AR166 - "Air condition fault; contact workshop"!

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

žival napisal/-a:
Točno tako je bilo tudi pri nas. Glej si predhoden moj prispevek.
Naredi ročni preklop sveži/obtočni zrak (pritisni gumb na ICS) in če se napaka ponovno pojavi potem sem skoraj zihr, da je to to.
Danes sem se mal ukvarju s klimo. Vzel ven filter klime, zapacan do konca, grem jutr prec novga iskat.

@Alfa sport: gledal sem kje bi bil motorček, ki ga opisuješ pa ga ne najdem. A lahko bolj točno razložiš kje je ali pa prilepiš kako sliko. Rekel si na desni strani. Sam ne vem iz kere strani to gledaš. Povej mi na kateri strani je, če sediš za volanom in kero plastično oblogo je treba odstranit? Je treba odstranit tudi brisalce in ta veliko plastiko, ki je pod njimi?Ker zdaj semi kar pogosto dogaja, da ko obrnem ključ, se sliši kot da se loputa premika in potem mi izpiše napako. Če držim gumb clima ali pa ponovno ugasnem in prižgem avto pa napaka izgine.
Dvigneš pokrov motorja in greš proti levi (če stojiš pred avtomobilom in gledaš v motor) strani motornega prostora. Odvijačiš plastiko (ne vso) pod steklom. Brisalcev ni potrebno odstranjevati. V bistvu je ta zadevščina med filtrom klime in notranjim blatnikom (desnim v smeri vožnje).
Ko boš odstranil (dovolj je tudi da odstraniš vse vijake in rahlo privzdigneš) plastiko ti bo vse jasno.
Nekdo naj ti proži obtok zraka in tako ti bo jasno kateri motorček je pravi (v bistvu je samo eden - škatlica cca 6x6x2 cm z vzvodom cca 7cm).
Vzvod je na koncu tovarniško razcepljen ... kot da je to neke vrste varovanje pred preobreminitvijo motorčka in ravno zaradi tega razcepa se s časom prične snemati. Jaz sem tam s sekundnim nalepil malo debelejšji elastični trak približno 40x5x2 mm elastični trak in s tem alarmom je sedaj mir že pol leta in pogon opravlja svojo funkcijo.
Slike ti ne morem prilepiti ker avtomobila trenutno ni pri hiši, ampak če veš kje je filter klime potem boš zlahka našel tudi pogon.

P.S.: Upam, da imaš majhne ročice ... boš lažje prišel zraven. Če je potrebno pogon menjati je namreč potrebno pripeljeti otroka do 10 let starosti ali pa kirurga, ker je eden izmed vijakov skoraj popolnoma nedostopen zapovrh ga pa še ne vidiš.
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ja jz sem ker vse odstranu, z brisalci vred in ugotovu da to ni to, ker loputa se normalno odpira in zapira. V glavnem ko zjutraj štartam se mi kar pogosto dogaja, da se na ekranu izpiše napis "self activation failed" in v armaturi slišim neko škripanje. Če ugasnem in zaženem še enkrat dela normalno. :?
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

žival napisal/-a:Ja jz sem ker vse odstranu, z brisalci vred in ugotovu da to ni to, ker loputa se normalno odpira in zapira. V glavnem ko zjutraj štartam se mi kar pogosto dogaja, da se na ekranu izpiše napis "self activation failed" in v armaturi slišim neko škripanje. Če ugasnem in zaženem še enkrat dela normalno. :?
Po pa na servis in na tester.
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Tester nč ne pokaže. :doubt:
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

A imaš navigacijo?
Ker če jo imaš, potem pri priporočil kakšen upgrade softwera.

Mogoče odklopi akumulator za par ur, da se zresetira. Seveda pa imej kode za ICS pripravljene. :wink:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ni navigacije.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Kaj pa reset, pa kako ti delujejo senzorji za temperaturo. Poglavitno notranji - ali se ventilatorček za zenzorjem vrti.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ma vse dela normalno, tko da mi jasno kaj bi blo. Kako misliš reset?
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Pač odklopit akumulator za 2 ure pa še enkrat poskusit.
Razen če tega nisi že storil.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
charlee
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: Če Apr 19, 2007 12:32 am
Vozilo: Alfa GTV V6, Alfa 147 Blackline
Kraj: Zagreb
Kontakt:

Ovaj problem nema veze s ICS-om, jer ICS nema veze s klimom. On je samo display. Klima ima svoj ECU koji se nalazi ispod ICS-a. Problem je u ECU, koji se voli pregrijavati i izbacivati greške.
SQUADRA 916
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Sam men se napaka največkrat izpiše potem, ko avto stoji in je mrzel. Tko da takrat še ni nič pregreto.
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

No da malce obudim lansko temo - še vedno se mi včasih pojavi napis napake in to predvsem ko je zunaj zelo vroče in avto nekaj časa stoji na soncu (ni pa nujno da vedno takrat).
Malce sem se igral in ugotovil sledeče!
Ko se pojavi napaka mi gre hitrost ventilatorja takoj na prvo stopnjo - lahko hitrost sicer ročno spet povečam ampak ko pritisnem spet AUTO gre takoj na prvo stopnjo.
Sem pa opazil, da ko izpiše napako tudi gretje ne dela - lahko dam temperaturo na HIGH pa bo vseeno pihalo mrzlo - čim avto vgasnem in spet prižgem gretje dela normalno!
Sumim da se težko premika kaka loputa, ki uravnava topel/mrzel zrak - ko izpiše napako, očitno motorček za loputo izklopi in dela samo hlajenje.
Ali obstaja kaj takega, kje se nahaja, in kako bi lahko prišel do nje da jo malce ščistim in podmažem.
Poskusil sem že z gumbom za preklop sveži/obtočni zrak pa dela normalno in takrat nikoli ne "butne" napake.
Tudi smer pihanja mi dela normalno ob napaki, ter uravnavanje hitrosti ventilatorja prav tako - samo temperaturo ne morem štimat! Lahko jo štimam ampak se nič ne zgodi!
Se mi je pa že zgodilo, da ko dvignem/spustim temperaturo se mi takrat pojavi napaka - tako da mislim da sumim pravo stvar.
Bi mi znal kdo pomagat ...?
Še mal smeškotov da ne bo dolgočasen post :lol: :roll: =D> #-o
:wave:
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

No jz sem to napako rešil. Bil pr zegi kjer je na testerju pokazalo, da sta fuč oba motorčkaa za uravnavanje loput in stopnjo ventilacije. Vendar je Jure takoj pomislil, da je problem v centrali klimatske naprave. To so mi zamenjali in stvar zaenkrat deluje. Pr men se je to pojavlo samo ob vžigu, vendar pa je bla napaka zadnje čase precej pogosta (na kakih 5 vžigov). Ko ti izpiše napako pa gre gretje v nekak safety mode, tako da ni možno nastavljati ničesar. Pri Zegi sem dobil rabljeno centralo za 150 eur.
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

žival napisal/-a:No jz sem to napako rešil. Bil pr zegi kjer je na testerju pokazalo, da sta fuč oba motorčkaa za uravnavanje loput in stopnjo ventilacije. Vendar je Jure takoj pomislil, da je problem v centrali klimatske naprave. To so mi zamenjali in stvar zaenkrat deluje. Pr men se je to pojavlo samo ob vžigu, vendar pa je bla napaka zadnje čase precej pogosta (na kakih 5 vžigov). Ko ti izpiše napako pa gre gretje v nekak safety mode, tako da ni možno nastavljati ničesar. Pri Zegi sem dobil rabljeno centralo za 150 eur.
Mal za Off, kaka je pa situacija z menjalnikom za tvojo sipo?
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Je že doma. :wink:
Odgovori
  • Informacija