Nastavitev ure - AR 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

bi z veseljem, če bi se dalo :)
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

jst imam navigacijo samo mi ocitno enota zadaj nedela noce brat cdja pa me zanima kako bi ga preprical da se nastima cez rds? probal sem da sem odklopil zadaj enoto samo ne reagira. nevem mogoce potrebno akumulator odklopit?
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

prek RDSa še štima. nimaš kej.
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

ja jst bi rad da se nastima cez rds pa nevem kako ? :lol:
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

Prek rds-a se štima pr tistih k nimajo navigacije, pr navigacijskih se pa štima preko GPS-a...men tud GPS jebe (itak je neuporabn, tako da kr nej) tako da ne morm nastavit ure...to smo razjansal na angleškem forumu...

Edina rešitev, poglej kolk je ura in kakšna je razlika od ICS-ove in odklopi akumolator za tolk časa....

Zamudno, a deluje :)... men trenutno spet narobe kaže ker sm bil na servisu in so akumolator odklapljal :)
NoBady
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 9:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Sem ieml isto težavo, pa sem jo na tak način rešo.

Odklopiš akumulator za cc uro da se ti ICS resetira. In potem ko ga bos priklopo nazaj mas za cc 3-4 minutke čas da nastaviš uro ročno. Greš v TRIP, SETINGS, pa mislim da je TIME/DATE... Fora deluje dokler ICS ne pogrunta da maš GPS. Potem je spet zatemnjena ročna nastavitev...
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

aaaaaa, še bolje :) hvala
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

A ta fora s hitrim "ukrepanjem" ob priklopu aku dejansko deluje? Sem poskusil, pa ni šlo. Na hrvaškem forumu piše, da je treba menda vse skupaj narediti v 30s?

Kaj pa druga fora z zamikom časa? Sem mislil, da ga bom nategnil tako, da bom ob 00:00 aku priklopil, pa je sistem prepameten... Ob polnoči je kazalo 09:08, torej bi moral odklopiti aku za koliko? 14h52min?
Trentatre 1.3S
Uporabniški avatar
swifty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 04, 2009 11:20 pm
Vozilo: ALFA 166 2.4 JTD 110 KW
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Kontakt:

Ratal mi jo je naštimat, ko sem menjal akumulator in izklopu navigacijo in CD wexler zadaj. Ko sem nazaj vklopil navigacijo (wexler pač ne, ker ga ne rabim) in včeraj, ko smo testirali akumulator, alternator in porabo akumulatorja, ko je avto ugasnjen, smo sneli kabel za maso dol in zdj, k je akumulator nazaj priključen, ni šans, da nazaj naštimam uro, skos takole kaže... :roll:

Slika


Edit: pomoč pri sliki ...
Alfa 166 2.4 JTD 150 HP letnik 2003 prodana
Alfa 166 2.4 JTD 150 HP letnik 2002 zamenjana
Alfa 166 2.4 JTD 150 HP letnik 2005 kupljena
vivora
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 03, 2011 10:46 am

Odklopiš navii enoto v prtljažniku in imej odklopljeno kak dan ali dva.(potrebnih je par vžigov avta in nekaj minut vožnje med vžigi )in Ics bo pogruntal, da nima navigacije in boš imel možnost nastavit uro. Priklopiš navi nazaj ,vpišeš kodo in ura ti bo ostala.
Odgovori
  • Informacija