Na števcu sveti lučka - ključ z napisom CODE

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Pozdravljeni Alfisti, kdaj pa kdaj se pri vžigu alfe pojavi oranžna lučka v obliki ključa in napisom code. Takrat mi avto ne vžge samo vergla..parkrat poizkusim da se lučka ne prižge in avto vžge..ful žur..

A bi kdo vedel zakaj mi kdaj pa kdaj zasveti omenjena lučka, a je možno da je slaba baterija v daljincu ??

Lp, pa ne obupat Alfe so kul, sam Italijanom se jebe :o)
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6834
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Lučka se pržge, ko ne prepozna kode v transponderju ključa (baterija v ključu tu nima nobene veze).
Sedaj ali poskusi uporabljat drug ključ, ali pa boš moral malce prebrskat po drobovju okoli volana. Namreč okoli ključavnice je antenca za prepoznavanje te kode od nje pa pelje kabel nekam v globino. Sledi ta kabel in preguncaj konektor, ki pelje v škatlico.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Kolikor vem je ta antenca s pripadajočim kablovjem kar dost pogost problem kadar elektronika ne prepozna code.
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Kaj pa v primeru če se zgodi da ne prepozna kode...( recimo da sem nekje na morju ali še huje na trajektu :oops: ) a je možna rešitev da avto odklenem s ključem namesto z daljincem?
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ne bo vzgal

pelji na tester in se takoj vidi kaj je narobe
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

alfa 166 napisal/-a:Kaj pa v primeru če se zgodi da ne prepozna kode...( recimo da sem nekje na morju ali še huje na trajektu :oops: ) a je možna rešitev da avto odklenem s ključem namesto z daljincem?
Mislim, da v tem primeru pride prav zagon v sili, ki je opisan v navodilih ... vendar moraš imeti s seboj tudi kodno kartio na kateri je napisana koda.
Uporabniški avatar
seby7
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 928
Pridružen: So Sep 09, 2006 11:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

Alfa sport napisal/-a:
alfa 166 napisal/-a:Kaj pa v primeru če se zgodi da ne prepozna kode...( recimo da sem nekje na morju ali še huje na trajektu :oops: ) a je možna rešitev da avto odklenem s ključem namesto z daljincem?
Mislim, da v tem primeru pride prav zagon v sili, ki je opisan v navodilih ... vendar moraš imeti s seboj tudi kodno kartio na kateri je napisana koda.
Problem se lahko reši tudi s tem, da za kake 30 min odklopiš akumolator (pri meni je to pomagalo). Šla pa je antena za kodni vžig, mislim da je bilo ca 70 eur stroška.
lp
POTENZA ITALIANA
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Bolje da bi kar pisalo 70 eur, namesto CODE :doubt: :mrgreen:
lala1ane
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Mar 03, 2013 10:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: vrhnika

Ok vem da je tema ze stara ampak bi rada delila svoje izkusnje.Meni se je isto zgodilo mi je svetil CODE in ko je koncno avto uzgal je svetila lucka za sobe,avto je cukal,obrati so padali,se je ugasal.Potem sem pa ugotovila da sem napako naredila ker sem uporabljala servisni kljuc namesto original,odklopila akumulator za urco kot sem prebrala in za vsak slucaj se scistila senzor za pretok zraka.Ko sem avto prizgala-dela kot urca! Tako da priporocam,servisni kljuc cim bolj stran od obcutljive alfice.
LP
la bella vita!
Odgovori
  • Informacija