166 roke

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

necko napisal/-a:Filko, kje si pa menjal vse te stvari?
menjal sm pri enem privat mehaniku v izoli in ker se dobro poznamo mi naredi dobro in poceni

drugace glede materjala..sem kupil vse od konkurence seveda dobro robo ne tiste najbolj poceni..ter brembo sprednje diske in homokineticni zglob sem mogu uzet original, ker od konkurence ni..dobil pa sem ga za 220€ z maksimalnim popustom.. ostalo robo sem pa uzel v eurotonu kjer dobim 25% popust
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

A nam lahko zaupaš polne cene spodnjih rok +končnikov in proizvajalca?

Lp
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

alfa 166 napisal/-a:A nam lahko zaupaš polne cene spodnjih rok +končnikov in proizvajalca?

Lp
dobil sm jih po zelo ugodni ceni 125€ po komadu..joj za proizvajalca zdej res nevem tocno..vem da niso delphi..ker baje delphi so za en k****..in skripajo ze po enem letu silen bloki.. za koncnik sem pa dau 20€ po komadu
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

jaz bom šel pa drugi teden že 3tič do jenko-ta.... #-o #-o :|
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Pocarji, kaj pa je sedaj?

Sicer sem mislil k njim samo po gumice, pa tudi po to zgleda nebom šel ... #-o
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

drugace pa imam eno vprasanje, kaj zgornje roke se da tudi obnovit tiste puse al selen bloki al kaj so ze tam ali moras komplet roko zamenjat? ker sem menjal spredaj ze skoraj use razen zgornjih rok, ker imam problem z nagibom koles in mi gume pozre takoj na notranjem robu, a 18" niso lih poceni. s spodnjimi rokami sem popravu malo nagiba ampak ga je se zmeraj vec kot bi moralo bit.. ce ne je mogoce edino se kak amortizer al pa fedri
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

spredaj spet skripa...zgornje roke..
necko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: To Jul 28, 2009 1:36 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Uh, jaz sem se pa tudi odločil za jenko-ta pri podvozju...
Kovach, ti si me prepričal, hahah. Zdaj pa vidim da ni glih ok. Ne da se mi iz ljubljane 3x vozit pa čakam po cel dan na avto. Drugače bo šel dopust :lol:

Zdaj se pa zmeden :?. Zgleda da te obnove so bolj tako, tako..Če mi že zdaj vse škripa, zakaj bi dajal 800 eur da bi slišal enak zvok #-o
Sem pa dobil od 3-ponudnikov cene za dele za podvozje, celo za original sem spraševal (cca. 2500eur, haha).
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

no jaz sem se malo ven iz lj. Heh. Prvi dan sem dobil nadomestni avto kateri pa nima vinjete-rezultat 400km,zdaj luftov nima vec samo odkar je dez spet skripa spredaj. Malo so mi opraskali avto in na dveh koncih malo udrli pleh-zrihtal da se skoraj nevidi. Zdaj bom pa ves cas svetil zraven ker imam vsega zadost,poleg tega je tudi optika bolj tako,prvic sem se pritozil ker je bil volan malo v levo,po ponovni optiki ga imam pa zdaj v desno..kako bi inti rekel? FAIL :)
necko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: To Jul 28, 2009 1:36 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

No jaz sem šel pa čisto v drugo smer zdaj...
Mogoče se bo kakšnemu zdelo smešno: Sem po mailu kontaktiral serviserja v Bosni (Bihač), je pa uradni serviser Alfa Romeo vozil...
Sem mu poslal povpraševanje za dele podvozja:roke: spodnja, zgornja(sprednja , zadnja,), zadnja prema, vzmeti, amortizerji...

Za foro sem poslal, me prav zanima kakšne cene bom dobil. Če bo ugodno grem dol zrihtati, pa še na čevape grem. :D
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

mogoče pa, zna biti ceneje...čeprav če pa tam dol ne zrihta dobro potem imaš pa še daljšo pot za reklamirat :lol: :lol: meni ubistvu so začele škripat samo zdaj ko je bil dež...malo bom še počakal..
fiatseba
Alfist
Alfist
Prispevkov: 482
Pridružen: To Jan 10, 2006 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

a je že kdo menjal zadnje zgornje roke, zanima me če jih lahko direkt odstranim ali moram še kaj drugega sneti? elbarto ti si že menjal?
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Ne, nič še nisem prčkal po tem.

Naj bi se pa dalo zgornjo roko ven dobit, brez večjih problemov - eLearn.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
fiatseba
Alfist
Alfist
Prispevkov: 482
Pridružen: To Jan 10, 2006 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

a bi se mogu zadnji most/prema dol spustit, če jo začnem odtegovati samo na eni strani da be eno stran malo dol spustil, ker ko sem malo odvil vijake na levi se ni nič zgodilo, zdej pa ne vem a bi mogu na obeh straneh vijake losat da bi jo malo dol spustil? Ker drugače ne pridem zravn vijakov ad odtegnem zgorjo roko
necko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: To Jul 28, 2009 1:36 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

No evo jaz sem končno uredil zadeve s podvozjem...Na koncu sem se odločil za nove dele in ni mi žal...
Avto se pelje kot nov, sem pa dejasnko pozabil kako se je lepo peljati...

Imam pa zamenjane: sprednje roke (zgornja , spodnja), 4x vzmeti, 4x armotizerji, stabilizatorje, pa pač zraven še kakšn malenkosti...

Ponovno zaljubljen :D
Odgovori
  • Informacija