166 roke

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

necko napisal/-a:No evo jaz sem končno uredil zadeve s podvozjem...Na koncu sem se odločil za nove dele in ni mi žal...
Avto se pelje kot nov, sem pa dejasnko pozabil kako se je lepo peljati...

Imam pa zamenjane: sprednje roke (zgornja , spodnja), 4x vzmeti, 4x armotizerji, stabilizatorje, pa pač zraven še kakšn malenkosti...

Ponovno zaljubljen :D
huh:) kaksna pa je cena za stabilizatorje, amortizerje in vzmeti?
necko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: To Jul 28, 2009 1:36 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Za vse razen končnikov sem dal 760 eur...
Potem mi je še mehanik dokupil končnike pa malenkosti + 100 eur...

Tako da sem za vse dal 860 eur + delo...Nekako toliko bi me prišla obnova pri Vargalantu (rajši imam novo , kot obnovljeno)

So pa roke in stabilizatorji znamke Delphi, amorizerji Monroe reflex, vzmeti -made in Germany, hehe.

Po moje deli po kvaliteti niso bog ve kaj, ampak sem itak umirjen voznik tako da bodo zdržali cca. 3 leta (25.000km na leto)...Razlika je pa 100% na boljše kot prej...
pingi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 55
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 7:02 pm

Ko berem vaše objave se mi rahlo smilite kakšne vsote davate za to podvozje. Kaj si nihče ne zna nič sam narest in samo okol teh mehanikov hodite.
Treentar
Alfist
Alfist
Prispevkov: 319
Pridružen: So Mar 07, 2009 2:15 pm

pingi napisal/-a:Ko berem vaše objave se mi rahlo smilite kakšne vsote davate za to podvozje. Kaj si nihče ne zna nič sam narest in samo okol teh mehanikov hodite.
Zgolj za material je ded dal 760 nevrekof, halo #-o! Tu se ne da nič pomagat, če si še tak pameten, pingi.
Delo sploh ni bilo drago, tak da...
Pač prej pogledat, koliko je bila nabavna cena nove kište ki jo kupuješ od prejšnjih lastnikov po 5, 10 letih kot rabljeno. Nadomestni deli so temu primerno "poceni", to ve vsak.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Ta cena je čisto vredu za vse to, sploh ker je govora o avtu tega razreda.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Treentar
Alfist
Alfist
Prispevkov: 319
Pridružen: So Mar 07, 2009 2:15 pm

lizard napisal/-a:Ta cena je čisto vredu za vse to, sploh ker je govora o avtu tega razreda.
Ja, tak je to.
Če pa kiri lahko iste dele zrihta za pou cene, naj pa hitro tu not napiše (da grem takoj eno 166-ko z vetrnico nabavit :) ).

Pozdrave iz Švicarije, uff...
pingi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 55
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 7:02 pm

Dobro vem kakšna je nabavna cena tega avtomobila, ker sem si ga leta 2000 novega kupil. Deli za to podvozje so absolutno predragi. Jaz si pač skoraj vse sam naredim. Ko sem si obnavljal zadnjo podvozje sem sam sprešal puše ven in jih dal naredit, pa imam mir. Na mojem BMW ju M5, ki sem si ga uvozil razbitega iz Nemčije sem tud potreboval ogromno delov, vendar so bile cene dost bolj sprejemljivi, pa je višji rang vozila.
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

pingi napisal/-a:Dobro vem kakšna je nabavna cena tega avtomobila, ker sem si ga leta 2000 novega kupil. Deli za to podvozje so absolutno predragi. Jaz si pač skoraj vse sam naredim. Ko sem si obnavljal zadnjo podvozje sem sam sprešal puše ven in jih dal naredit, pa imam mir. Na mojem BMW ju M5, ki sem si ga uvozil razbitega iz Nemčije sem tud potreboval ogromno delov, vendar so bile cene dost bolj sprejemljivi, pa je višji rang vozila.
Dej potem pa prosim povej kam si dal puše naredit, ker jih meni za Lancio par manjka pa se novih sploh ne da dobit. Bom zelo hvaležen za kakršnokoli informacijo!
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Za tvojo se nekaj dobi od Powerflexa:

http://www.powerflex.co.uk/products/Int ... 115/1.html
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
barvil
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Če Mar 25, 2010 7:39 pm

Jaz sem si tud dal narest puše za zadnje spodnje vilice in na pesti. Mislim, da me je to čist pocen prišlo. Moram račun najt da pogledam ktera firma je to bla in kolk je to koštalo. Menjal sem jih sam.
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

lizard napisal/-a:Za tvojo se nekaj dobi od Powerflexa:

http://www.powerflex.co.uk/products/Int ... 115/1.html

Rabim za zadnje roke, ki jih nima noben proizvajalec v ponudbi. Pa še ene za vpetje zadnjega diferenciala in za vzvode menjalnika, pa nosilce mašine...... Mi jih kar precej manjka pa jih ni za dobit niti novih niti Powerflex. Zdej pa če že dva človeka vesta kdo jih dela bi res prosil za info!
necko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: To Jul 28, 2009 1:36 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Glede nakupa delov: itak da nismo vsi mehaniki in ne obvladamo popravljati , ko se kaj uniči oz. izrabi...Pač zato pa plačamo in je narejeno...Dele sem pa dobil najceneje kar se je dalo(sem pa zato vse preiskal preden sem se odločil za nakup)
Še vedno pa rajši plačam toliko za dele in se vozim v enkratnem avtomobilu, kot pa da se vozim v nekaterih dolgočasnih avtomobilih...
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

mi pravi mehanik da bom moral zamenjati vse sprednje roke, zato sem se sparvil malo v povpraševanje.
Torej cene:

PREKOM: SPODNJA=102 €, ZGORNJA=54 € (moraš jih nesti v OBNOVO)

MOTOMAT: SPODNJA=164 €, ZGORNJA=129 € (NOVE)

VARGALANT: SPODNJA=98 €, ZGORNJA=46 € (če se odločiš za vse 4 še -12 % popusta)
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

In če se spraviš obnavljat k vargalantu boš čez par mescev spet obnavljal,...
Zgornjo daj original, stane 70eur,2 leti garancije, preverjeno drži na levi strani brezhibno že 2 leti. Medtem, ko imam na desni strani vargalantovo že 3jo roko, ki seveda spet škripa in poka. #-o
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

žival napisal/-a:In če se spraviš obnavljat k vargalantu boš čez par mescev spet obnavljal,...
Zgornjo daj original, stane 70eur,2 leti garancije, preverjeno drži na levi strani brezhibno že 2 leti. Medtem, ko imam na desni strani vargalantovo že 3jo roko, ki seveda spet škripa in poka. #-o

-70 € stane kje ??

-in v čem je problem pri VARGALNTU ??
Odgovori
  • Informacija