nivo hladilne tekočine

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Deedko.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 329
Pridružen: So Jun 19, 2010 3:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

pritisk ma to ja nc vidu bom kdaj spt pade nivo
BMW-Ko razvada postane navada;)
Deedko.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 329
Pridružen: So Jun 19, 2010 3:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

hm zanimivo prevozil 300km in nivo vode se vedno isti kot ko sem natočil, hmmm zanimiva rec.
BMW-Ko razvada postane navada;)
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

torej se vozis z ugasnjeno klimo in je vse vredu al kaj?
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Podoben problem na 156ki... Natočim do max... par 100km pozneje, konkretno pod minimumom... Ampak se mi zdi, da pade do nekega nivoja in tam ostane... Kaj uravnava nivo hladilne? termostat?
SvizecB
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 76
Pridružen: Po Jun 25, 2012 8:04 pm

dobro preglej razstezno posodo. na moji 156 je navrhu čisto zarobom razstezna malo počena. čistomajhna razspoka. vendar se vidi da počasi hlapi skozi razspoko. (ob segretem motorju je okoli razpoke vlažno) preveri še to možnost...
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Bom še to mal bolje preveril, ampak kaj pa vem... Posoda se zdi da dihta, ker gre pritisk ven, če jo toplo odpreš... Če bi bla naluknjana, bi verjetno šel zrak pod pritiskom tam ven.
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

meni je na 156 V6 spuscalo pri termostatu, pa se prakticno ni ni videlo. Je pa slo relativno hitro z max do min, potem pa je tam bolj kot ne ostalo.
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

pero666 napisal/-a:meni je na 156 V6 spuscalo pri termostatu, pa se prakticno ni ni videlo. Je pa slo relativno hitro z max do min, potem pa je tam bolj kot ne ostalo.
Tako je tudi pri meni ja... S to razliko, da meni pade konkretno pod minimum, potem pa tam ostane. Torej... puščala ti je cev pri termostatu ali termostat sam? Ker termostat je bil menjan 2 leti nazaj in mi je čudno, da bi bil spet fuč.

No sej takole ne bom nič ugotovil. Bo treba mal razkopat. Samo toliko, da pač vem na kaj bit posebej pozoren.
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Menjal ekspanzijsko, problem ostaja. V cca 50km zgubi do nivoja cca. centimeter pod minimumom in potem tam ostane... (300km, pa je nivo še vedno tam)... Mogoče malenkost nagaja termostat, ker vzdržuje temperaturo okoli 80-85'... do sredine praktično ne pride. bi lahko bil res termostat kriv za napačen nivo?
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

:?:
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6834
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Z nivojem ima vezo samo stvar, ki spušča.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Glede tega, da nivo pade do neke mere in tam ostane je širjenje in krčenje materiala oz vode in zraka.
Če je na MAX je manjši volumen prostora v raztezni in je posledično večji tlak, kar prisili hladilno tekočino, da pri neki butasti mikro luknjici teče ven.
Ko je nivo nižji je več prostora in posledično manjši tlak in ne teče več ali pa vsaj "hlapi" ven.
Torej nekje spušča brez dvoma!!
Preveri pod termostatom ali pa zaj pozimi nalij ČEZ max, ker it bo tak steklo ven, ga segrej na deovno temeraturo, ne se vozit po mokrem, ker pol se bo kadilo vsepovsod in glej kje ti uhaja para - se kadi. Če ne ugotoviš je pa lahko grelec v kabini, ni pa obvezno.
Upaj, da ne teče v olje, je skor bolje, da v cilinder, čeprav tud to ni ugodno. Pri taki mali količini vode kot ti zgine tud ne moreš pričakovat, da ti bo belo kadil zarad pare pri izgorevanju in posledično kondenza skoz izpuh.

Lahko pa dihtungo na glavi preveriš.
Naloži avto do daske s samimi 150kg+ sopotniki pa fajn napolni prtljažnik s čem težkim in gas v hribe, da bo delal ko magarac, in če ti po ravnini ni pretgalo tesnila do konca ti ga bo tam. Za vsak slučaj reči kakem kolegu z avtovleko naj se zadaj pelje :lol: :lol: :lol: =D>
Hec seveda :lol:
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

pri 2,4 JTD motorju sem enkrat naletel na problem, da je puščal hladilnik izpušnih plinov pred EGR-om. Voda je tekla v izpuh...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

+1 tud jaz sem že slišal za tak problem, sicer pri 1.9 16V...
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Q_4 napisal/-a: Upaj, da ne teče v olje, je skor bolje, da v cilinder, čeprav tud to ni ugodno. Pri taki mali količini vode kot ti zgine tud ne moreš pričakovat, da ti bo belo kadil zarad pare pri izgorevanju in posledično kondenza skoz izpuh.
Ma olje je čisto, nobenega sledu o smetani, niti na pokrovčku, niti na šipki za preverjanje nivoja.

Ja ma sej to me bega... Zgine do nekega nivoja praktično v pol ure, potem je pa tam bolj ali manj zabetonirano.

Pečka verjetno ne spušča, ker ni pod armaturo nikjer nič mokro.

Ko je mrzel precej kadi belo, ko se segreje, se zadeva umiri.

Bom preveril še hladilnik izpušnih plinov. Hvala za nasvet. Se simptomi kar ujemajo.
Koliko pa pride ta zadeva (po Eperu ne najdem) ?
Odgovori
  • Informacija