Varovalka motorčka za odpiranje prtljažnika - AR 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

MarekSigius napisal/-a:Imam recimo podobno tezavo zadnjih par dni.
Podobno na nek nacin.

Vedno ko hocem odpret preko daljinca prtljaznik mi skuri kaksno varovalko od centralnega, odprem lahko samo na kljuc.

V koliko odklenem prtljaznik na kljuc (rocno z kljucavnico), potem mi odpre, ampak gre bolj na trdo.

Tudi samodejno zaklepanje ne deluje, tudi ko centralno spet deluje.

No, v koliko spet hocem odklenit preko centralnega (daljinca) mi znova skuri varovalko.

A je to lahko kje obrabljen kabel al kljucavnica v defektu?
Glede na to, da se zgodi samo ko želiš odpret prtljažna vrata je lahko kakšen kabel v stiku na pregibu, tam kjer gredo kabli iz kabine v prtljažna vrata.

Praviš pa, da se tudi na ključ težko odklene...lahko da je kaj zarustalo in ko motorček dobi signal, in ne more odpret vrat zaradi preobremenitve pokuri varovalko.
Če je ravno, ni zabavno.
MarekSigius
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe Jul 06, 2012 9:23 am

A bi blo kaj narobe, ce bi poskusal uporabiti wd40 ali podobno?
govorim za kljucavnico.

Hvala.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

MarekSigius napisal/-a:A bi blo kaj narobe, ce bi poskusal uporabiti wd40 ali podobno?
govorim za kljucavnico.

Hvala.
Saj problem vrjetno ni v ključavnici, ampak v samem mehanizmu oz. motorčku...lahko pa da so ranjeni kabli in ob sproženju centralnega zaklepanja pride do stika in pokuri varovalko.

Jaz bi najprej odmaknil gumico s katero so zaščitene žice ki gredo iz kabine v prtljažna vrata in preveril če so vse cele in neprekinjene.

Če je tukaj vse vredu, pa bi preveril motorček za odklepanje v prtljažnih vratih.

Če je prtljažnik odprt, pa se pritisne tipka za odpiranje prtljažnika tudi pokuri varovalko?
Če je ravno, ni zabavno.
Odgovori
  • Informacija