Armaturka osvetlitev

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

vivora
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 03, 2011 10:46 am

izistyle napisal/-a:ali paše recimo v 2,4JTD tudi števec od recimo 2.0 ali 3.0 ?

Ne ne paše. Bencinar ima več obratov.
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Govorim za volvota - je pri dostih modelih števec izmenljiv med dizlom in bencinarjem.... Pri dizlu se ti pač zavrti do npr. 5000 rpm če zamenjaš, pri bencinarju pa ga zabije.

Drugo dela hitrost, temp. motorja....
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Si bom kar sposodil temo....
Ševec se mi je skoraj razpadel :oops:
Kromirani obročki so se odlepili in naslonili na prednji del stekla, plastika okoli je počila....tako čudnega materiala nisem še videl - ko sem prijel s prsti se vse lima, roke sem imel čisto črne.
Sedaj sem števec zamenjal z drugim rabljenim, in sicer od novejšega letnika.
Vse lepo in prav, sedaj me motijo le kilometri na avtu...prej sem imel 194.000, sedaj imam 238.000 km.
Se da na servisu te kilometre naštimat, da kažejo kot originalni števec? Kdo mi to lahko naredi? Res bi imel rad svoje stare kilometre, pa čeprav verjetno niso pravi 8) , ker ko sem avto kupil je imel 80.000, star pa je bil 7 let.. :?:
Ampak to ni važno, hočem svoje stare kilometre, tudi zaradi vseh servisnih listkov itd....

Stari števec:

Slika
Slika

Radovednost ni dala miru, in sem ga kar razstavil:))

Slika

Počena zgornja plastika števca:

Slika

Novi števec:

Slika

Aja pa vem da gori lučka za airbag, in po mnenju mehanika, naj bi bil kriv stari števec: ispisal je namreč napako slab kontakt kontrolne lučke - mehanik pravi da je že imel podoben problem in je zamenjava te kontrolne lučke v števcu napako odpravila - tako da moram najprej zresetirat napako, pa bomo videli če to drži... :doubt:

Rumena lučka (voda v olju) na novem števcu pa je tudi svoja zgodba:
Moj je letnik 2000 in nima senzorja za vodo v olju, in je imel na tem mestu kontrolno lučko, za zasenčene luči - zato se je ta lučka prižgala takrat ko sem prižgal luč :)) Novi števec pa je od letnika 2003, in že ima to kontrolo za vodo v olju, nima pa te dodatne kontrolne lučke za zasenčene luči. Zato sem moral "improvizirat" in sem precvikal kabel, za to kontrolno lučko! Elearn je v tem primeru ogromna pomoč...vse se najde!
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Res noben ne ve če se dajo na servisu kilometri nazaj na originalne vrnit? Me prav zanima kako jih vračajo vsi, ki to naredijo z namenom, da avto lažje prodajo?

PS: Sem sedaj klical na uradni servis v Kranju in pravijo, da lahko naredijo, vendar pride okrog 70€ :doubt: . Se vam to zdi realno?
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

ce to delajo vsi dilerji, ne more bit zlo tezko :mrgreen: Vprasaj Tribesman-a
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Tribesman se s tem ne ukvarja... hvala za razumevanje ;)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Drugače pa če elektronika starega števca funkcionira, jo prestavi v novi števec in je rešen problem...
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Elektronika že funkcionira, ampak ker se mi res ni rastavljalo novega števca, sem starega razstavil iz radovednosti in potem tudi vrgel v smeti :cry:
Pa sej to ne sme bit prou velik problem vrnit kilometre, vem pa da ni vredno 70€, priklop na računalnik...ker naj pa ne bi bilo potrebno nič spajkati ali kaj podobnega... :doubt:
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
novinec166
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: To Nov 15, 2011 4:48 pm

[quote="izistyle"]men sam števec ne dela osvetlitev. Sem zamenjal že un regulator jakosti osvetlitve pa isto tema.
Kje si pa dobu štekarje za okna?[/quote]

kompletna stikala na voznikovih vratih imam jaz će kdo potrebuje! lahko odlotam tudi vsako stikalo posebaj :P
Uporabniški avatar
Versace
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 88
Pridružen: Če Jun 19, 2008 4:44 pm
Član Alfa Kluba: 0

Da malo obudim temo, cena original lucke za stevec s podnozjem je na servisu 9€. Saj so bolani...
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Ravno včeraj sem razstvil števec, ker mi ne gori osvetlitev števca za temperaturo vode in me zanima, če se zamenja samo žarnico 1,2v v obstoječem plastičnem podnožju, ali se kupi skupaj, saj sem žarnico zdrobil, ko sem jo poizkušal sneti?

1 lučka =9,00€.....kje pa se kupijo cenejše variante ??

Lp, Mare
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Jaz sem jih kupil pri lokalni trgovini z avtodeli...kupi se vse skupaj s plastičnim podnožjem, so pa normalna cena...na pamet govorim ampak mislim da okrog 80...90 centov...mal sem že pozabil, ker je bilo dolg nazaj, vem pa da ni bilo tako drago.
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

super..hvala za info
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Ne vem kako je pri 166, ampak pri 156 se zamenja samo žarnico.
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Pri 166 ne gre ven iz plastike...no meni je šla, ko sem jo razbil :-)
Odgovori
  • Informacija