Alfa 166 2.4 JTD

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
m0fo1987
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: So Jun 30, 2012 12:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Lep pozdrav!

Spremljam forum že kar nekaj časa, velikokrat sem našel pomoč v raznih temah po forumu.

Podedoval sem Alfo 166 2.4 JTD mJET (2004 173KM)po smrti očeta.
Oče je avto koristil za taxi zato ima kar precejšno število kilometrov. okoli 275.000. Na avtu sem priblizno pred letom dni delal veliki servis z motorjem sem zadovoljen do sedaj nobenih problemov razen, ko se mi je snela cev(sem našel na forumu pomoc) in je avto izgubil moč po 2000 obratih in pokadiu kot lokomotiva .
To je moj prvi avto in ker sem ga dobil od očeta ga imam namen zrihtati.
Že ob prvi registraciji priblizno pred letom in pol sem imel težave z podvozjem.
Peljal sem ga na Servis Strajnar kjer so mi avto dvignili in rekli da je problem prema(Katere obnova je preko 400€). Ko je avto bil dvignjen mi je mehanik pokazal da ima zadnja guma lufta , ko jo notr in vn porines.
Avto mi čudno skače pri manjsih in vecjih hitrostih, ko je cesta kriva ali je na cesti manjsa luknja. Včasih se ti zazdi da boš dobil morsko bolezen.
Zanima me če je kdo izkusil podoben problem oz. če je res potrebna obnova preme.

Lepo pozdravljeni
m0fo1987
Yes im a criminal. My crime is that of curiosity. My Crime is that of judging people by what they say and think, and not what they look like.
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

Kot prvo ne hodi k Strajnarju ali Nordu.

Ti zraven tudi kaj ropota?

Ce gumo potegnes vn in notri ko je avto na tleh, je kaj lufta?
m0fo1987
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: So Jun 30, 2012 12:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Kadar zapeljem v luknjo oz kadar me zamaje tud zaropota.

Grem zdej probat gumo ce tud kadar stoji na tleh ma kj lufta pa se oglasm nazaj.


Hvala za hiter odgovor:)

LP
Yes im a criminal. My crime is that of curiosity. My Crime is that of judging people by what they say and think, and not what they look like.
m0fo1987
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: So Jun 30, 2012 12:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Sm nazaj, kokr se mi zdi je mal lufta tudi, ko je avto na tleh.

Na levi zadnji gumi mal bolj kot na desni se mal zacvili ce jo ornk potegnes/porines.

LP
Yes im a criminal. My crime is that of curiosity. My Crime is that of judging people by what they say and think, and not what they look like.
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

preveri da nimas poceno vzmet ali pa sam amortizer
m0fo1987
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: So Jun 30, 2012 12:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ker je to moj prvi avto bi biu zelo vesel za napotke kako se ugotovi ali je pocena vzmet ali amortizer, ali do kaksnega linka z nsapotki.
Lp
Yes im a criminal. My crime is that of curiosity. My Crime is that of judging people by what they say and think, and not what they look like.
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

k mehaniku na dvigau pa ti bo on vse povedal in obrazložil!! =D>
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

roke maš po moje hin pa amortizerje v riti, zato pa avto tako skače in se hojsa. Pri teh kilometrih po slovenskih ulicah in luknjah kot taxi ni nič čudno... sprednje pa zadnje roke te original pridejo precej drago...bi pa z neoriginalnimi deli pa vredi popustom znal met za cca 600-800€ poštimano komplet podvozje - spredaj in zadaj.

LP
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
m0fo1987
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: So Jun 30, 2012 12:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Lep pozdrav, hvala za odgovor in napotek.

konec leta 2010 sem avto dal na servis, bratovemu znancu. Namrec imel sem problem z xenon lampami, desna ni svetila.

servis je v crnucah specializirani so za avtoelektroniko in chiptuning.

Za servis sem placal priblizno 1400€.

Menjali so mi:
nosilce motorja so bli dotrajani,
pregledali so mi roke in zamenjali kar je bilo potrebno,
popravili so elektroniko na xenon lampi ,
menjava ploscic, cev od sesalnega kolektorja do turbine je bila pocena so jo menjali,
menjava egr ventila.
to je pa to.

ceprav je znanec od brata se mi zdi da me je naneslo veliko denarja glede na to, da avto ni biu poslihtan kakor treba.

Avto je takoj ko sem ga dobil nazaj skakal, cez priblizno 3 mesce sem avto peljal k strajnarju samo da ga je dvignil in mi je rekel da je potrebna obnova preme.

Ker ne bi rad za naslednji servis placal spet toliko denarja , da na koncu bo spet avto skakal bi prosil, če mi lahko kdo priporoči kakšnega dobrega serviserja za alfo v ljubljani.

Lep pozdrav

Miha
Yes im a criminal. My crime is that of curiosity. My Crime is that of judging people by what they say and think, and not what they look like.
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Po eni strani res vsi jamrajo čez servise limuzin višjega razreda, po drugi strani pa 166 ni nobena znanstvena fantastika, da bi bilo za menjavo vsake *izdarije plačat jurija... Kar drago te je prišlo ja.

Jaz te osnovne stvari sicer naredim sam ali peljem k Svetku (pregled podvozja in tudi kakšna menjava ker se mi ne da pozimi ležat pod avtom...)...
Tudi sam sem na tem da bom kmalu treba malo poštimat podvozje, ker je še vse oriđiđ pri 200kkm. Verjetno se bom odločil kar za TRW ali pa kombinacijo powerfleks+ perkom zglobi ;)

Enkrat je bilo treba malo bolj strokovno posredovanje pa sem peljal k Zegi in sem bil zelo zadovoljen. Ja ni bilo najceneje in ni najbližje... ampak pač :)
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

Hja, zdej odvisno kaj so popravljali elektronko. Ker ce so morali recimo zamenjati balast te je samo to prislo 300€.

Kaj je bilo potrebno zamenjati tudi ni napisano, torej je tezko oceniti, ce je 1400€ veliko. Pri takih stvareh je tudi veliko dela.

Kaksnih ploscic?

Drugace pa, ce bi imel rad dobro zrihtano se zmeni z kksnim iz foruma, da ti to naredi za placilo (El Barto recimo) ali pa ga pelji k zegi..

Je pa 166tka pac avto visjega cenovnega razreda, tako da pricakuj tudi visji strosek..
Odgovori
  • Informacija