Kolk cca pride menjava sklopke + če kdo pozna ta avto ?

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
allstarr
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 30
Pridružen: So Jun 23, 2012 6:47 pm

Gledam tole alfo mi je lepa k 100 matr, u bistvu so mi všeč sedeži :)
Pa me zanima če kdo pozna ta avto in če je res samo sklopka zanič, oziroma kaj bi še moral preventivno menjat na tem avtu da nebi ravno ostal kje na cesti ?


http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6110744&show=1
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Za sklopko in menjavo imej rezerviranih cca. 500€.
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Poglej se druge 2 za 1500€ ki so gor. Sedeze lahko naknadno vgradis 200-300€ samo da je motor v redu. A tega se sploh da sprobat(koliko je unicena sklopka)?
allstarr
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 30
Pridružen: So Jun 23, 2012 6:47 pm

Ja sem mal premislil, pregooglal in ugotovil da sama sklopka sicer niti ni draga napram vztrajniku + delo in skor nebi prišel čez cenej k 1000 evrov, tko da se ne splača. Boljš kupit delujoč avto, pa sedeže naknadno :)
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Reskiraš precej če kupuješ avto z napako. Profitiraš pa redko.

Najprej ga ne moreš dobro preizkusit.... Potem ko saniraš osnovno stvar pa šele začneš odkrivat nove in nove napake in s tem tudi razlog prodaje ponavadi. Naj prodajalec sam popravi avto pa je.
Treentar
Alfist
Alfist
Prispevkov: 319
Pridružen: So Mar 07, 2009 2:15 pm

Včasih so otroku rekli: oči so lačne!

Fantje, dajte se zbudit iz sanj: največja - in tudi najdražja - limuzina iz alfinega programa sedaj naenkrat stane "samo 1500 €". Ali še manj, ker se je vsak hoče losat!!!
Preden kupuješ tako kiblo, vprašaj na alfinem servisu koliko stane veliki servis: vodna črpalka, zobati jermen + napenjalci, olje s filtrom, zračni in filter klime, pa še kaka malenkost + delo.
Če pri tako starem - in najverjetneje nevzdrževanem - avtu tega razreda prideš pod 2000 €, si jo še poceni odnesel.

Zato pamet v roke in po starga klijota, pa šus na morje s punco.
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

kok je kej dela za menjavo jermena in vodne pumpe?
Treentar
Alfist
Alfist
Prispevkov: 319
Pridružen: So Mar 07, 2009 2:15 pm

izistyle napisal/-a:kok je kej dela za menjavo jermena in vodne pumpe?
malamalca :mrgreen: ...
allstarr
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 30
Pridružen: So Jun 23, 2012 6:47 pm

Po autodati nekje kot na slikah


Slika
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Ne razumem ljudi, ki na velko limajo slike in podatke iz autodate, ki ima velikokrat napačne podatke - posledično tudi nevarne.
Obenem pa imamo vse možnosti dostopa do uradnih servisnih podatkov od AR.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
allstarr
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 30
Pridružen: So Jun 23, 2012 6:47 pm

Ejga sej sem reku da po autodati je tako, drugih podatkov pa nimam, sem pa že v dosti delavnicah vidu kako mehankarji brskajo po autodati vsaj glede zobatega jermena in kakih podatkov kok se kej nastavlja ipd. tko da tolk slaba spet ne more bit.

Aja pa dej kak link če veš kje so podatki.

Hvala
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Potem razumete, zakaj sam popravljam domači Alfici ... in zakaj je toliko čudnih problemov z avti v naši ljubi deželici ...

Linki ... :mrgreen: ... si že kdaj sližal za funkcijo search ... ali pa mogoče temo z naslovom manuali za Alfice (še celo oznako "ne prezri" ima) ... ne ... no potem pa malce poišči. :wink:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
swifty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 04, 2009 11:20 pm
Vozilo: ALFA 166 2.4 JTD 110 KW
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Kontakt:

Alfa 166, 2.4 JTD, 110hp je PREDRAGA za vzdrževat. Kljub bednim izrazom "sej vse dobis v Italiji" so novi rezervni deli (KOPIJE iz aneta) svinjsko predragi. Za roke "velikega" servisa tako zunanje kot notranje garniture šponerjev,rolic, jermenov itd... sm dal okrog 150€.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

A samo, se pravi je JTD praktično zaston za vzdrževat, vsaj kar se motorja tiče?
Jaz dobim samo šponar za zobat jermen, ki je okoli 150€, pa spodnja sprednja roka je ravno toliko, šponar mikro jermena je pa malce čez 100€ (original roba).
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
swifty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 04, 2009 11:20 pm
Vozilo: ALFA 166 2.4 JTD 110 KW
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Kontakt:

El Barto napisal/-a:A samo, se pravi je JTD praktično zaston za vzdrževat, vsaj kar se motorja tiče?
Jaz dobim samo šponar za zobat jermen, ki je okoli 150€, pa spodnja sprednja roka je ravno toliko, šponar mikro jermena je pa malce čez 100€ (original roba).

Ja same roke, usaj pri mehaniku, ki dela na črno, niso drage, recimo 35€ po komadu, za menjavo enega počenega fedra, se ti zdi to drago ?

Material je pa zelo drag (ponavljam kopije iz ANETa), s 30% popusta, pa sem dal kar dosti denarja za vse skp (mam nekje shranjene račune).
Odgovori
  • Informacija