Puše - AR 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Powerflex/strongflex ne priporočam za avto ki dela dosti kilometrov po cesti, sploh ne za limuzino tipa 166. Zadeva začne škripat (res da lufta ni) in je tečno to mazat na vsake pol leta. Mercedesove puše so preizkušene in naj bi bile boljše, če se to zamenja bo dolgo mir in avto bo tih brez škripanja.

Seveda na svoji še vedno nisem menjal ker se jo pač rabi vsak dan dokler ne bo 156 na cesti :mrgreen:
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Versace
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 88
Pridružen: Če Jun 19, 2008 4:44 pm
Član Alfa Kluba: 0

peruccy napisal/-a:Komplet za obnovo vseh rok in štangic na 166ki:
- 6x puše sprednjih spodnjih vilic
- 4x puše sprednjih zgornjih vilic
- 6x puša zadnjih vilic
- 2x guma stabilizatorja spredaj (fi22)
- 2x guma stabilizatorja zadaj (fi20)
- 2x sprednji stabilizator štangici
- 2x zadnji stabilizator štangici
- 4x končniki zadnjih špurštang
- 2x volanski končnik
- 2x prednji špurtangi

= cca 350€ od priznane firme in ne čajniz roba. S tem, da je potem podvozje komplet menjano. Artikle pa lahko dobite v vsaki avtotrgovini, samo šifre morete prinesti, ker vsi proizvajalci ne delajo teh puš, ampak samo kompletne vilice...
Kaj pa ko ti na 166-ki potem gre zglob na roki, spodnji ter zgornji? You're screwed... Kolko se vidi, se ga ne da zamenjat. Razen če to kdo obnavlja, nekje sem celo prebral da prekom. Ampak potem bo to spet najbrž po 100€ na roko.... Ni pa mi jasno kako zglob spravijo ven, novega not...
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Ja, če imaš hin zglob, pač menjaš celo roko. Cena nove je tam 150€ za spodnjo vilico, in 80€ za zgornjo. Tako da nevem, če se glih splača obnavljat...
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Očesni zglob je 30,00€ se pravi x 2=60,00€ + delo 70,00= 130,00€..
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

alfa 166, daš lahko kšno sliko ker je to točno, na alfaowner se bl slab vid, js sm doma gledu pa sm skor 100% ker je to (tm k je ene 15cm dolg vijak pršraufana spodna Y roka na pesto?)
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Točno tam. Drugi očesni zglob je na roki, na zadnejm delu, kjer je pride na most. Jaz sem dal za vse 4 zglobe 80€ pri vargalantu ( samo material)+ en šiht doma jebanja da sem zamenjal. Ni sicer neka jedrska fizika, ampak sem roke pobral dol ( z kablom za ABS, ker senzor ne gre ven), ter potem sprešal ven. Se da tudi nabijat z macolo, vendar je enkrat odletel obroč za ABS od ležaja. Potem si pa sam izračunaj kaj je ceneje :)
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Ja sj js mam tut namen sam doma delat, mehanik me je narobe zastopu in mi je dal obnovit banana zgorni roki, no sj tiste bi doma itak tezji k nimam dvigala al pa kanala, a mórs uzet stran kolotecno da abs odklops? Diska si vrjetn tut uzeu s pesta predn si nesu obnovit? Bom dau slike k sm neki sliku
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Sem jaz dal to vse obnovit zadaj razen banana rok. Diske dol zadaj, ABS senzor odklopi v kuferamu. Ne proškušaj ga spravit ven iz pesta. Oni "očesni zglob" v pestu je pain in the ass za obnovo. Vse ostalo gre in nardiš zlaha.
Aleš (guma koren[kolega iz otroštva že]) mi je reko, da mu pesta naj več ne vozim, ker ni vredno zajebancije. Je reko: Najbolje nekje zdrejat ven pa nardit na vulkanizirane silen bloke z vmesnim obročem za manjše podajanje in bo menjalno kolk krat hočeš.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Djmili
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Jan 09, 2011 9:48 am

Lep pozdrav.
Od katerega marcedeza pa pašejo te puše notr na alfo 166.
A to je za pesto ali za spodnjo roko?
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

To tudi mene zanima, saj mi zadnji del že vedno gunca in plava...malonkost manj kot prej a še vedno ..Pri Varganantu pravijo zaradi zadnjih spodnjih rok Y.
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Ja, moja obnova je tud spustila v zelo kratkem času kar se tiče krogeljne puše v pestu spodaj. Ostalo škripajoče drži :D
Men tud daje zadek tak nestabilen očutek, kot, da bi "plaval po svoje".
Zanina me samo kak ven dobit to, ker kolk se men zdi ne gre ven sprešat, je treba ven vdarit/vrezat/vtrgat in predrejat luknjo, ne?
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

tiste slike k sm govoru:
Slika
Slika

to je ta kroglična puša vrjetn ane, tm k pride na most upeta je postran, pa tle k pride un t dolg šrauf pa tista štangca povezava prot vpetju mortizerja
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Na drugi sliki: Tista je vedno postrani, ko avto dvigneš. Ko je spuščen je skor v nulo ravna. Takrat jo preveri s pajserom, če že pri mali bobremenitvi "pleše".

Prva slika pa je problem ja... Men je tud zdaj tu spustil. Točno ta zadeva v pestu, katero imaš obkroženo.
Sva se s kolegom (gumakoren.com) pogovarjala glede tega. Je reko, ven spravit to, predrejeat in dat not silent block pa bo bla držalo kot treba.

To imam ta teden projekt z dodatkom - spravit kolesa v "H" položaj iz "A", kar bo težje - most dol in gor in dol in gor in.. vmes vsakič malo premaknit "banana roko" dokler nebo ravno ... :doubt:
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Djmili
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Jan 09, 2011 9:48 am

Kovach tista tadruga slika kjer imaš slikano roko sem js vstavil plastične puše iz oilona,sam ne obeh,ampak sam tam na sredini zadka kjer roki gledata skupaj,tam pri vratih kjer je roka vpeta na podvozje pa sem pusto gumico,saj je bla kot nova.
To sem sestavu bolj narahlo,da ni škripanja in pokanja,vse skupaj pa povezal z aksialnimi ležaji debeline 10mmm.Tako da sedaj roka hodi na rahlo,lufta pa nima ker se lepo vozi po plastiki.Zaenkrat moram rečt da drži ko bomba,kak dolgo bo pa ne vem :)
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Sm sestavu dons, napism jutr pa prlozim par slik..
Odgovori
  • Informacija