težave na Ar 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
novinec166
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: To Nov 15, 2011 4:48 pm

:cry: pred kratkim sem postal lastnik AR 166 2004 letnik 176 km ki ima veliko napak, katerih vzrok mi je neznan! Na avtu ne deluje električni pomik stekel, ogledala pa delujejo normalno! Prav tako ne deluje daljinsko, ter centralno zaklepanje! batarijicaa v dalincu deluje, saj se na avtu vklopijo smerniki ob pritisku na tipko vendar se ne zaklene! prav tako v notranjosti avta ne gori nobena lučka na stropu ter na vratih spodaj. mislim pa tudi da ne gorijo rikverc luči! Vse te stvari naj bi se zgodile na enkrat. saj je pred tem avto deloval popolnoma normalno in brez težav! :?
prosil bi za čimveč različnih mnenj kaj bi lahko bilo ali pa kake izkušnje z odpravo te težave so več kot zaželjene! Naj pripomnim še da so varovalke videti vse vredu! :cry:
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Verjetno je kakšen centralni računalnik... Nekaj kar imajo skupnega vsi te sklopi.

Lp
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Kaj pa varovalke v prtlažniku?
Natančneje varovalka F63.

Edit
Varovalke se nahajajo na precej mestih: pri motorju, pod volanom, v prtlažniku 2x (na desni strani je panelček, pa še na akumulatorju).
Ne vem pa ali so tudi nad zračnim kabinskim filtrom.
Zadnjič spremenil El Barto, dne Po Nov 19, 2012 3:21 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
B.I.S.H.O.P.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 404
Pridružen: Pe Dec 28, 2007 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Fiat 500L 1.6 mjt 120KM Cross
Kraj: Vodice

A je bil avto slučajno pod vodo?
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED
novinec166
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: To Nov 15, 2011 4:48 pm

za centralni računalnik nevem malo prej sem razdru tisto usnje pri vozniku in sovoznikom ki je pod ics-om in svetil noter če bi ga kje našel! vendar sem našel samo računalnik za air-bag-e! pečka naj nebi puščala saj nikoli ni bilo doliti vode v posodo za vodo! čeprav je na nekih delih pod pečko neka rjava snov (kot rja) po kovinskih delih!
novinec166
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: To Nov 15, 2011 4:48 pm

B.I.S.H.O.P. napisal/-a:A je bil avto slučajno pod vodo?
avto ni biu nikoli pod vodo biu je skozi garažiran malo vožen 135000 km prevoženega!
novinec166
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: To Nov 15, 2011 4:48 pm

El Barto napisal/-a:Kaj pa varovalke v prtlažniku?
Natančneje varovalka F63.

Edit
Varovalke se nahajajo na precej mestih: pri motorju, pod volanom, v prtlažniku 2x (na desni strani je panelček, pa še na akumulatorju).
Ne vem pa ali so tudi nad zračnim kabinskim filtrom.

varovalke v prtljažniku je baje pregledal že prejšni lastnik katerega poznam in vem zgodovino avtomobila! ampak jih grem sedaj preverit! pomoje je v okvari kakšna večja stvar ali kar več stvari hkrati! klical sem tudi avtoelektričarja iz grosuplja http://www.itis.si/AVTOELEKTRIKA-VILJEM ... EK?4555213 kateri pravi da bi znau biti neki modul pod volanom! :(
novinec166
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: To Nov 15, 2011 4:48 pm

naj povem še da ne deluje tipka v predalu za odpiranje prtljažnika, ter tipka za odpiranje pokrova za tankanje goriva!
še vedno se išče vzrok neznane napake povejte mi tudi kateri avtoelektričar bi znau priti tej stvari do dna in odpravil napake! hvala za odgovore :cry:
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

In kaj je z varovalko F63, ki združuje vse te sisteme, razen rikverc luči?

Vse te informacije pa najdeš v eLearnu. :wink:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
novinec166
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: To Nov 15, 2011 4:48 pm

El Barto napisal/-a:In kaj je z varovalko F63, ki združuje vse te sisteme, razen rikverc luči?

Vse te informacije pa najdeš v eLearnu. :wink:
točno ta varovalka kot si napisau je bila počena (poleg tega smo preverili pa še vse varovalke z multimetrom) in je prekinilo stik! težava z vsemi stvarmi kot sem jih napisau je odpravljena preostane mi samo še reševanje luči na pokrovu prtljage kjer sploh ne pride napetost sumim gumijasto cevko po kateri so kabli speljani v prtjažnik! čeprav je kuma kot nova je notri lahko težava!

el barto povej mi kako se ti lahko oddolžim ker si odpravil vse moje težave =D>
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Zakaj bi mi bil pa kaj dolžan, saj si samo vprašal za informacijo (k sreči si lepo opisal problem, v nasprotju z mnogimi drugimi)? :)

Kar se pa pregiba tiče, pa pravilno razmišljaš - je bilo že kar nekaj težav zabeleženih v tej smeri - popokani drati.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

novinec166 napisal/-a: težava z vsemi stvarmi kot sem jih napisau je odpravljena preostane mi samo še reševanje luči na pokrovu prtljage kjer sploh ne pride napetost sumim gumijasto cevko po kateri so kabli speljani v prtjažnik! čeprav je kuma kot nova je notri lahko težava!
Težava z vzratno lučjo je skoraj 100% tam kjer meniš. Zaradi staranja kablov in konstantnega zvijanja v gumijasti cevi med karoserijo in pokrovom prtljažnika se zgodi, da kabel poči in se prekine.
Povsem enak problem sem imel na Lancii Kappi, ki je zelo soroden avto 166.
Emperor of The Dark Realm
novinec166
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: To Nov 15, 2011 4:48 pm

SHadowX napisal/-a:
novinec166 napisal/-a: težava z vsemi stvarmi kot sem jih napisau je odpravljena preostane mi samo še reševanje luči na pokrovu prtljage kjer sploh ne pride napetost sumim gumijasto cevko po kateri so kabli speljani v prtjažnik! čeprav je kuma kot nova je notri lahko težava!
Težava z vzratno lučjo je skoraj 100% tam kjer meniš. Zaradi staranja kablov in konstantnega zvijanja v gumijasti cevi med karoserijo in pokrovom prtljažnika se zgodi, da kabel poči in se prekine.
Povsem enak problem sem imel na Lancii Kappi, ki je zelo soroden avto 166.
najlepša hvala za vse informacije =D> obiskovalci tega foruma ter lastniki vozil alfa ste zelo prijazni in pripravljeni pomagati sočloveku! =D>
Odgovori
  • Informacija