Tezava po servisu

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Altmann

danes je moja Bella (AR 166 2,0 TS l.01) dobila tretma z novim oljem, novimi filtri in se par malenkosti.
Ko pridem po auto k mehaniku, me pa caka neprijetno presenecenje. Auto dela samo do cca.3000 obratov ob zelo neznem dodajanju gasa. Od tu naprej motor zamori in zacne trokerat.
Vse kaze, da ko je menjal zracni filter in izklopil kabel za LMM je prislo do neke napake.
Mogoce nezanemarljiv podatek, res pa je, da imam prazen Akumulator (nov v prihajanju) in je mehanik pozabil, ter poizkusil zalavfat avto, ko je koncal z menjavo, kar pa seveda ni slo. Potem, ko so zalavfal na kable, se je pa pokazala ta napaka.
Je lahko ta napaka v kaksni povezavi z praznim Akumulaterjem?
Lepo bi prosil, ce se komu vsaj priblizno zdi za mozne vzroke.
Zal imam prvi servis za Alfe mislim da 60 KM dalec. Sicer sta blizje dva FIAT servisa... a na obeh sem bil ze enkrat in takrat za trikrat.. :(
Hvala!
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

Ali ti na armaturki sveti kakšna opozorilna lučka?Si preveril če je konektor na LMMu dobro skupaj oz. da pri odklapljanju kabla ni prišlo do kakšnih poškodb konektorja oz. žic.
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Najprej odklopi LMM in če bo veliko bolje, je nekaj narobe z LMM (konektor, LMM sam,...).
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

sigurno imas cev poceno med lmm in sesalno loputo, preglej to cev narebreno
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Altmann

Ne, lucka nobena ne sveti. Gledal pa nisem kaj veliko, ker se je ze tema delala. Tako sem le domov pocasi zapeljal auto.
Bom pa sedaj najprej pocakal na nov Akumulator, potem pa preveril kot mi svetujete. Z mojim znanjem mehanike, upam, da mi bo kaj uspelo. Najlepsa hvala vam in ce je se kaksna idea ji z veseljem prisluhnem. lp
Altmann

Uglavnem, ste imeli prav.
Sem danes se enkrat razdrel od filtra navzgor, pregledal cevi in premeril konektor za LMM in je vse izgledalo OK.Potem pocasi z "andlehtjo" nazaj sestavim, zamenjam se Akumulator in zopet isto. A danes sem pa lepo slisal, da nekje vlece fols zrak. Objemka pri sesalni loputi je obdelala svoje in ni vec dovolj stisnila cevi. Zamenjam in Bella zopet lepo prede, uff..Gott sei Dank..
Hvala vam se enkrat, lp
Odgovori
  • Informacija