Odpovedal števec

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

En problemček ki mi že par tednov žre živce.

Najprej so odpovedali števci. Potem sem pregledal varovalke pod volanom in ugotovil da je skurjena št.6 ki je ravno za števec in tudi izgleda tudi za del ICS.a. Zamenjam in je pregorela spet še isti trenutek. Potem sem vzel števc ven in ga dal nazaj. 1 teden je delalo b.p. sedaj pa je spet skurilo varovalko.

Ve kdo kje bi bilo smiselno začet odkrivat napako in kako? Na kaj vse je povezana ker v knjigici je označen samo ICS in števci...Je to kaka znana napaka :D?
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Bi reko, da si z demontažo števca malo premaknil kable in preden je to vse nazaj zlezlo na staro mesto ni kurcšlusnilo. Torej še 1× števec ven pa ko kablih sledit, če najdeš kje zribanega in razstavil števec pa pregledal, če ma kje v sebi kak razmajan kontakt, ki ustvarja probleme. To bi nardil jaz za začetek.
ICS potegni ven. Dejansko sploh ni tak težko, kot se nekateri menijo.
Fajn je edino, da sta 2 in ga en vleče ven ti pa levo-desno lezičke not stisneš pa je veni v trenutku.
Drugače pa imamo na zalogi oboje ;) (še kilometre lahko zbiraš :P)
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Najbolš da potem odklopim števec in opazujem ali varovalka spet odpove...

Števec paše med vsemi JTDji križem kražem al kako? Mam pa FL števec.
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

emm. Ziher ne paše, če je bil prej od avtomatika.
Med FL JTDji pa mislim, da bi mogo pasat kr 99%
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Števec od FL avtomatika paše na ročnega in obratno, preverjeno. Samo potem boš imel display od avtomatika "mrtev" drugo vse dela. Če te zanima imam enega od avtomatika FL ( bela podlaga).
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Ok hvala te kontaktiram magar če je sploh tukaj problem.

Zanima me kateri vsi porabniki poleg ICSa so še možni. ICS je itak vezen na števec in dvomim da je tukaj problem. Vse razen porabe in prevoženih km mi dela tudi brez varovalke.
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

Kdo ima števec za prodat?
Za 166 2,4 JTD rabim.
Prosim na ZS.

grazieeeeeee
trafo66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Nov 10, 2009 7:40 pm

bvogri napisal/-a:En problemček ki mi že par tednov žre živce.

Najprej so odpovedali števci. Potem sem pregledal varovalke pod volanom in ugotovil da je skurjena št.6 ki je ravno za števec in tudi izgleda tudi za del ICS.a. Zamenjam in je pregorela spet še isti trenutek. Potem sem vzel števc ven in ga dal nazaj. 1 teden je delalo b.p. sedaj pa je spet skurilo varovalko.

Ve kdo kje bi bilo smiselno začet odkrivat napako in kako? Na kaj vse je povezana ker v knjigici je označen samo ICS in števci...Je to kaka znana napaka :D?
odpelji to v avtoelektroniko črnuče. oni že vedo kaj in kako
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Tretja varovalka in čudežno dela že tri tedne.

Na Zegi so premerl vse ostalo in če je stik je 90% v števcu. Na avto elektroniki verjamem da bodo zrihtali ampak cena pa??? Njihove ure so drage, problem pa verjetno ni tako elementaren kot spajkanje ABS modulov kjer se ve zakaj je napaka in kje :wink:
Uporabniški avatar
kurnt29
Moderator
Moderator
Prispevkov: 393
Pridružen: Ne Nov 03, 2013 10:06 pm
Član Alfa Kluba: 1

Da obudim malo temo.
Zadnje case se mi je zdelo cudno, da se avto ne zavrti kot se je vcasih oz. slisati je bilo ok tudi avto je sel kot pred tem, drugace pa je menil obratomer.

Po priklopu na tester je jasno, da se motor zavrti normalno, obratomer pa mu samo priblizno sledi.
Gre za FL 2.4JTD, motor se brez tezav vrti na vec kot 4000 rpm, obratomer pa nikoli ne preseze 3500 rpm in je precej len nasploh.

Ostalo dela bp, tako stevec hitrosti kot vse ostalo.
Mess with the best.. die like the rest.
Odgovori
  • Informacija