Ohišje števca 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Pzdrav.

Zanima me, kaj nardit s to gumirano plastiko okrog števca, ker je tak grda da joj.
Nekako se je očitno v preteklosi razmehčala in je tak mehka kot čigumi in lahko prstne odrtise puščam v njej že samo ob nekem povprečnem dotiku.

Pozna kdo kako metodo to "svinjarijo" (gumo) dol dobit in, da pol to mat črno pobarvam?
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Edino spraskat, zbrusit in potem razmastit pa pobarvat. Žal ne gre drugače. Temu se reče nemška kvaliteta :)
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6833
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Pri 75-ki se je to packarijo dalo sprat z nitro razredčilom, brez kakšnih posledic za plastiko, kakšne kvalitete plastika je pa pri novejših, pa ne vem.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Ne gre z nitrom, ker se tale guma raztopi in čez sekundo spet sprime, plastika pa postane bela. Jaz sem se nekaj ur mučil z enako svinjarijo v moji GTV na sredinski konzoli.
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Če bi probal to z vapom dol oprat bi šlo??

Če bi šlo z nitrom me nebi motlo, da zbledi, saj bi tak črno mat pobarval.

Samo, da to svinjarijo dobim dol. Zaj ko je lepo vreme se veliko bolj opazi pa se bojim da bom :puke: po armaturki :lol:
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Mene je tolk iritiralo to, pa še počila mi je plastika okoli, tako da sem kar števec zamenjal...našel sem rabljenega za OK ceno. Je pa bil moj števec letnik 1999, sedaj pa imam notri od letnika 2003 in je popolnoma drugačen material...ni te čungalunga plastike več:)
Pa še lučka za airbag se mi je prižigala, pa nismo mogli ugotoviti, kaj je napaka (poskusili vse od airbag računalnika do kablov pod sedeži). No na koncu se je iskazalo, da je bila uničena led dioda v števcu in odkar imam nov števec, se je mir tudi z airbag napako =D>
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Čungalunga plastika je najbolj taprava beseda!!

Nevem kaj je s to LED diodo za airbage, men bi tud mogla goret ampak mi polek napake senzora v sovoznikovem sedeži tud piše, da je lučka za airbag hin :D Še dobo da je "pregorela" od obremenitve :D Hahaha

Pa ti je pasal po kablih ta novejši števec ??
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Pasal je 99%...:)

Edina razlika je bila, da sem imel pri starem števcu kontrolno lučko za pozicisjke luči in za normalne luči...na novem je samo ena - pozicijske. Tako da ko sem priklopil in prižgal kratke luči je gorela lučka za vodo v olju...kolikor zastopim, tega senzorja moja alfa nima, in tudi stari števec ni imel takega znaka v kontrolah. Tako da sem samo ta kabel precvikal in vse OK.
Lučka za airbag pa se je pri tastarem prižigala, tester pa je izpisal napako, slaba povezava na lučki za airbag...od menjave te napake ni več.
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Haha.. ne ne .. kr naenkrat si dobil en senzor več :D

No pa fino. Pom poklical "neskončno brezno" alfinih delov in ga vprašal kolk hoče imet za števec.

Hvala za informacije :wink:
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Odgovori
  • Informacija