AISIN YLII 5 avtomatik 20v JTD 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

peruccy napisal/-a:
kavelj22 napisal/-a:Za celotno menjavo olja ga gre 8l.

Sem povprasal na servisu.

lp
Rabiš več olja. No, odvisno je v kakšnem stanju je staro olje. Na avtomatiku se olje tak dolgo menjava/doliva, dokler ne priteče ven novo čisto olje. Kolega ki obnavlja avt. menjalnike mi je povedal, da povprečno porabi 12l olja pri menjavi, od tega gre dejansko v menjalnik tam 4-5l. Porabi pa toliko olja zato, ker naprava za to opravilo ima ločene prekate. Tako da staro olje teče v drugo komoro, kot je novo olje. Tu je veliko odpadnega olja, ampak tak pač je pri avtomatiku.

Pa glede na to, da za Aisin menjalnik mora biti olje Mobil ATF 3309, katero pride tam 16€ za liter in če recimo rabiš 12l, je to že kar fajni znesek :)
Tocno tak je postopek menjave. Ko sem imel 159 2.4 avtomatika,in ko sem menjal olje v menjalniku sem med menjavo moral naredit cca. 50 km in potem staro olje vn in novo not. Tako da cca. 9 litrov olja smonporabili.
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

didi napisal/-a:
peruccy napisal/-a:
kavelj22 napisal/-a: Tocno tak je postopek menjave. Ko sem imel 159 2.4 avtomatika,in ko sem menjal olje v menjalniku sem med menjavo moral naredit cca. 50 km in potem staro olje vn in novo not. Tako da cca. 9 litrov olja smonporabili.
To ni menjava z izpiranjem, tako nikoli ne boš zamenjal vsega olja, vedno ti ostane noter precej starega olja.

Približno takole se dela...
http://www.youtube.com/watch?v=yDAYHQJcGDI

S tem da je pri 166-ki toplotni izmenjevalnik za olje direktno na menjalniku in je bolj malo prostora za natikanje cevi preko katerih pretakaš olje....

Pa idealno je če avto dvignjen ter med tem ko teče ven staro olje še malo prestaviš v R 1 2 in 3. S tem porine staro olje ven še iz ventilov in kontrolne plošče.
Zadnjič spremenil skyblue, dne Po Avg 18, 2014 7:31 am, skupaj popravljeno 1 krat.
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

skyblue napisal/-a:
didi napisal/-a:
peruccy napisal/-a: To ni menjava z izpiranjem, tako nikoli ne boš zamenjal vsega olja, vedno ti ostane noter precej starega olja.

Približno takole se dela...
http://www.youtube.com/watch?v=yDAYHQJcGDI

S tem da je pri 166-ki toplotni izmenjevalbik za olje direktno na menjalniku in je bolj malo prostora za natikanje cevi preko katerih pretakaš olje....

Pa idealno je če avto dvignjen ter med tem ko teče ven staro olje še malo prestaviš v R 1 2 in 3. S tem porine staro olje ven še iz ventilov in kontrolne plošče.
Ne vem,js sm ga menjal tako,pri 166ki sem gledal isti postopek menjave olja,tako da ne vem.s tem da avto oz menjalnik se vedno dela. Sicer pa naj gre clovek na servis in mu bojo zrihtal. Js sm v svojih avtomatikih vedno menjal olje tako.in pri 166ki na pooblascenem mi ga je ravno tako menjal na isti princip.

Lp
kavelj22
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Jan 30, 2014 1:02 pm

No tukaj kjer sem vprasal za kolicino olja pri menjavi http://www.avtomatski-menjalniki.si/TimEckart.html
delajo po tej metodi : Tim-Eckart-Methode in so rekli cirka 8l olja. Verjamem da je to lahko tudi 10l ali pa se kaksen liter vec.

Drugace pa je Mobil1 ATF olje 3309 na ebay-u manj kot 70 eur za 6 litrov, kar se mi ne zdi zdj tolk katastrofalno visoka cena ce gledamo na to da tega ravno ne pocnes vsako leto za reni servis ;).

lp
Odgovori
  • Informacija