ICS ne reagira

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

zanima me ali je imel že kdo sledeč problem pri svojem radio; in sicer ko je zadeva prižgana naj bo na radio na cd ali bilo kaj drugega, sploh ne da glasu od sebe in to kar od enkrat. ko pa grem v prtljažnik in odprem tam ko je changer in mal kable predrmam use dela. ampak kabli so ok ker so novi, napeljani so tudi in izolirani ok, konektorji so pa tudi vsi vključeni. je to mogoče tudi zaradi vlage v zraku sploh ko je tako vreme zunaj zdele? avto je drugače garažiran na toplem!


lp,

d
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

na angleškem forumu sem najdu tole:

Hi. Check fuses that control the ICS system: Fuse 7 ICS Fuse 4 Stereo Fuse 18 ICS battery If fuses are Ok, perform following reset: Disconnect battery ground cable. Disconnect and connect back in the ICS connectors. Disconnect and connect back the stereo cable. With ground disconnected, touch negative cable to positive terminal for a couple of seconds and then reconnect the ground cable to the battery. This will discharge the system Note: after disconnecting battery you will be asked for stereo and ICS codes. Ensure that you have the codes, or better performing the operation at the dealer.
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

torej zadeva je rešena, zamenjal sem varolke št. 4, ki je od ICS radia, 7, ki je od ICS sistema in 18, ki je od ICS napajanja. So bile že bol boge in zato ni delal poleg tega sem odklopil AKU in zadeva je rešena :D

lp,

d
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

a mogoče kdo ve kaj je tista škatla nad navigacijo in cd changerjem? taka narebrana zadeva pa en konektor s skupkom žic gre notr v njo?? kot nekakšen ojačevalec zgleda?a je to ojačevalec?


lp,

d
Djmili
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Jan 09, 2011 9:48 am

Lep pozdrav.
Fantje a mogoče kdo ve zakaj meni,ko je zunaj bolj hladno Ics nima močne osvetlitve.Ful slabo se vidi display.Potem so pa čez čas zmerom bolj vidne črke in številke.A se da ta osvetlitev kje nastavit al je potrebno kaj sčistit?
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

didi napisal/-a:a mogoče kdo ve kaj je tista škatla nad navigacijo in cd changerjem? taka narebrana zadeva pa en konektor s skupkom žic gre notr v njo?? kot nekakšen ojačevalec zgleda?a je to ojačevalec?


lp,

d
DSP ;-) mas v nastavitvah opcijo, pa u zadni polici vufrja
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Djmili napisal/-a:Lep pozdrav.
Fantje a mogoče kdo ve zakaj meni,ko je zunaj bolj hladno Ics nima močne osvetlitve.Ful slabo se vidi display.Potem so pa čez čas zmerom bolj vidne črke in številke.A se da ta osvetlitev kje nastavit al je potrebno kaj sčistit?
Nastavlas z unmu k stevce, ma pa nek senzor da prilagaja svetlobo
Djmili
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Jan 09, 2011 9:48 am

kovach napisal/-a:
Djmili napisal/-a:Lep pozdrav.
Fantje a mogoče kdo ve zakaj meni,ko je zunaj bolj hladno Ics nima močne osvetlitve.Ful slabo se vidi display.Potem so pa čez čas zmerom bolj vidne črke in številke.A se da ta osvetlitev kje nastavit al je potrebno kaj sčistit?
Nastavlas z unmu k stevce, ma pa nek senzor da prilagaja svetlobo

Js lahk sam lučke v avtu nastavlam s tistim gumbom,ics pa ostaja isto osvetlen.
Altmann

Djmili napisal/-a:
kovach napisal/-a:
Djmili napisal/-a:Lep pozdrav.
Fantje a mogoče kdo ve zakaj meni,ko je zunaj bolj hladno Ics nima močne osvetlitve.Ful slabo se vidi display.Potem so pa čez čas zmerom bolj vidne črke in številke.A se da ta osvetlitev kje nastavit al je potrebno kaj sčistit?
Nastavlas z unmu k stevce, ma pa nek senzor da prilagaja svetlobo

Js lahk sam lučke v avtu nastavlam s tistim gumbom,ics pa ostaja isto osvetlen.
ICS se normalno sam zatemni/osvetli glede na svetlobo v vozilu preko senzorja, ki izgleda kot ena led lucka pri vzvodu/gumbu za izmet kasete.
Podoben pojav sem imel, ko je bil Akomulator pri koncu zivljenja.
Najprej pa preveri ta senzor. Zalavfaj avto, polozi prst na senzor, pocakaj par trenutkov in bos videl,ce se kaj dogaja.
Odgovori
  • Informacija