Releji pod sredinsko konzolo

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Versace
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 88
Pridružen: Če Jun 19, 2008 4:44 pm
Član Alfa Kluba: 0

Začelo me je zafrkavat centralno zaklepanje. Sploh ne zaklene ali odklene, samo enkrat za dalj časa utripne. Ok sem mislil, kak motorček v vratih čeprav mi zadaj levo že lep čas ni delal, tako da prave povezave nebi smelo bit. Se mi pa danes prižge airbag lučka...
Rele za centralno zaklepanje ter airbag je pod sredinsko konzolo... Kamor ponavadi zalije voda iz pečke za gretje, ko pač spusti. Laufam avto, se z njim vozim, vsega skupaj slabo uro, da je res bilo vse ogreto, prestavljam gretje iz mrzlega na toplo, pustim... Snamem tapeto na sovoznikovi strani pri sredinski konzoli in vse suho kot poper. Sicer so bile sledi, da nekoč tu notri nekaj je bilo v tekočem stanju (najbrž že pri prejšnjem lastniku) tako da mi nič ni jasno... Snel bom še tapeto pri voznikovi strani, da releje vzamem ven, sčistim kontakte itd.. A četudi to ne pomaga?
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Rumena skatlca pod ics tist je za centralno, preglej kontakte, men je zacela puscat pecka k sm zamenu se je pa centralnmu zmesal, odklepu zaklepu sam odsebe. Pr men je biu un kontakt na vezju švoh k gre tprve na diodo..
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

A če spusti pečka teče voda v avto? :cry:

Glede na to, da je zadeva pri 166 enaka kot pri Kappi, mi je čudno! Sem na obeh mojih Kappah menjal pečki, voda je tudi malo stala v ohišju, kjer je pečka, ampak preko spoja v notranjost avta pa ni prišla niti kapljica! :-k
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Centralno zaklepanje je zvezano prek motorčka v šoferovih vratih. Se pravi, če te tam kaj zajebava, se avto ne bo zaklenil. Prvo poglej ta rele (M80) ker rad crkne in če bo isto, potem v šoferova vrata:

"Functional description
The control unit M80 manages the operation of the central door locking system.

The control unit is supplied directly from the battery at pin 30 of connector B through the line of the maxifuse CENTR of B5 and fuse F19 of junction unit B1 ; pin 85 of connector A provides the reference earth.

The control unit M80 receives input commands for locking (pin 87 of connector B) or for unlocking (pin 87a of connector B) the doors; coming from the remote control switches (knobs) in the front locks N50 and N51 or from the receiver for the remote control M35 (for this component, See E7015 ALARM ).

The control unit also receives signals on the status of the rear door locks, coming from the motors N55 and N56 , at pins 87 and 30 respectively of connector A; they are the same signals which light up the 'open doors' LEDs on the instrument panel and which control the time delay of some lights ( See E2510 COURTESY LIGHTS ).

In accordance with the logic described above, the control unit M80 controls the locks: the lock/unlock signals for the motors of the front doors ( N50 and N51 ) and rear doors ( N55 and N56 ) come from pins 85 and 86 of connector B."

Slika
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

kje pa je ta rele?
kje dobit novga?
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Pod ICS čisto zadaj so. Najlažje prideš do njih, če odstraniš tapeto pri nogah na sovoznikovi strani:
Slika

Novega pa dobiš na servisu ali rabljenega na odpadu.
Uporabniški avatar
Versace
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 88
Pridružen: Če Jun 19, 2008 4:44 pm
Član Alfa Kluba: 0

Hvala Perrucy, bom vse pregledal in poročam... Airbag lučka mi je zdaj še pa manj jasna... Tudi AC se mi ne vklopi več kompresor, samo mislim da je spustil plin, saj je avto zadnje leto večinoma stal, naredil sem celih 50km.
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

No problemo.

Če je vse dobro zatesnjeno, potem plin ne bi smel izginit, tudi če klima ni v uporabi dalj časa. Najlažje sprobaš če še imaš plin v sistemu, da v ventilček kjer se polni klima narahlo porineš not šraufinciger (kot če bi na biciklu puščal ven zrak iz kolesa). Če boš slišal da plin gre ven, potem je nekaj okrog kompresorja. Ali pa priklopit na napravo za polnjenje klime. Se bo takoj videlo če kje pušča in če drži pritisk.
Po izkušnjah sklopke kompresorja ne crknejo rade na 'taljanih. Prej kompresor zaradi pomanjkanja olja in/ali kondenzator, ki prepari na spodnji strani...

Za airbag pa nevem. Mogoče si kaj pucal pod prednjimi zicami in dregnil konektor? Poglej če sta oba priklopljena... Drugače pa FLAR tester, če bo kaj več pokazal? Originalen tester zna napisat točno, če kateremu kontaktu manjka masa, signal itd.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Pri klimi oz. njeni neuporabi je največkrat problem tesnilo na gredi kompresorja.
Zaradi neuporabe se "prilepi" na gred in ko kompresor zaženeš potrga tesnilni rob.

Moj ex bavarc je zdržal 23 let brez vsakega prčkanja po plinu, je pa imel fabriško funkcijo, da je ob vsakem zagonu motorja za nekaj sekund vklopil kompresor tudi če je bila klima izklopljena oz. zunanja temperatura kot na severnem polu.
Je pa res, da če avto stoji tudi ta funkcija nič ne pomaga...
MarekSigius
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe Jul 06, 2012 9:23 am

Pozdravljeni.

Ker se mi je danes pripetilo nekaj enako, kot ze marsikomu na tem forumu imam eno dodatno vprasanje.
Ker mi od prihoda domov ne deluje vec centralno in glede na brskanje po forumu sem naletel na vec opcij,
in ko sem zelel preveriti knjigo v avtomobilu glede varovalk za zacetek, sem opazil, da da mi ne deluje notranja razsvetljava.
Torej je to lahko povezano s tem relejem?
Ali pa se je to lahko kak drug rele ali varovalka?
Hvala.

Lp
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Najprej preveri varovalke. Ker običajno je ena varovalka vezana na več stvari hkrati.
MarekSigius
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe Jul 06, 2012 9:23 am

Včeraj nisem zvečer nič videl pa očitno sem cudno izmeril.
Danes sem to preveril in sedaj spet deluje BP.
Bolj me muci razlog, zakaj je nekaj sploh skurilo varovalko.

Hvala alfa_samec.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6834
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Odstrani ročaje za zapiranje vrat s panelov na vratih in poglej, da ni tudi pri tebi kdo pametoval po vratih in posledično razrahljal napeljavo, tako da je sedaj kablovje stisnjeno pod nosilci panelov, ki jih vidiš pod ročaji ... zacvikan drat, stisnjen na maso dela čudeže - izkušnje iz prve roke ... #-o
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
MarekSigius
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe Jul 06, 2012 9:23 am

Hvala za nasvet :-)
Odgovori
  • Informacija