166 FL Senzori za pomoč pri parkiranju

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
ALFA Romeo 1910
Alfist
Alfist
Prispevkov: 390
Pridružen: Po Nov 08, 2010 7:46 pm

Na žalost odpiram novo temo, ker podobne nisem zasledil v neki drugi temi težave z elektroniko se mi zdi da moje vprašanje ne paše. Če že kje obstaja podobna tema, ki sem jo izgleda spregledal se opravičujem in prosim za preusmeritev oz. ...

Se pravi, kje naj začnem Alfa Romeo 166 2.4 175hp letnik 2005 zdi se mi da je dovolj podatkov.
Avto ima skoraj vso dodatno opremo manka strešno okno in vžigalnik zadaj (12V), ampak to sedaj ni pomembno. Ker je avto odlično založen z dodatno opremo ima tudi senzorje za parkiranje zadaj, ki pa ne delajo. Pred leti je bil menjan eden od senzorjev. Kje tiči problem ko se od zadaj približam in poslušam vsak senzor vsak oddaja nek zvok se pravi po moje ni problem v senzorjih samih ampak v "buzzer-ju" 46555998 (http://www.ebay.ie/itm/New-Genuine-Fiat ... 1341681129" onclick="window.open(this.href);return false;). Zanima me če mi zna kdo pomagat kje se nahaja to čudo. Pri varovalkah spredaj in zadaj ga ne opazim pod volansko plastiko tudi ne prosim za pomoč.
Avto ob priklopu na računalnik ne kaže napak.
Hvala
Lep pozdrav
"Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali čak za ovo drugo nisam baš siguran.” Albert Einstein
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Samo priklop na računalnik ni nič ali pa je mehanik nesposoben! Najbolj verjetno!

Če je bil že priklopljen na računalnik, se senzorje programsko aktivira in nekdo hodi od senzorja do senzorja, računalnik pa beleži in prikazuje, če se senzor aktivira. Simpl kt pasulj! Sem nedavno tako testiral delovanje senzorjev po karambolu na ML-u!
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Ma vprašanje če je tole pri 166 tako HIGH tech.

Poglej najprej če se ti prižge rikverc luč ko daš v vzvratno ker je vezano na enako stikalo. ČE se prižge rikverc lampa mora ob tem ko daš v vzvratno kratko zapiskat kar pomeni da so senzorji aktivirani.

ČE to oboje dela pa preverjaš kako je s posameznim senzorjem in piskačem :D
Uporabniški avatar
ALFA Romeo 1910
Alfist
Alfist
Prispevkov: 390
Pridružen: Po Nov 08, 2010 7:46 pm

Hvala fantje za pomoč luči rikverc delajo, ker ko je stikalo pokvarjeno ne delajo zadnje luči (R) in buzzer neprestano piska pipppppppp :) (senzor je bil menjan pred petimi leti) senzori delujejo vsi, ker tudi če je eden od senzorjev v okvari buzzer neprestano piska kakih par sekund (isto kot stikalo R).
Tako, da mene zanima, kje se nahaja "buzzer" http://www.ebay.ie/itm/New-Genuine-Fiat ... 1341681129" onclick="window.open(this.href);return false; pri ali 166 letnik 2005. Če ve kdo naj prosim napiše.
Hvala
"Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali čak za ovo drugo nisam baš siguran.” Albert Einstein
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

eLearn Alfa 166 ... Electrical equipment > Electrical functions > E30 Electrically activated de... > E3090 PARKING SENSOR > E3090 PARKING SENSOR - Location of components
https://drive.google.com/open?id=0B7SHJ ... authuser=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozicija P44.
Kaže ali da je pod zanjim naslonom ali pa v prtlažniku pod tapicirngo.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
ALFA Romeo 1910
Alfist
Alfist
Prispevkov: 390
Pridružen: Po Nov 08, 2010 7:46 pm

Hvala El Barto bom pogledal. :)
"Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali čak za ovo drugo nisam baš siguran.” Albert Einstein
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Če misliš kopat pod polico, si dobi eLearn za 166-ko, ker na hitro gledano je to mala nočna mora.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
ALFA Romeo 1910
Alfist
Alfist
Prispevkov: 390
Pridružen: Po Nov 08, 2010 7:46 pm

Zdej sem pogledal v prtljažnik spet in odstranil tapato pa nič zgoraj je ena črna škatla, spodaj še ena vedu sem da je alarm v prtljažniku pa sem šel sprobat pa mi je žal dobro, da nisem imel glave še bol u prtljažniku še zdaj mi v ušesih šumi. :lol:
Pomoje se nahaja pod zadnjo polico vem da je eden na forumu že dvigoval zadnjo polico točno nevem teme vem da ima 166 2.0 V6 Turbo.
Aja kar se tiče elearna kje ga pa lahko dobim imam eper, ki mi je že večkrat pomagal sam ni to to.
"Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali čak za ovo drugo nisam baš siguran.” Albert Einstein
Odgovori
  • Informacija