AR 166, 129kw, POTENCIOMETER

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
aljaz2055
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Sep 07, 2015 9:51 am

Pozdravljeni,

imam sledečo težavo oz. jo ima AR 166 :)
Med vožnjo mi kdaj pa kdaj vrže v rezervni program (avto dela neprestanoma na cca. 1500 obratov, nikamor ne potegne, gre do okoli 3500). Ko ga priklopim na računalnik piše napaka PO226 (nekaj v zvezi pedal position - switch C). Se pravi, verjetno ga kaj potenciometer serje ??
Ko napako pobrišem avto dela zopet normalno... vendar koker ga prime,..dokler spet ni PO226

Ali ima kdo podobne izkušnje s tem....?

Mi je pa normalno da za prevoženih 270.000km in 11 let more pridet kakšna napaka :)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Zelo verjetno je potenciometer, skoraj nima bit kaj drugega.
aljaz2055
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Sep 07, 2015 9:51 am

Se pravi, najboljše je, da se ga kar zamenja ??

Ali se lahko kako testira če je res potenciometer ? :)
aljaz2055
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Sep 07, 2015 9:51 am

Ali mogoče kdo ve, kje dobiti potenciometer najceneje ??
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

V programu ePER poišči ustrezno OEM kodo za tvoj potenciometer, potem pa poišči na portalu http://www.njuskalo.hr" onclick="window.open(this.href);return false;

Tam sem jaz kupil potenciometer za mojo Kappo, namesto 800+€, borih 50€ s poštnino vred, čisto nov in nerabljen. Prodaja pa FIAT servis MRkša...
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Sem imel identičen problem na 156… zamenjal sem najprej samo potenciometer pa je bilo isto, potem sem zamenjal celo pedalko za gas in je delovalo 2 dni potem pa spet MCSF.
Na koncu sem peljal na avtotrade kjer so ugotovili da je bilo nekaj narobe z napeljavo ki gre od pedala na računalnik.

Ps. Na uradnem servisu je cena za pedal za 156 nekaj čez 300€, raje poišči enega rabljenega da vsaj probaš, da ni kaj takega kot pri meni
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

če nisi že rešil.. sem imel jaz isti problem.. in bil je slab kontakt na konektorju od potenciometra.. pošprical malo electonic cleaner..spihal s kompresorjem in dal eno vezico okoli da drži boljše skupaj in že tri leta brez problema
Odgovori
  • Informacija