Brisalci ne nehajo delat - AR 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Dejan85
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: Pe Jun 15, 2012 12:52 pm
Vozilo: Alfa Romeo 166 2.4 JTD 20V 129KW
Kraj: Postojna

Pozdravljeni imam problem na moji Alfiici 166 2.4 129 kw letnik 2004. In sicer kadar prižgem brisalce oni delajo ko pa dam ročico na stopnjo da so ugasnjeni oni še vedno delajo neprestano. Nato ruknem malo gor ročico in se oni ustavijo ucasih pa ne. Zgodilo se je tudi parkrat da so se ustavli na vrhu in niso nekaj sekund priblizno pou minute delali potem so spet zaceli. Vcasih pa delajo normalno. Zanima me vase mnenje kaj bi bilo narobe al je rocica brisalcev al je senzor za dez al je motorcek baje da je neka elektronika zdraven motorcka. Enkrat sem razkopal in podmazal vodila in posprical konektorje in nic ne pomaga. V naprej se vam lepo zahvaljjem za vase odgovore in vaso pomoc.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Verjetno bo elektronika pri motorčku!

Imam občasno podoben primer pri Kappi, menjal že ročke in je isto. Res pa je, da sem pri sestavljanju avta obnovil rezervni mehanizem. Sem že čutil, da moram zamenjati mehanizem ali pa samo elektroniko!

p.s.: 166 vs. Kappa gre v osnovi za enak avto.
Dejan85
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: Pe Jun 15, 2012 12:52 pm
Vozilo: Alfa Romeo 166 2.4 JTD 20V 129KW
Kraj: Postojna

Ja to vem da imata ubistvu isto lancia in alfa. Bom probal menjat to elektroniko pa bomo vidli kaj bo. Hvala za tvoj odgovor
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

lahko je oksidirala plosca z releji in varovalkami in ima stik. Preveri zadnji del plosce in bos prec vedel kje si...
Dejan85
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: Pe Jun 15, 2012 12:52 pm
Vozilo: Alfa Romeo 166 2.4 JTD 20V 129KW
Kraj: Postojna

Pozdravljeni

Evo zamenjal komplet motorček in uno elektroniko ku je zdraven in vse deluje zdej kakor mora. Vsem se vam lepo zahvaljujem za vaše odgovore. L.P.
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

Jst sm vse skp zamenju z drugim in teh težav ni več...ker ko use to spucaš in razstavš itd itd...je mir samo par mescou pol pa nenadoma spet isto sranje pa ravn takrat ko ni treba...tako zamenjaj z drugim delujočim in to je to ;)

lp,

d
atasmrk
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: So Jan 09, 2010 5:47 pm

Jaz sem imel enake težave na moji 166. Težava je bila v slabi masi na konektorju pri motorčku, ko sem spucal kontake so težave izginile.

Lp.
Odgovori
  • Informacija