Zavore: diski in ploščice - AR 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Miha994
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 89
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 3:46 pm

Imam vprašanje glede zavor na Alfi 166 in sicer mi je zablokiralo spredaj desno zavoro (tako da se niti vozit nisem mogel več). Nato smo zamenjali spredaj zavorne diske in ploščice, ter desno zavorno čeljust, vse skupaj sestavili, odzračil in zavore delujejo OK. Zdej pa se je pojavlo sledeče:
občasno mi vse 4 zavore grabijo, občasno malo bolj, občasno malo manj, občasno nič (ni nekega pravila)
ponavadi je zjutraj pedal za zavoro bolj mehak, popoldne pa postane trd
ko zaviram mi občasno trese (kot da bi bili diski zviti), občasno tudi med vožnjo ko se normalno peljem (takrat ko zagrabijo) spet čez par kilometrov vse normalno, kot da nebi bilo nič.
Ponavadi zjutraj, ko kam grem deluje normalno (pedal se mi zdi celo premehak), ko pa hočem iti domov čez nekaj časa pa postane vse trdo in počasi zagrabi.
Ko zagrabi ne zagrabi pretirano, se pa občuti (tako na volanu kot na porabi).
Je imel kdo podoben problem? kaj bi lahko bil krivec in kako najdti krivca, da se ne menja vse po vrsti?
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Mogoče servo ojačevalec?
Miha994
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 89
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 3:46 pm

Kako bi to najlažje da bi ugotovil?
Naj povem da predno se mi je vse to zgodilo in pred menjavo so zavore delale normalno.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Odzračili so vredu? Lahko imaš še kaj zraku v sistemu
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Glavni zavorni cilinder, ABS črpalka ali pa gumi cevi.
Za ABS črpalko mislim da se da delovanje ventilov preveriti s testerjem. Če je napaka na ABS računalniku se pa tako ali tako prižge lučka za ABS in javlja napako na senzorjih.
samo316
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Nov 13, 2017 7:30 am

lep pozdrav vsem jst moram menjat diske na AR 166 2004 129kw pa sem zasledil starn pa me zanima če je ok ker diski so zlo poceni pa brez potnine baje hvala za odgovor tuki je pa link:) https://www.rezervniavtodeli24.si/alfa- ... orni_kolut" onclick="window.open(this.href);return false;



Edit: Premaknjeno v ustrezno temo ....
samo316
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Nov 13, 2017 7:30 am

pa še nekaj bi prosil če mi lahko nekdo svetuje na kaj moram bit pozoren ko kupujem diske pašejo vsi na mojo AR menda ali se motim sem bolj nov v tem nimam velik pojma zato rabim nasvet obrazlozitev kar je v opisu na linku glede diskov prednjih in zadnjih zanima me če lahko kaj zajebem če jih narocim hmm 8-[
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Paziti moraš samo pri prednjih diskih, ker je premer lahko 281mm ali 310mm. Zadaj je pa pri vseh isto, 276mm.
samo316
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Nov 13, 2017 7:30 am

hvala za odgovor sem bil tudi pri mehaniku pa je v računalnik pogledal kakšni diski pašejo gor in mi je rekel da 310mm ,ko sem pa zmeril disk je pa fi približno 300mm, 298mm.Hmm,čudno mi je,ker v cilindru kjer so plščice ni nič prostora,da bi sel nevem disk s fijem 310 noter razen če ga lahko premikam gor dol sam najbrš ne tko,da ne vem kaj je to ](*,) 8-[ bi prosil za pomoč nasvet ,ker mi ni nč jasno :-k
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Enobatne čeljusti 284mm premer
Štiribatne čeljusti 310 mm premer
Odgovori
  • Informacija