Alfa 164

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Par stvari me zanima za 164 3.0.

Zanima me, če ima 164 qv enake zadnje stabilizatorje, kot navadna 164 3.0? Eden je malo slab, tako, da ga moram zamenjati.

Če imata ta dva modela enak zadnji izpušni lonec?

Nekaj je slišat spredaj, ko zavijam skrajno levo in desno, kot bi nekaj preskakovalo. Kolesa nimajo lufta! Zanima me, če imata ta dva modela enak volanski mehanizem, vodila, itd?

Zanima me, če pašejo luči od novejšega modela Super na mojo 164 QV?

Kako je s hidravlično sklopko? Pedal postane, če ga parkrat na mestu pritisneš trd in se težje vrača nazaj. Ko menjaš med vožnjo, deluje brezhibno.

Kje bi dobil sredinski naslon za roko, ki ga 164 QV serijsko niso imele? Kako se montira? Je potrebno zamenjati konzolo?
Slika
stieber
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 232
Pridružen: Če Okt 16, 2003 1:41 pm

Luči od superce 100% pašejo. Jaz jih imam. Le zna se zgoditi, da konektorji ne pašejo in je pač nekaj dodatnih minut dela, ko se veže žice skupaj.
Slika
stieber
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 232
Pridružen: Če Okt 16, 2003 1:41 pm

Mislim, da se sredinski naslon lahko pritrdi brez menjave konzole.

Ostalo bo pa ShadowX povedal. :)
Slika
Sportiva
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 935
Pridružen: So Nov 15, 2003 6:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: slov. bistrica

tisto ko poka(preskakuje) je verjetno zglob.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Ja, tudi jaz sumim zglob. Upam, da od navadne 164 3.0 paše gor.
Slika
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

veloce napisal/-a:Par stvari me zanima za 164 3.0.

Zanima me, če ima 164 qv enake zadnje stabilizatorje, kot navadna 164 3.0? Eden je malo slab, tako, da ga moram zamenjati.
Enaki so, ce dobis ceneje kot original bi morali odgovarjat.
veloce napisal/-a:Če imata ta dva modela enak zadnji izpušni lonec?
Tukaj pa nazalost nimas srece, izpuh na QV modelih nima nicesar skupnega z ostalimi alfami. Edini ponaredek, ki se ga da dobit pri nas je Bosalov, za celoten izpuh od katalizatorja naprej je cena okoli 90 tisocakov. Originalni zadnji lonec naj bi stal okoli 200EUR. Aftermarket freeflow izdelke dobis se od ANSA ali Stebro, nista pa ravno najcenejsi varianti.
veloce napisal/-a: Nekaj je slišat spredaj, ko zavijam skrajno levo in desno, kot bi nekaj preskakovalo. Kolesa nimajo lufta! Zanima me, če imata ta dva modela enak volanski mehanizem, vodila, itd?
Volanski mehanizem je enak, vendar bi tako pokanje prej pomenilo homokineticen zglob, razen ce poka tudi ko obracas na mestu, potem bi lahko bil tudi lezaj amortizerjev.
veloce napisal/-a:Zanima me, če pašejo luči od novejšega modela Super na mojo 164 QV?
Kot je pred menoj ze rekel stieber; pasejo, drugacni so le konektorji, katere je pac treba povezat drugace.
Ce mogoce ves kje bi se dal poceni dobit par se priporocam.
veloce napisal/-a:Kako je s hidravlično sklopko? Pedal postane, če ga parkrat na mestu pritisneš trd in se težje vrača nazaj. Ko menjaš med vožnjo, deluje brezhibno.
Vzrok za to je t.i. Clutch Damper, ki ima podobno vlogo kot CDV(Clutch Delay Valve) pri BMW-jih in sicer, da dusi hitre gibe sklopki, kar naj bi pomagalo pri menjavanju prestav za bolj mirno voznjo, predvsem naj bi pomagalo bolj neizkusenim voznikom. V praksi se izkaze za nadlezno stvar, ki med drugim poskrbi tudi za bolj trd pedal sklopke in ko propade membrana v notranjosti tudi za unicen sekundarni cilinder sklopke. Priporocam tim da ga odstranis, nahaja se pod nosilcem posode zracnega filtra. Postopek je preprost, odvijes cev, ki pride iz kabine, ter cev, ki pelje iz damperja odvijes iz sekundarnega cilindra. Nato pa cev, ki pelje iz kabine zavijes v sekundarni clinder in sistem odzracis. Cer rabis bolj natancne napotke povej.
veloce napisal/-a:Kje bi dobil sredinski naslon za roko, ki ga 164 QV serijsko niso imele? Kako se montira? Je potrebno zamenjati konzolo?
Tezko bos nasel usnjen naslon za roko, pa se tedaj vprasanje koliko ti bo v pomoc. Drugace pa je naslon montiran v sedez in ne na sredinsko konzolo tako, da se mi ne sanja kako bi ga montiral, saj je verjetno potrebno drugacno okovje sedeza.

Drugace pa cestitam na pridobitvi, ce rabis kaksno pomoc povej, z veseljem priskocim na pomoc.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

ShadowX, najlepša hvala prijatelj! Seveda bom še kaj z veseljem vprašal.

Torej skorej vse dele imam že zrihtane. Le luči še lovim okoli, če ne pa bomo šli v Italijo.

Tisto, katero preskakuje, je čutit tudi na mestu, tako, da bo treba tako ali tako razdret, da se bo ugotovilo.

Motor pa deluje brezhibno, to se lahko pohvalim :mrgreen: , le kakšen nosilec bo treba zamenjat, ker včasih, ko na hitro dodaš plin, ali ga odvzameš, se malo zaguga cel avto. Hja starost ali pa čudna uporaba.:evil:

Ma ja, počasi jo bom zrihtal nekje do konca poletja, bo avto kompletno renoviran in prebarvan. Pol bo pa ko nov.
Slika
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

veloce napisal/-a: Motor pa deluje brezhibno, to se lahko pohvalim :mrgreen: , le kakšen nosilec bo treba zamenjat, ker včasih, ko na hitro dodaš plin, ali ga odvzameš, se malo zaguga cel avto. Hja starost ali pa čudna uporaba.:evil:
a to so nosilci motorja? to se tut pri meni dogaja, namrec ko na hitro dodam ali odvzamem plin avto 'cukne' potem pa gre normalno dokler plina spet ne odvzamem/dodam.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Ma ne, avto ne cukne, ampak se grobo zaziblje. Sigurno je kak nosilec fuč.

Evo, tudi luči sem našel. Vse gre po planu! Pa še ene hude feltne, sicer po hudi ceni, ampak se bom probal zdilat. :mrgreen:
Slika
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

koliko pa stanejo nosilci motorja za 164 ts?
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Za nove ne vem, rabljeni pa par jurjev.
Slika
stieber
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 232
Pridružen: Če Okt 16, 2003 1:41 pm

Za luči bi se mogoče dalo kaj zmenit. Glede na to, da se avto prodaja....
Slika
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

A ti prodajaš avto? Za kolk prodaš luči?
Slika
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

sleby napisal/-a:
veloce napisal/-a: Motor pa deluje brezhibno, to se lahko pohvalim :mrgreen: , le kakšen nosilec bo treba zamenjat, ker včasih, ko na hitro dodaš plin, ali ga odvzameš, se malo zaguga cel avto. Hja starost ali pa čudna uporaba.:evil:
a to so nosilci motorja? to se tut pri meni dogaja, namrec ko na hitro dodam ali odvzamem plin avto 'cukne' potem pa gre normalno dokler plina spet ne odvzamem/dodam.
Isto dela pri meni, samo dvomim da so osilci, ker so bili pregledani. Pač odziven motor, jebiga.

LP Joseph
Merlin
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Sep 25, 2004 12:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koseze

Kaj pa malo ˝lufta˝ v diferencialu?
Enyoj your ride! Drive Alfa!

Slika
Odgovori
  • Informacija