DSP/ojačevalec - AR 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
magfire
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 14, 2014 7:58 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo 166 3.0 V6
Kraj: Ljubljana

Zdravo, moja alfa 166 ima vgrajen DSP (črna skatla nad cd čitalcem) in že slabo leto nazaj se je začel DSP malce muhasto obnašati.
Občasno ni bilo zvoka, v nastavitvah ICS je DSP nastavitev izginila, zamenjala jo je nastavitev SDV. Večinoma se je zvok po nekaj deset sekundah vrnil.
Takrat sem malce pregledal kable in zaključil, da je verjetno tam nekje kratek stik. Po izklopu in priklopu je zadeva delovala zelo spodobno, zato nisem več tikal.

Pred parimi dnevi pa so se problemi ponovili na malce hujši način. Na začetku je pomagal izklop, kontakt sprej in vklop, sedaj pa tudi to ne pomaga več. Če premikam tista dva sopa kablov za DSP, se zasliši cviljenje iz DSPja (to se je pojavljalo leto nazaj ko sem imel prvič to težavo) ampak zvoka nikakor ne dobim več.
Glede na simptome bi rekel, da je problem v stiku, verjetno kak kabel ali prikljucek. Je možno da je izdahnil DSP? Pozna morda koga, ki bi se malce poukvarjal s tem? :D
Uporabniški avatar
magfire
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 14, 2014 7:58 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo 166 3.0 V6
Kraj: Ljubljana

Ali pa ce ima mogoce kdo na lagerju kak ojacevalec za 166, da bi ga na hitro priklopil in videl ali je problem v kablih ali ojacevalcu [-o<
Uporabniški avatar
magfire
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 14, 2014 7:58 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo 166 3.0 V6
Kraj: Ljubljana

Zadeva resena, kriv je bil konektor :)
Odgovori
  • Informacija