Kako odstraniti / demontirati amortizer? - AR 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

Zanima me, kako gre ven amortizer ven, v osnovi mi je jasno, zgoraj dva vijaka, spodaj eden. Vendar ne gre ven... Odvijačil sem tudi vilico, ki pride spodaj na roko, ampak prostora enostavno ni dovolj (vilica se zadane v akso preden bi šel amortizer iz vilice ven). Je treba zglob zgornje roke odstraniti iz ahšenkla? Bo potem šlo? Sem zbijal po njem kot nor, probal celo z apcigerjem in ne gre, tako, da to raje ne bi... :D Vendar bo najbrž treba, glede na to, da moram zamenjati tudi manšeto.
Trentatre 1.3S
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Poglej v temo od ElBarto. Je nekaj slik, ko je menjaval vse amortizerje.

tukaj nekje... viewtopic.php?f=8&t=7141&start=1740" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

snames palcko stabilizatorja iz vilice, potem vilico zbijes dol iz blazilca in jo umaknes, potem pa gre blazilec ven
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

Mater, teli amortizerji mo pa dajejo tinte pit. Sem jih dal skompletirat k sosedu, kjer je mehanična delavnica, ker nimam orodja za vzmeti stiskat, in na prvi pogled so jih dali prav skupaj, ampak zadeva na avto ne gre. Levi amortizer je puščica poglihana z S oznako (desni z D), vendar spodnji del, ki pride v vilico je potem zamaknjen. Tudi zgoraj v gumici pride lepo vzmet v gumico, ampak je vse skupaj zamaknjeno.... :roll: Kaj je narobe? A je možno, da so narobe kljub poglihanim oznakam?
Trentatre 1.3S
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

Sen ugotovil. Nadomestne vzmeti so bile drugače zakrivljene (prav zaprav narobe), in so "narobe" sestavili. Sem malo zasukal, špila =D>
Trentatre 1.3S
Odgovori
  • Informacija