Alfa 166 - lučka na armaturi

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
podal
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Sep 08, 2005 8:04 am

Evo, po 5 letih sem spet lastnik alfe. Tokrat je 166-ka 2,4 jtd. Imam pa eno vprašanje. Po vžigu motorja, ko prižgem luči se pod števci prižge oranžna lučka (obrobljen krog - na desni pod števci). TO se pojavi le če prižgem luči in to za cca 15 sekund. A je s tem kaj narobe, imam pa še garancijo.

Lp
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Ena od pozicijskih luči ti ne gori! Vklopi park in se sprehodi okol avta! Najverjetneje bo kaka prednja par luč!

Ciao Alfista :D
Slika
MareA
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: Če Apr 21, 2005 11:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: KP-LJ

Alfista napisal/-a:Ena od pozicijskih luči ti ne gori! Vklopi park in se sprehodi okol avta! Najverjetneje bo kaka prednja par luč!

Ciao Alfista :D
Ni nujno, da je pozicijska; lahko je katerakoli. Meni je npr. šla lučka od tablice, pa mi je svetilo. Če maš kakšnega kolega z računalnikom (testerjem), se da hitro ugotovit katera lučka je šla. Drugače pa opazuj.

LP
Sad me ima...vroooooooooooooooooom...sad me nema
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

MareA napisal/-a:
Alfista napisal/-a:Ena od pozicijskih luči ti ne gori! Vklopi park in se sprehodi okol avta! Najverjetneje bo kaka prednja par luč!

Ciao Alfista :D
Ni nujno, da je pozicijska; lahko je katerakoli. Meni je npr. šla lučka od tablice, pa mi je svetilo. Če maš kakšnega kolega z računalnikom (testerjem), se da hitro ugotovit katera lučka je šla. Drugače pa opazuj.

LP
No ja, sem se malo slabo izrazu! Si pa picajzlast =D> !! :mrgreen:

Ciao Alfista :D
Slika
MareA
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: Če Apr 21, 2005 11:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: KP-LJ

Alfista napisal/-a:
MareA napisal/-a:
Alfista napisal/-a:Ena od pozicijskih luči ti ne gori! Vklopi park in se sprehodi okol avta! Najverjetneje bo kaka prednja par luč!

Ciao Alfista :D
Ni nujno, da je pozicijska; lahko je katerakoli. Meni je npr. šla lučka od tablice, pa mi je svetilo. Če maš kakšnega kolega z računalnikom (testerjem), se da hitro ugotovit katera lučka je šla. Drugače pa opazuj.

LP
No ja, sem se malo slabo izrazu! Si pa picajzlast =D> !! :mrgreen:

Ciao Alfista :D
Kaj čem, takšen sem! ::():
Sad me ima...vroooooooooooooooooom...sad me nema
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

ponavadi (vsaj pri ar 156) zasveti rumena lučka, ko ne gori ali pozicijska ali žarnica za tablico.
pri meni malo butneš po luči za tablico pa spet začne svetiti luč (rumena pa ugasne :) )
podal
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Sep 08, 2005 8:04 am

Ma bom zdaj avto peljal v autocommerce v Koper, ker mi tudi zadnji žmigavec ne dela, so mi drugo luč poslali, pa ni bilo nič. Imam avto še v garanciji, pa naj zrihtajo.
Kakšna žarnica pa je zadaj v žmigavcu, a so diode. Ko sem hotel žarnico zamenjat, sem samo eno vezje našel??!

Avto je pa špica! Sam moram pazit, da mi ne bo nafta splesnila, ko tolko malo porabi. Nisem vajen, sem imel s prejšnji (kappa) še enkrat več porabe.

Lp
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

podal napisal/-a:Ma bom zdaj avto peljal v autocommerce v Koper, ker mi tudi zadnji žmigavec ne dela, so mi drugo luč poslali, pa ni bilo nič. Imam avto še v garanciji, pa naj zrihtajo.
Kakšna žarnica pa je zadaj v žmigavcu, a so diode. Ko sem hotel žarnico zamenjat, sem samo eno vezje našel??!

Avto je pa špica! Sam moram pazit, da mi ne bo nafta splesnila, ko tolko malo porabi. Nisem vajen, sem imel s prejšnji (kappa) še enkrat več porabe.

Lp
Ja zadnji žmigouci so diode! Se mi zdi prav čudno, da so ti šle. Najboljš da ga res pelješ na servis!

Ciao Alfista :D
Slika
Odgovori
  • Informacija