Počen izpušni kolektor

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

OK, dons sem pač mal "šraufal". Naredil cold air intake in še odstranil sem toplotno zaščito pred kolektorjem in preveril kva se dogaja s kolektorjem, ker smo že ves cajt slutili, da je počen - zaradi precej glasnega in "grdega" zvoka motorja. In zadeva je res konkretno počena - slikca:

Slika

Na spoju, kjer pride iz dveh (1. in 4. cilinder) v eno cev ( potem gre naprej skupaj z združeno cevjo 2. in 3. cilindra spet v eno cev in v katalizator) je zadeva počena - (glej slikco) in to kar cel lok med obena cevema.

Zdej, ideja je švasanje (to so delali parkrat na enakem motorju - Damijan, ampak je po kakšen tednu spet počilo, je pa avto precej tišji) - verjetno je treba vzet ta del kolektorja ven in ga zunaj pošvasat in potem zbrusit (ročno - šmergl papir na ravno mizo in drgnt) površino, ki nalega na tesnilo na bloku motorja. Al se da mogoče varit na avtomobilu (odpade brušenje). Poznate/predlagate kakšnega varilca?
Stage 2 je zamenjava zadeve - nova je 50kSIT, kar mi pa ne diši preveč.

Pa še eno vprašanje: že v štand gasu lepo piha skozi to špranjo, ki je zdej tam zaradi razpoke. Je lahko to vzrok rahlega cukanja v nizkih vrtljajih ob nekem srednjem pospeševanju (lambda registrira napačno vrednost)? Zanimivo, da so bili izpušni plini septembra OK kljub teli nevšečnosti.

Slika
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Ja tle na primorskem poznam dobrega svajserja za avspuhe!

Po mojem se to posvajsa in more potem zdrzat!! A si kej dal pogledat nosilce motorja? Ker ko "grejo" je prvi znak lahko pokanje kolektorja!

Ciao Alfista :D
Slika
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Mitt, tu na primorskem tudi jaz poznam dva dobra majstra. Če boš kej rabil, pokliči, al pa pošlji ZS.
Slika
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Drugače mam kr dobre veze na institutu za varilstvo v LJ. Sm zdej majo ene notranje težave v firmi, ampak mislim, da bi se zadevo dalo poštimati.
Vsekakor pa mislm, da če hočeš zadevo dobro zavarit moraš kolektor sneti. V glavnem ni pa tko enostavno zadevo dobro zavarit, namreč če so temp. napačne se zadeva pregreje in to je pol vzrok nadaljnemu pokanju.
Če si zainteresiran mi sporoč!
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

OK, se bomo slišal, pa zmenil, bi moral točno vedt kdaj pa kolk časa bo avto brez kolektorja.
So tudi že ostali predlagali varilski inštitut, tko da bom kar tja peljal.
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Poklič me jutr enkrat.
Se loh tko zmenmo pomoje, da je zadeva narejena takoj oz v kratkem času, tko da lah v enem dnevu demontiraš zavariš in montiraš. Je pa fora k so zdej eni majstri šli iz tega inštituta na eno drugo firmo, ki je v Litostroju, ampak kjerkoli že, jih bom jutr dobil, tko da se slišva.
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

Lancia: jutr se slišimo, dons je gužva.
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Odgovori
  • Informacija