Kaj za vraga je narobe??!!

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Sportiva
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 935
Pridružen: So Nov 15, 2003 6:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: slov. bistrica

Jakap80 napisal/-a:uglavnem, en razlog vec zakaj ne bo moj naslednji avto alfa .... jajca
pretiravas!

ce se to dogaja veckrat, na vecih vozilih ponavadi tovarna prizna kulanco in se npr. placa 50% materiala ali podobno.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Vglavnem mislim, da ne bo nič dosegla, če v 8 dneh po nakupu avta oz. pred pretekom garancije ni obvestila prodajalca o napaki. Tudi mi smo se jebali, pa so nas samo odjebali. Fiat Avto pač priznava strojelom do že omenjenih omejitev in od takrat naprej si prepuščen sam sebi. Tu uvoznik nima nič zraven. Če ne dobi potrdila od proizvajalca, da bodo napako odpravili, ne bojo nič nardili.
Sicer pa naj poizkusi, nič ne bom več reku.
Slika
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Meni je na 156 po 24 mesecih crknila Boscheva centrala kodnega vžiga.
Po kontaktiranju Avta Triglav so mi priznali 50 % na kulanco !
(takrat je bila garancija še 12 mesecev na novo vozilo,torej avto je bil že leto dni izven gar.!)
l.p.
Uroš
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Sej ves čas pravim, 3 leta ali 100.000 km!
Slika
GT
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Ne Nov 09, 2003 8:19 pm

zanimivo kaj se dogaja

porozna glava? kak je te to sploh možno? to pa mi je zelo sumljivo! saj pa ko je motor imel doli in glavo dol vzel je ja mogu to takoj videt. eh pa pustimo to ni mi jasno ajajj #-o

probaj res iti na avto triglav pa vrašaj kakšno je stanje če ti bodo krili del stroškov, sam me pa zanima če ta pri katerem si bila ima uradni servis za alfa romeo-te?

aja verjetno si ena izmed redkih ki se ti je kaj takega zgodilo tak da ti želim dosti sreče glede tega.

tak ti povem če bi jaz bil na njihovem mestu ti nebi kriv teh stroškov ker verjetno ni serijska napaka, če je potem ti morajo povrnit vsaj 50% stroškov

aja pa staro glavo mej zravn ko greš vprašat da maš nek dokaz.
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Pa sej to se ja vidi če olje steče kje ven, olje ni moglo kar zgint!
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
tobika
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: Ne Jan 11, 2004 9:18 pm
Kraj: Obala

Pozdravček vsem skupaj! 8)

Moj avtek je sedaj doma....že nekaj dni.

GT - sprašuješ se kaj je to porozna glava....to je očitno zadeva,ki se zelo redko pojavi...je pa TOVARNIŠKA NAPAKA NA MATERIJALU!
to so mi zagotovili pri Zegi - uradni prodajalec in verjetno najboljši serviser Alfic!
Zadevo smo uredili tako,da je bilo kar najmanj stroškov.
Ker je avto že čez tri leta, bi me čakal križev pot na avtotriglavu,kjer bi mi kljub dokazljivi napaki na materijalu MOGOČE priznali 50%...to pa bi zneslo 150.000 sit samo za novo glavo!
Če prištejemo zraven še delo in pa redni servis....zaboli glava....pa ne tista od motorja!
Brez 50 % bi bilo popravilo okoli 500.000 sit...v glavnem.
:evil:
Tako ima zdaj gor rabljeno glavo....skoraj novo....dali so mi garancijo 1 leto na njo...
stroški so bili tako zelo zmanjšani,ampak še vedno visoki....skoraj dve moji bedni plači! :cry:
Sedaj razmišljam,če naj avtek prodam...pa mi ne gre preveč...
pet alf sem imela in samo s to so problemi....verjetno bo ostala doma,z mojim velikim upanjem,da je bilo to zadnje,kar se je zgodilo.

Doma je tudi 155 Q4,l. 93....kjer ni najmanjšega problema...
pa naj še kdo reče,da stare alfice niso bile zakon....to so bili avti s karakterjem!


Toliko o moji dogodivščini s porozno glavo.
Poskušam jo pozabiti in požreti ,čeprav me mika,da bi šla jebat avtotriglav..pa vem,da ne bi dosegla NIČ...samo izgubila še kak dragocen šold!
uno...due cuori e un cuoricino sportivo
Uporabniški avatar
lev_cek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 512
Pridružen: Pe Apr 30, 2004 11:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Mislim, da menjaš servisera, več glav več ve, se ni vsemogoč, če on ne ve nekdo drug ziher ve
Daj gas, daj gas, daj gas,...................................u p**** sem reko da bremzaj!!!!!!
Odgovori
  • Informacija