Težave z brisalci - AR 145

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

a ti bi samo gumice menjal?

kupi brisalce aerotwin, ali podobne, in bo pasalo gor brez problema, pa se boljsi so
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

zamenjat mors komplet roke z rokami kasne novejse 145 /146 / 155 ki ima že navadne nosilce za brisalce pa lah daš kar kol gor.
Latimeria
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe Jan 07, 2011 12:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Sej to ja. Torej pašejo tudi od 155-ke? Ja zdej sem si zrihtal par rabljenih brisalcev in odmontiral ročice in za silo nataknu na te roke.
Sem se kr zafrkaval...ampak za silo bo
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

ja paše.
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Ima kdo uradne podatke katere dolzine brisalcev gredo na 145 L2000?

Trenutno imam na voznikovi strani dolzino 55cm in na sovoznikovi 45cm. Gledam v trgovini na enih novih pa pise, da so za 145-ko dolzine 55 in 48cm. Meni ze ti 45cm ne brisejo polno, ker je steklo ob strani precej ukrivljeno.

Poanta je v tem, da sem ji ze kupil, vendar jih lahko se zamenjam dokler so se zapakirani.

lp
Slika
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Jaz sem per dni nazaj kupil aerotwin za 145ko, ampak se ne spomnim točno dolžine :doubt: vem samo, da imam podoben problem, ker je steklo precej ukrivljeno in je zadnjih par cm desnega brisalca posledično v zraku. Sicer ne zgleda ravno najlepše, ampak bom pustil tako kot je, ker med vožnjo ni moteče, brisalci pa tam, kjer je res potrebno ( na sredini šipe) obrišejo precej več, kot prejšnji, ki so bili par cm krajši...in ja, tudi prejšnji so biili malenkost v zraku :doubt:
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Po moje bom sel zamenjat za krajse. S trenutno dolzino sem cisto zadovoljen. Gre pa itak za sovoznikovo stran in ce par cm na vrhu ni pobrisano, pa tudi ni panike.

lp
Slika
Uporabniški avatar
AlfMar
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Nov 27, 2014 12:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Živjo.

Gre se za motorček sprednjih brisalcev AR 145 1.6 16V, oziroma za napajanje motorčka - elektrika / priklop na motorček.
Odločil sem se da zamenjam motorček ker pač ta ki ga imam ne dela kot bi moral - dela samo ta enkratna stopnja in najhitrejša - vmes ne dela nič. Zdaj imam čisto nov motorček, in ko sem ga hotel zamenjati sem ugotovil da ima stari 4 pinski konektor priklop na motorček, novi pa 3 pinski konektor. Elektro napajalni kabel ima 4 kabelčke priklopa. Kako naj zdaj to povežem.
Če pogledam sliko, mi je najbolj logično da bi une tri kabelčke ki so bolj skupaj iz napajalnega kabla povezal na 3 pinski novi motorček - kam pa naj povežem tisti ostali črni kabel ???? - morda masa, ali je to dodatni prekinitveni + ali morda celo nek - ....... kdo mi lahko to razloži, a se da kaj iz barv kabelčkov razvozlat ?
SLIKE
Slika
Slika
Slika

Se zahvaljujem za vsak namig in pomoč.
Lp
Odgovori
  • Informacija