Izpušni sistem - AR 145 / 146

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Mislim, da boš moral najprej ugotovit, kaj kakšna stvar pomeni.

Demfer, dušilec, glušnik, je ena in ista zadeva. :wink:

Če hočeš vse policaje in seveda tudi sosede in tiste mimo katerih se boš peljal imeti na grbi, jih kar odstrani. 8)
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
matic155
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 149
Pridružen: Sr Dec 09, 2009 9:38 pm
Član Alfa Kluba: 0

El Barto napisal/-a:Mislim, da boš moral najprej ugotovit, kaj kakšna stvar pomeni.

Demfer, dušilec, glušnik, je ena in ista zadeva. :wink:

Če hočeš vse policaje in seveda tudi sosede in tiste mimo katerih se boš peljal imeti na grbi, jih kar odstrani. 8)
hahah pa če je tulk teh dušilcev al kar kol pač že... pač do ''auspuha'':D

eh za sosede me ne skrbi...:d
5in3
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 615
Pridružen: Pe Nov 16, 2007 9:30 am

Jst sem prišel do tega, da če predzadnjega ven vržem je še najlepši zvok... Zame. 8)
zunno
Alfist
Alfist
Prispevkov: 456
Pridružen: Ne Apr 06, 2008 9:50 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Torej pokazalo se je da bom moral zamenjati zadnji lonec, ker je obloga, ki zgleda kot nekakšno predivo, začela odstopati in bo najbrž začela ovirati pretok izpušnih plinov.

Je 96€ pri Herkulesu za zadnji lonec za 145 1.6TS dobra cena zanj?
I love the smell of petrol in the morning.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Torej da nebom odpiral nove teme za eno malo vprašanje,bom kar tu vprašal.
Namreč Alfa se je odločla,da bo mal mela bol športni zvok in si je nardila luknjo v lonec.Da še omenim,da sem ga enkrat že dal krpati in že takrat je bil zadnji lonec kot papir zdaj je pa skoraj razpadel do konca.Komplet izpuh je kot nov razen zadnji lonec je hin.
Torej me zanima kje najceneje kupit zadnji lonec in kolko približno stane za 146-ko 1.4 ts.A bo najbolše da grem v Gmt pa naročim al se da kje drugje dobit ?

l.p.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Any one ?? Glede lonca,da nebom spet kot budala izpadel ko sem za servis dan 2 x preveč kot je blo treba,pa da nebi zdaj spet dal nevem kolko za zadnji lonec bi kdo vedel ceno za zadnji lonec al pa kje nabavit v kateri trgovini.Da nebom spet naredil tako kot ko ima norec denar pametni zasluži.

l.p.
Uporabniški avatar
Red_Rocket
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1012
Pridružen: Če Jun 19, 2008 3:36 pm
Vozilo: Fiat Punto MK2 1.2 2003

Js sm u Herkulesu sicer za boxrco dal za komplet(oba lonca) 85€... za tvojo k ma pa tri lonce je pa verjetno nekaj dražje... Je pa od slovenskega podjetja http://www.avtogalant.si/ Kaj pa je kej v vaših koncih pa nimam pojma...
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Ja pokliči mal po trgovinah z avtodeli na vašem koncu pa boš zvedu kako je z dobavljivostjo in tudi cene. V MS imaš ANET, pri njih dobiš lonce Walker, v MB pa NOVAK, pri katerem dobiš lonce Imasaf.
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

Jaz imam tudi rahle težave, mislim da je izpuh. Pri cca 2000 obratih se sliši, kot da se po cevi izpuha premetava matica oz. nekaj temu podobno. Sigurno ni v mašini ampak v izpuhu. Avto gre sicer normalno, ni nobenih simptomov, je pa zoprn zvok. Če kdo približno vsaj ve, kaj bi bilo... :?
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Tud men dela to pri 1500 obratih.
Pomoje je lonc razpadu znotraj
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
Biaggio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 250
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 12:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Tolmin

dancekbanancek napisal/-a:Jaz imam tudi rahle težave, mislim da je izpuh. Pri cca 2000 obratih se sliši, kot da se po cevi izpuha premetava matica oz. nekaj temu podobno. Sigurno ni v mašini ampak v izpuhu. Avto gre sicer normalno, ni nobenih simptomov, je pa zoprn zvok. Če kdo približno vsaj ve, kaj bi bilo... :?
Men je zlo podobno delalo, problem je bil pa v tem, da je var na eni od tistih zaščit (al kakorkoli se že tistmu reče?) odpustil in je pri določenih obratih zaradi vibracij udarjal ob cev, vse skupaj pa je bilo slišat zelo podobno kot bi se matica premetavala. zavaril tisto nazaj in vse ok...
Having an Alfa is like having a two-year old; anoying most of the time but you would never give her away...never!
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

Hvala za odgovora :)
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Biaggio napisal/-a:
dancekbanancek napisal/-a:Jaz imam tudi rahle težave, mislim da je izpuh. Pri cca 2000 obratih se sliši, kot da se po cevi izpuha premetava matica oz. nekaj temu podobno. Sigurno ni v mašini ampak v izpuhu. Avto gre sicer normalno, ni nobenih simptomov, je pa zoprn zvok. Če kdo približno vsaj ve, kaj bi bilo... :?
Men je zlo podobno delalo, problem je bil pa v tem, da je var na eni od tistih zaščit (al kakorkoli se že tistmu reče?) odpustil in je pri določenih obratih zaradi vibracij udarjal ob cev, vse skupaj pa je bilo slišat zelo podobno kot bi se matica premetavala. zavaril tisto nazaj in vse ok...
Haha sem tud že to kur** odstranil nazadnje ko sva krpala lonec je zaščita neka nad loncem odpadla ker je var popustil potem je pa na določenih obratih vibrirala ko hudič,sem mislu da bo najmanj mašina šla u maloro,nakar sva šla z kolegom gledat pod avto z prižganim avtomobilom in sva našla ta košček pleha,ki je ropotal-Ja zdej pa pod štandgasom ropota zadnji lonec,ki je totalno razpadel znotraj.
Nazadnje ko sva ga krpala sva iz njega vsipala-stresla skoraj za eno jupolovo vedro vlko smeti iz lonca,ki je diobesedno razpadel.
Sprašujem pa bolj zato,da nebi dal npr. 100 € za lonec in pol kupil kšna jajca, ki bi začela rjaveti po 1 letu.

l.p.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Evo ga zadeva rešena.Šu sem pa sen v Gmt-ju naročil lonec orginal kot mora bit z tistim grdim ovalnim orginalnim nastavkom zavarjenim gor direkt na cev,da zdaj zgleda tako da sta dve cevi na na drugo natlačeni,al kaj morš če tak orginal nardijo,nebi pa rad zdej takoj novega neki fleksal pa švasal.No da omenim zadeva je zmontirana in sprobana,avto se čist drugače obnaša pod malimi obrati in lepo tiho prede alfica.Prej pa je brnela kot helikopter :D Sem pa presenečen koliko ima veze pri pospeševanju in ko pohodiš gas vleče nenormalno zdaj ko je nov lonec.Prej ko je bil hin lonec si pohodil gas pa ni blo tako dobrega efekta,razen tega da je zelo brnel in cinkalo je za mano,tako kot če bi imel kose pleha v loncu,kar so tudi bili,ker je lonec znotraj vse razpadel.

l.p.
zunno
Alfist
Alfist
Prispevkov: 456
Pridružen: Ne Apr 06, 2008 9:50 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

No, kot kaže bom moral zamenjati skoraj celoten izpušni sistem, ker je zadnji lonec tako prerjavel da je že odpadel in je samo še zataknjen v blažilno gumo, Sprednjemu loncu pa je odpadla obloga.

Zanima me sledeče: Imam 145 1.6ts. So izpuhi pri ostalih bencinskih modelih (1.4, 1.8 in 2.0) enaki. V prvem planu je rabljen izpuh, razen če celega ne dobim po ugodni ceni.
I love the smell of petrol in the morning.
Odgovori
  • Informacija