Zelo cudn zvok ko obračam volan

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Cevi ti po meri naredijo TULE
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

kakšne so pa kej to cene ? okvirno !!
do 100 eur ali več !? za 156 1,8ts ??
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Kako se zamenja servo olje pri 145 JTD? Pri moji je olje prakticno cisto crno.

Koliko pride pa menjava na kaksnem servisu?

lp
Slika
Uporabniški avatar
Biaggio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 250
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 12:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Tolmin

kixs napisal/-a:Ravno zdejle opazil.

Ko obracam v levo se slisi neko cviljenje (ne prevec glasno), nekje skoraj pri koncu se malo bolj cudno zacvili in nato neha. Ko obracam nazaj v desno in potem do konca v desno je vse tako kot mora bit. V levo pa potem spet.

To je vse, ko stoji avto na mestu v leru. Pri voznji ni slisati kaksnega cviljenja, ampak samo obcasno, ko precej zamotam v levo, se slisi kot da bi nekaj podrajsalo (npr. guma, ampak izgleda na oko vse v redu).

Kak nasvet?
Evo, čist isto je začelo zdej pri moji 145. Kaj je bil problem? Cevi? Servo olje?
Having an Alfa is like having a two-year old; anoying most of the time but you would never give her away...never!
Indjanc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: So Feb 14, 2009 6:45 pm

Biaggio napisal/-a:
kixs napisal/-a:Ravno zdejle opazil.

Ko obracam v levo se slisi neko cviljenje (ne prevec glasno), nekje skoraj pri koncu se malo bolj cudno zacvili in nato neha. Ko obracam nazaj v desno in potem do konca v desno je vse tako kot mora bit. V levo pa potem spet.

To je vse, ko stoji avto na mestu v leru. Pri voznji ni slisati kaksnega cviljenja, ampak samo obcasno, ko precej zamotam v levo, se slisi kot da bi nekaj podrajsalo (npr. guma, ampak izgleda na oko vse v redu).

Kak nasvet?
Evo, čist isto je začelo zdej pri moji 145. Kaj je bil problem? Cevi? Servo olje?
In isto pri moji 146. Sprva je kazalo, da je premalo olja v sistemu, kasneje pa je bilo opazit manjšo lužico olja pod avtomobilom. Pumpa za servo sistem je malo mastna, sam boxer pa je v celoti suh.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

kixs napisal/-a:Kako se zamenja servo olje pri 145 JTD? Pri moji je olje prakticno cisto crno.

Koliko pride pa menjava na kaksnem servisu?

lp
losas na letvi eno cev, avto zalaufas in gledas posodico za olje, ko je prazna, cevi zategnes in nalijes olje in avto zalaufas, in dolivas tolk casa, da je posodica spet polhna
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
kača_alfa
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Pe Feb 12, 2010 1:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: grosuplje

jest mam doma eno servo pumpo za 16v twin spark čo bo kdo rabil :D
Odgovori
  • Informacija