žarnice v sredinski konzoli druga barva?

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Ma je kar problem če daješ kazalce dol ja prvo so mi narobe kazali obrati , za gorivo za temperaturo in pa še hitrost :D
Za hitrost ter obrate sem potem nastavil včeraj , ampak za gorivo me pa kar glava boli, tako da se bo v kratkem spet treba igrati s števčki saj mi kaže narobe. #-o
ima kdo kakšno idejo kako najlažje nastaviš tako kot mora biti?
Nekje sem zasledil da odklopiš akumulator za nekaj časa in potem bi moralo biti v redu mogoče kdo ve kaj več o tem?
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

ZORE89 napisal/-a: Nekje sem zasledil da odklopiš akumulator za nekaj časa in potem bi moralo biti v redu mogoče kdo ve kaj več o tem?
ma kje bo vredu??? :lol:
ti si fizično spremenil položaj kazalcev in sedaj misliš, da se ti bodo kar sami postavili v pravilen položaj :mrgreen: #-o #-o

zaj. si v začetku, ko si nisi označil "ničelnega " položaja!!!
in to ni položaj na dnu ob "oviri" ampak mnogo nižje!!!
Prvo bi moral odstranit "oviro" in pustiti, do kam se kazalček spusti, nato ta položaj označit in ob sestavljanju bi lovil označen položaj!

Tebi ostane le še.....ugibanje =D>

lp
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Ali pa nakup kazalcev v kompletu preko ebaya. Na srečo so poceni :wink:
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

uf #-o
Res je da nisem vzel dol tistih štiftekov ampak sem vzel kontakt in sem mislil da je tam najnižja točka da se do tam spusti in ko je prišel do blokade sem ga odstranil, ampak se je očitno še štiftek potem ko sem kazalec snel še malo zavrtel :?
Ja ni druge kot da se vozim z odprtimi števci in naštimam, vendar ne vem kako naj nastavim temperaturo če ne vem na koliko je avto ogret in kako števec za gorivo ko nevem koliko mora biti dvugnjen pri koliko litrih ali pa kje mora biti če je kesl čisto prazen.

ČE BO KDO RAZDIRAL NAJ PROSIM POSLIKA KJE SE MU KAZALCI USTAVIJO KO ODSTRANI ŠTIFTEKE DA VEM KAKO NASTAVIT :mrgreen:
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

sicer se bo morda slišalo neumno, ampak po kmečki logiki bi moralo to biti dokaj enostavno za nastavit.
-gorivo: greš na pumpo, natakaš do vrha in naštimaš kazalček na full
-temperatura motorja: voziš se recimo 5 minut (ali pa 10, toliko, da se ti avto ugreje na 90 stopinj) in nastaviš kazalček na 90.

tak postopek je plod popolnoma enostavne logike, na žalost pa ne morem potrditi, da deluje... to bi lahko potrdil (ali ovrgel) kdo, ki se na take stvari spozna.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Ga lahko jaz ovržem. :lol:

1. prikazovalnik za gorivo je nenatančen za popizdit. Gre tudi preko full in pod prazno...Nikoli pa ne kaže dejanskega stanja goriva v rezervoarju.
2. TS mašine iz teh let delajo pod 90 stopinjami in kazalec ima še eno bedno finto: takoj, ko se vklopijo ventilatorji na 1. stopnjo, kazalček skoči za nekaj mm preko 90 in nato počasi pada.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

aha... se pravi da kmečka logika pri Alfah odpove :mrgreen:
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Nekak bomo že probali zrihtat :D
Za gorivo ga bom po občutku nastavil da bo približno tako kot je bilo je pa res zelo nenatančen ko pohodiš gas pade kr nekam dol , najbolj pravilno pa kaže ko se pelješ z 2500 obrati.
Za temperaturo bi pa prosil če bi lahko kdo ki ima isto mašino slikal kazalec pri ogretem avtu da nastavim.


P.S. ve kdo če imajo novejše alfe z rdečo osvetlitvijo rdeče osvetljen vžigalnik da bi ga vzel s kake razbite danes sem iskal po conradu in drugih trgovinah vendar majo samo zeleno plastiko.
lp tien
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Delovno kaže kazalec kakšna 2 mm nad črtico pred 90. Se pravi oznaka 50, potem črtica za 80 brez oznake in 2 mm višje.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Aha hvala ti bom kar ju3 razstavil pa potem sestavil nazaj brez stekla da bom lahko nastavljal kazalec goriva ker sedaj ko imam enčas avto vem približno kje mora biti kazalec glede na to koliko goriva imam v rezervoarju :mrgreen:

Za osvetlitev vžigalnika nihče ne ve?
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Še nekaj malega slik, Števec bom še enkrat razdrl in pobarval da bo enako temen kot je obratomer v živo se skoraj ne opazi razlike in pa tam ko so 3 črte za omejitve ni bila barva dovolj suha tako da bom razdrl in še tisto popravil, ko pa dobim digitalca pa poslikam še sredinsko konzolo saj se na telefonu ne vidi nič.

evo še dve sliki
:
Slika

Slika



So pa v avtu za tipke 2 različni diodi in sicer je nekaj SMD diod katere grem ju3 iskati v Conrad če jih dobim , nekaj je pa navadnih led diod.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Kaj imaš to naštelano, da sveti najmočneje ali ne? Ker sveti bolj slabo...
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

ne nimam najmočneje , ker potem je preveč svetlo tam na števcu kjer nisem dovolj pobarval tako da bom še enkrat, je pa drgače zlo vredu svetloba ko je na maximum osvetljava ni prešvoh pa tut premočno ni.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Samo vseeno imaš na števcu zdaj 6 različnih barv. Bi moral vse v rdeče spremenit :doubt:
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

ZORE89 napisal/-a:Nekak bomo že probali zrihtat :D
Za gorivo ga bom po občutku nastavil da bo približno tako kot je bilo je pa res zelo nenatančen ko pohodiš gas pade kr nekam dol
Ko bi ti videl kaj meni vse kaže števec za gorivo ko mam muzko na fula :lol: :lol: #-o če slučajno lučka začne svetit,muzko prbijem in več ne sveti :lol: in se takoj dvigne kazalec višje.
To samo ko je muzka na fula pol skače gor in dol :D ,ko pqa dma muzko na normalno poslušanje,pol se pa cajger naravna točno kot mora bit :D .

l.p.
Odgovori
  • Informacija