Menjalnik: meče iz vzvratne/rikverc prestave

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Pojavil se mi je en velik problem in sicer ko se malo hitreje peljem v rikverc mi vrže vn tudi če ročico držim nazaj mi vseeno vrže vn!
Kaj bi lahko to bilo? :?
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ce ma zajle, lahko da so ze slabe in ne gre do konca v prestavo,
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Mogoe še kak drug predlog ker koker se mi zdi nimam zajl.
lp
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Ima zajle ampak niso zajle krive , nekdo je rekel da ima enak problem in da je rešil z menjavo nekega ležaja v menjalniku??
mogoče kdo ve kaj več katerega ležaja?
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Meni je lepo vozil rikverc, dokler nisem zapeljal v luknjo ali peljal npr. v klanec. Doma imam malo v naklonu dovoz in grem vzratno ven in mi je vsakič 2x ven vrglo, med tem ko na parkirišču ni bilo tega problema.

Pojma nimam kje in kako je ta ležaj, ker mi ga je mehanik pokazal ko sem prišel po avto, zraven mi je pa še eno ojnico menjal, ker je vsakič malo nekaj poružilo ko je vrglo iz prestave in je bila malo pobrana, za zihr je zihr. Če mogoče kdo po cenah lahko sklepa za kakšen ležaj bi šlo - na pooblaščenem sem dal za ležaj, ojnico in olje 140 eur (s par procenti popusta) - avto 156 1.9 jtd mjet, l. 04.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Meni je tudi metalo ven iz prestav bilo katere prestave.In je bil kriv menjalnik.Tri prestave so se dobesedno razletele pri 200 k km prevoženih #-o .Je pa bila Seat ibiza ampak tolko za primerjavo.

l.p.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

hm potem je sifurno ležaj ta ker meni se tudi to dogaja ko se peljem vzvratno v klanec po parkiriših je vse vredi nikol ven ne vrže, imaš mogoče vsaj še doma ležaj da bi ga slikal da vem kateri je?
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Ah kje, to sem pustil da mehanik stran vrže, pa tudi dvomim da imava enak menjalnik.

Če imaš še odprt menjalnik, naj pogleda oz. poglej ležaj pod zobnikom rikverca ali pa ležaj pod tistim zobnikom kamor se rikverc zatakne.
Jaz odprtega menjalnika nisem videl, je pa bilo to skoraj leto nazaj in se ne spomnim če se je na uč videlo da je ležaj zanič.

Drugače je pa nekako logično - ko je menjalnik malo bolj obremenjen, se zaradi pritiska izmakne in vrže iz zobnika dol, pa vsakič malo pobrusi. :roll:
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Menjalnik je že sestavljen , smo pa gledili vse kar je povezani z rikvercem če je kje kaj znucano kakšen zobnik ali karkoli vendar je bilo vse tako kot mora biti nič obribano oziroma izrabljeno , sem pa opazil d ana sprednji strani menjalnika so trije vijaki od zunaj , v katerih ko ga odvijačiš je luknja noter je pa feder in kuglica in ima na koncu rob da kuglica ne skoči iz vijaka , in pri dveh je lepo notri držalo kuglico pri enem pa kar ven pada če bi bil to kakšen vzrok mogoče?

Skica tega vijaka:
Slika

na 2 vijak drži kroglico notri na tretjem a je znucan rob na koncu vijaka in pada ven.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

dzuko napisal/-a:Ah kje, to sem pustil da mehanik stran vrže, pa tudi dvomim da imava enak menjalnik.

Če imaš še odprt menjalnik, naj pogleda oz. poglej ležaj pod zobnikom rikverca ali pa ležaj pod tistim zobnikom kamor se rikverc zatakne.
Jaz odprtega menjalnika nisem videl, je pa bilo to skoraj leto nazaj in se ne spomnim če se je na uč videlo da je ležaj zanič.

Drugače je pa nekako logično - ko je menjalnik malo bolj obremenjen, se zaradi pritiska izmakne in vrže iz zobnika dol, pa vsakič malo pobrusi. :roll:
Me zanima če je prihajal kakšen čuden zvok iz menjalnika ko si malo pospešil v rikverc?
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Ne, mislim da ni bilo nobenega zvoka, vsaj v kabini se ga ni slišalo....
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

No jaz sem menjal sklopko , razdrl se je menjalnik opaženo nič da bi kaj ribalo ali kaj zato smo ga sestavili nazaj, notri je šlo novo olje tutela, ampak je še vedno isto , je pa slišati tak čuden zvok ko dam malo bolj po gasu v rikverc lahko da je res kak ležaj sliši se pa zelo v kabino.
lp
lukass
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Feb 01, 2017 5:25 pm

Zdravo. Meni je isto začelo metati iz vzvratne. Kam peljat popravit(najraje gorenjska)?
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Maks iz Ivančne Gorice je dober naslov (skam na forumu).
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Če imaš priliko, samo zamenjaj z drugim, ki dela. Če niso zajle, so fuč ležaji, ki imajo preveč lufta ali pa so zdrobljeni. To dobiti nazaj v toleranco in pravilne odmike, da samo vse skupaj ne zategne pa ...
Odgovori
  • Informacija