Menjava maske - AR 145

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

zanima me če kdo ve koliko približno bi prišlo popravilo (menjava) sprednje maske pri 145 (letnik 2000)

torej govorim o temu delu: http://www.silux.si/spletna-trgovina/ka ... -146-99-01

kolk bi pršlo okvirno barvanje pa vgradnja pol še zraven? (uradno za zavarovalnico)

danes mi je pes namreč priletel direktno v masko in jo uničil (fantastično je ciljal ni kaj...), pa sem jutri z lastnikom zmenjen da gremo na zavarovalnico se zmenit glede škode, pa tud pojma nimam kaj pričakovat. najraje bi vidu, da bi mi dali kar določeno vsoto pa da pol sam popravljam zadevo, zato bi pa rad vedu vsaj realno ceno popravila: torej nova maska+barvanje+montaža, pa ne pri sosedovemu joškotu, ker tisto ceno poznam tudi sam :)
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

kopije so pocen, original je verjetno se enkrat drazja

verjetno bo licarjeva ena urca racunana, pa kleparjeve pol ure, da zamenja

pomoje bols da dnar uzames,, pa das sam porihtat
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Najbolje ti je da grete na zavarovalnico ti oceni škodo in se zmeniš na zavarovalnici kar za izplačilo, potem kupiš kopijo jo daš poštrihat in jo zmontiraš maš ravno 5 minut dela je čist preprosto, plus tega boš mel u žepu še za en kesl goriva :D
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

ja sej to itak, da sem takoj za denar, samo da mi ne bodo ponudli tam 100€, pol pa niti s popravilom ne pridem na črno skoz, ker se mi sanja ne kolk stane barvanje in menjava.

osebno itak da pridem za 100€ skoz, vendar vsi pač nimajo možnosti takšnih vez :)
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Na zavarovalnici če se ne motim ti morjo oceniti original dele naj me kdo popravi če se motim, Štrihanje ne bo ravno drago , saj je bolj majhen kos , probaš se zmenit za štrihanje brez računa pa še tam prišparaš. Sedaj prvo na zavarovalnico pa boš videl kakšno je stanje.
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

snameš jo sam...dva vijaka odviješ pa jo dol potegneš...

nova pride cca 40-50€ ponaredek, barvanje pa tud okoli 50e.... ampak vse odvisno od posameznega ličarja...


LP tilen
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

in kolk so ti ponudili na zavarovalnici '
super
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

zadeva je še zdaleč od rešene, škodo so ocenili na 250€, ponudili pa okoli 170€. seveda vzamem 170€ takoj...a kaj ko zavarovalnica da 70€, ostalih 100€ moram pa osebno od lastnika psa terjat...

seveda se tu zadeva krepko zakomplicira, ker človek ima vsak dan drug izgovor, sedaj lahko le upam, da dobim tistih 70€ od zavarovalnice in probam nekako priti skozi (jea right...trenutno sem zaradi tega naredil 70km + 80 jih bo da le do ličarja skočim, pa če mi stori pustit avto pri njemu bo sploh zmaga...tako da 30-40€ bom samo za bencin zagonil zaradi tega.)

skratka naslednjič ko hočem komu narediti uslugo in mu čimbolj zmanjšati stroške upam, da bom imel zraven koga, ki me bo konkretno na gobec, da se spomnim da moram policijo klicat pa naj plača pol un še kazen.
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

saj pa če imaš zavarovano divjad
pokličeš policijo in sploh ne rabiš lastnika :wink:
super
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

wolfyy napisal/-a:zadeva je še zdaleč od rešene, škodo so ocenili na 250€, ponudili pa okoli 170€. seveda vzamem 170€ takoj...a kaj ko zavarovalnica da 70€, ostalih 100€ moram pa osebno od lastnika psa terjat...

seveda se tu zadeva krepko zakomplicira, ker človek ima vsak dan drug izgovor, sedaj lahko le upam, da dobim tistih 70€ od zavarovalnice in probam nekako priti skozi (jea right...trenutno sem zaradi tega naredil 70km + 80 jih bo da le do ličarja skočim, pa če mi stori pustit avto pri njemu bo sploh zmaga...tako da 30-40€ bom samo za bencin zagonil zaradi tega.)

skratka naslednjič ko hočem komu narediti uslugo in mu čimbolj zmanjšati stroške upam, da bom imel zraven koga, ki me bo konkretno na gobec, da se spomnim da moram policijo klicat pa naj plača pol un še kazen.


Kaj pa majo na zavarovalnici za palamudrit ce je skoda 250 majo da dajo 250. naj se oni jebejo z unim je pa res da v tem primeru potrebujejo zapisnik policije. Pazi da ne boš na koncu še ob kak BONUS pri zavarovanju!!!!!

Pokliči unga tipa, reci mu da je strošek tak in tak, da lahko on ti nabavi masko in plača ličarja. Imaš na odbijaču tudi napokan lak? Verjetno nisi jazbečarja v skoku snel direkt samo z masko?
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

ne vem kaj je bil za en pes...srednje velik. vendar na avtu se ne pozna NIČ...pes je imel na sredi nosu malce krvavo in to je to. smo preverili, če je luč kaj zmaknilo, pa sveti tako kot mora.

zgleda kot da bi dobesedno le z nosom v masko priletel in da ga je odbilo stran.

edit: Slika
boljše slike žal nimam, tu se vidi še največ.


250€ škode je po izračunu na FIAT servisu, če se odločim za izplačilo mi pripada manjši znesek 172,xx € tam nekje (nekje 70% izračunanega naj bi izplačali). šel sem do mojega agenta tudi in je rekel, da tudi če popravljam uradno preko servisa moram še vedno 100€ od lastnika psa sam izterjat, skratka zadeva mi je zelo čudna.

no v nedeljo se spet slišim z lastnikom psa, razen če mu ne njegov agent kaj spalamudi zgleda, da ne bo kompliciral in bom zadevo dobil izplačano ven tako iz njegove strani kot od zavarovalnice.

me pa še zanima kaj je ceneje...kupit za tistih 33€ masko (link v prvem postu), ki naj bi bila predpripravljena za barvanje al da probam čim ceneje dobit rabljeno, pa dat prebarvat (za isto barvo bom itak verjetno prej loto zadel, samo če zadanem na lotu, pol te maske ne bom rabu menjal :mrgreen: )? sprašujem pa ker se mi sanja ne kako barvanje poteka...zame poteka barvanje tako: avto pustim ob 5 zvečer tam pa ga drug dan al pa čez 2 dni grem iskat ob 5 zvečer.
Uporabniški avatar
Red_Rocket
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1012
Pridružen: Če Jun 19, 2008 3:36 pm
Vozilo: Fiat Punto MK2 1.2 2003

Rabjeno FL masko boš kar težko dobil... Kakšno starejše oblike pa z lahkoto... Prišparal boš pa lih 10 al pa 15€... Pa to iz linka bo ličar lažje pobarval, ker mu ne bo treba nič "šmerglat". Moje mnenje :wink:
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

prišparal 10€ :lol:

to verjetno misliš če mi jo na dom pripeljejo, do prvega odpada v italiji imam namreč dobrih 30km v eno smer (60 v obe...pa je 6€ bencina, pa nazadnje ko sem bil dol, je bil s temi alfami bolj bogi)

pa glede na to da silux omogoča osebni prevzem v vipavi, kjer grem 2x tedensko mimo, se bom verjetno kar za to možnost odloču, še prej pa za vsak slučaj zavrtu dva telefona, mogoče ima pa ker od frendov kaj na zalogi :D

hvala za mnenje
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Dej pobarvat in drug dan dvigneš in si jo zmontiraš. zarad tega pa res ne rabš bit brez avta en dan :)

Pusti obe maski tam Novo in to staro. pelji se brez tisti dan.

Razen če se bojiš da ti bo kdo ponoč ukradel akumulator :D
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

to niti ni slaba ideja, ravno zarad barve sem imel v mislih da bom mogu pustit avto tam en dan.

snamem dol masko, pa jo dam očetu, ko itak gre na delo 10m stran, al pa bo kar on šel z avtom delat, bomo vidli, to mi je še najmanjš problem, avto itak ponavadi rabim le proti večeru, takrat pa že kakšnega FIATa doma ukradem :lol:
Odgovori
  • Informacija