Menjava / Montaža stranskih ogledal - AR 145 / 146

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
H.P. BaXXter
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1498
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

Namen imam namrec barvat ogledala na 145ki in pri tem je nastal en problem.ogledalo sem snel dol sedaj pa ne morem dobiti ven stekla.probal sem vse mozne nacine a mi ne rata.nocem pa biti grob da slucajno nebi kaj polomil,ali je morda kaksna finta kako steklo spravit ven?je to ze kdo delal?
FuManchu napisal/-a:V moji dvoletni alfistični karieri sem ugotovil, da je najpomembneje biti član AMZS (zastonj šlep :lol:)
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

steklo ima tak nazobcen krog zadaj. samo potegni steklo na ven. zahakljaj iz 2 strani in potegni. ne se bat. zlomil nebos ogledala bo prej tisto popustilo.

LP
Uporabniški avatar
sharky82
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 161
Pridružen: Pe Jun 23, 2006 12:17 pm

sj ti ni treba stekel ven pobirat. jst sm jih sam zascitu(steklo) in pobarvu pa je čist ok. drgac pa nared kot ti svetuje colibry, sam previdno da ne okrusis stekla...lp
Uporabniški avatar
H.P. BaXXter
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1498
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

saj to velja za el.pomik ogledal?sicer pa a je to sploh vazno?bom probal danes ven spravit ce ne pa naredim tako da zascitim steklo...
tnx
FuManchu napisal/-a:V moji dvoletni alfistični karieri sem ugotovil, da je najpomembneje biti član AMZS (zastonj šlep :lol:)
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Samo en nasvet - če maš električna ogledala vleci iz zunanje zgornje strani, dol proti avtu... to pa zato da ne boš izpulil tistih palčk na katerih so zobniki za nastavljanje ogledal...

Je pa bil ta krog pri meni nepričakovano poleg tega da je bil zataknjen še zalepljen - tako da v mojem primeru brez da bi kej polomu ogledala ne bi nikakor mogel razdret (ne vem a je to tovariško, al je že blo kej popravljano)...

... no potem mi je ena "previdna" voznica malce pomagala - in mi odbila cel špegu.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

no pr men je blo isto jest sm ga tud pocu ker je se priliman.
Uporabniški avatar
H.P. BaXXter
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1498
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

kok pa kej nov spegu pride?tok da vidm al se ga splaca zlomt :D
FuManchu napisal/-a:V moji dvoletni alfistični karieri sem ugotovil, da je najpomembneje biti član AMZS (zastonj šlep :lol:)
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

AC 53,40 EUR z gretjem
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

hm....... jst sm raztavu ze ene par speglou pa niti en ni biu prliman.. in to na 145kah z gretjem speglov pa vse... mozno da se je kdo predhodno igral s speglom. pri kolegu smo tudi razdiral spegu pa ni bil zliman. avto je bil pa od prve lastnice 40kkm in ni blo nic lima nikjer.
Latimeria
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe Jan 07, 2011 12:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Ojla,

prosil bi za postopek montiranja sovoznikovega ogledala. Vandali so mi ga zbili, pa me zanima a se ga da priklopit nazaja na obstoječe sedlo in kje se odklopi kablovje za el. pomik?

Hvala
luka33
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Sr Feb 18, 2009 11:01 pm
Kraj: Ljubljana

Ubistvu je čist enostavno samo tist majhen šraufek odšraufaš k drži tisto plastiko, tisto plastiko dol potegneš in so tm tisti konektorji jih odklopš, za ogledalo pa maš 3 šraufe jih odviješ pa potegneš ogledalo vn..
turko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 536
Pridružen: Po Sep 13, 2010 5:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

edit;

evo, tukaj imaš vodič za 156 ampak bi moglo biti isto za 145. samo poglej slike malo nižje ;)

http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=21529
ALFA JE HOBI, HOČEŠ ALI NOČEŠ
Latimeria
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe Jan 07, 2011 12:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Super, je šlo brez da sem kej polomu, še enkrat hvala. Kr tle bom vprašal če kdo prodaja navadno nebarvano črno električno sovoznikovo ogledalo, se javim :D
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Poglej med oglasi, mislim, da uros prodaja ogledala.
Odgovori
  • Informacija