kazalec za bencin ar 145 ts

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Lizard64
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Po Nov 28, 2011 6:32 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska
Kontakt:

Avto mi začne cukat in tudi kazalec za bencin na armaturi mi začne skakat?
Kaj je to vzrok? Ali je to samo zaradi tresljajev ali ima kakšno povezavo s črpalko goriva in da mogoče tudi zaradi tega cuka?

lp
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Po moje bo kr od cukanja.Če gledaš realno ko maš malo bolj manj bencina not in se pelješ v greb ter levo in desno včasih tudi malo poskakuje gor in dol.Men tud občasno skače gor in dol,ampak men to od muzke skače.

l.p.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

LaŠko-TeaM napisal/-a:Po moje bo kr od cukanja.Če gledaš realno ko maš malo bolj manj bencina not in se pelješ v greb ter levo in desno včasih tudi malo poskakuje gor in dol.Men tud občasno skače gor in dol,ampak men to od muzke skače.

l.p.

HAHAHAHAHA!!!!! ta je pa dobra!!!!! AHAAHHAHAHAHHA

do solz sm se nasmeju!
pol bi mogl v eni izmed mojih alf vrzt ven ker celo armaturko od muzke :) :)
to je skor tko kokr da bi reku a ves zakaj je moj sprednji znakec na alfi cist zlat? Ker je od hitrosti barvo dol pobral!

No salo na stran. skakanje plovcka je posledica okvare ( plovcek steka gor dol ).
Uporabniški avatar
qverderk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Maj 19, 2011 4:33 pm
Kraj: Goriška

sei tut na moji boxerci skače oz. pada in se dviga ko greš po ovinkih pa kaj zdei dokler kaze nad rezervo je uredu :D, mene osebno ne moti pač ker sm navajen iz bratove bivše 33-ke :) tko bi ti rekel dokler ti dela oz. kaze nivo goriva se jst nebi spuščal v noben poseg
''Un boxer e'lunico motore qe gira tanti giri e non chiede niente solo l'amore''
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Sej ni jugo, da vsaka vibracija zaniha plovc za pol števca :)

Ma pumpa pa plovc isto maso? Mogoč je slab kontakt pa crkne pumpa in zato cuka, signal od plovca je pa prekinjen in začne padat cagar?
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

meni na 145 števec ne skače nič... tud če se po dveh peljem v ovink.. :lol:
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Glej še enkrat napišem.Bom enkrat posnel ko bo zima mimo.Sem probal parkrat,ko se mi je lučka za rezervo prižgala in sem pribijal muzko se je dostkrat števec pomaknil za par mm višje in je lučka ugasnila,ko sem muzko stišal ze cajger odšel nazaj dol kot je bil prej.Čuda.... #-o

l.p.
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Jaz pa mislim da ni od muzike ampak zaradi lexusk...
Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

LaŠko-TeaM napisal/-a:Glej še enkrat napišem.Bom enkrat posnel ko bo zima mimo.Sem probal parkrat,ko se mi je lučka za rezervo prižgala in sem pribijal muzko se je dostkrat števec pomaknil za par mm višje in je lučka ugasnila,ko sem muzko stišal ze cajger odšel nazaj dol kot je bil prej.Čuda.... #-o

l.p.
Saj števec kot sam se stalno pomika gor in dol, to ni nič čudnega - sicer ne skače sunkovito, ampak dviga in spušča pa se zagotovo za nekaj mm. Če pa se premika v odvisnosti od glasnosti "pribijanja" muzike, pa je nekje nekaj narobe z elektriko ali pa je na delu kakšna mehanična okvara oz nedelovanje.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Nej pa še enkrat nej.Bom enkrat posnel pa te vidl.Pa cajgar za hitrost tut trepeta.Npr. ko dajem gas in cajger gre navzgor za hitrost čist normalno.Ko pa pribijem muzko pa cajger skače navzgor nekje po pol centimetra,ne da bi se normalno premikal gor.Ampak samo ob pribijanju muzike.Jebga če vibrira vse.Dokler vse točno kaže ni problema.

l.p.
Uporabniški avatar
Red_Rocket
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1012
Pridružen: Če Jun 19, 2008 3:36 pm
Vozilo: Fiat Punto MK2 1.2 2003

men cagr tud ful varira glede na ovinke in ali grem v hrib ali dol... tko da dokler je bencin notr me sploh nič ne obremenuje to :wink:
Uporabniški avatar
qverderk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Maj 19, 2011 4:33 pm
Kraj: Goriška

Red_Rocket napisal/-a:men cagr tud ful varira glede na ovinke in ali grem v hrib ali dol... tko da dokler je bencin notr me sploh nič ne obremenuje to :wink:

x2 :D
''Un boxer e'lunico motore qe gira tanti giri e non chiede niente solo l'amore''
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

jaz bi rekel da je nekaj narobe, na 145 že ne bi smelo kar tako skakat
super
Odgovori
  • Informacija