146-ka noče zaklepat vrat

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

No pa si je tudi moja Alfa neki zmislila˝fretat˝.Isto tako mi je delala že lani v zimi.Torej pred 1 tednom sem opral avto in je možnost,da je znotraj ključavnic kaj zmrznilo ?Namreč dogaja se mi to zdaj ko je fulj mrzlo 1 teden že drži nad minus 10,ko je malo manj mrzlo potem je vredu.
Torej ko zaklenem vrata se zaklenejo in v istem trenutku odklenejo,to se ponovi 3-4 x potem pa neha in šoferjeva so zaklenjena ostale pa ne.Če pa ko opač odklepa in zaklepa v tistem hipu jaz ključ zadržim v poziciji kot je za zaklepanje,potem pa zaklene vsa vrata,ampak samo če imam kluč v poziciji za zaklep.Včasih tudi pomaga će za kluko primem,potem neha in nobenih vrat ne zaklene.
To sem opazil samo zdaj ko je ful mrzlo pa zadnjič,ko je blo par dni bolj mrzlo,tja do -5 je vse normalno kar je pa več pa ga ključavnca zajebava.
Da bi z čim nasprejal znotraj al neki. Any ideas ???

l.p.
Treentar
Alfist
Alfist
Prispevkov: 319
Pridružen: So Mar 07, 2009 2:15 pm

Crknil (ali pa bo kmalu) motorček za centralno zaklepanje na eni strani.
Uporabniški avatar
Biaggio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 250
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 12:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Tolmin

meni se je to tud enkrat nardilo, isto po pranju pri bolj nizkih temperaturah. pošprical vse ključavnice z WD40, od takrat naprej nobenega problema več...
Having an Alfa is like having a two-year old; anoying most of the time but you would never give her away...never!
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Bom probal v bodoče nardit sam da kupim wd40,ki ga glih nimam doma.

@Treentar lani v zimi mi je isto delal pa je od tega že leto dni,zdja pa spet ko so temperature krepko pod ničlo.Poleti pa zaklepa brez problema,pol bi v poletju tud moral kdaj pa kdaj zaštekat,če bi imel namen crknit :lol: ja nič čimprej kupim wd40 pa pol poročam kako je stanje.

l.p.
Treentar
Alfist
Alfist
Prispevkov: 319
Pridružen: So Mar 07, 2009 2:15 pm

Če bo samo špricanje v ključavnico rešilo zadevo, potem imaš srečo.
Če imaš možnost, vzemi dol prevleke vrat, spucaj ganglije, fajn namaži z mastjo, in če so motorčki OK, ja to bolj trajno kot špricati z wd40.

Sneeeeeeeeeeeeeežiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.....
Uporabniški avatar
B.I.S.H.O.P.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 404
Pridružen: Pe Dec 28, 2007 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Fiat 500L 1.6 mjt 120KM Cross
Kraj: Vodice

Ja ja, zmrzne ti mehanizem za zaklepanje. Tapeto dol, pa podmazat.
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Haah pr nas je tud zdej začelo snežit prvič letos majke mi =D> =D> =D> =D> =D>
aja tapete pa ne grem zdaj dol jemat ker trenutno na termometru kaže -12 in bom ziher vse prej polomil,kot pa dol vzel.
Saj sem mazal klučavnice od zunaj,zdnjič ko je blo malo topleje.Mam tako ˝kapalko˝ ki jo porineš not v klučavnico in malo ˝nauljiš˝ :D

Naj še povem to sem prej pozabil.Na sopotnikovih vratih se ne da zaklenit,odklenit se pa ne da.Torej ne gre ključ obrnit v levo stran za zaklep,v desno za odklep pa gre.Tak da je neki zamrznilo skupaj 100% ali se nekaj ˝zadrgnilo˝.Bom videl kasneje tak grem na potem pa da se avto segreje in notranjost pa se mogoče odpusti kaj.

l.p.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

B.I.S.H.O.P. napisal/-a:Ja ja, zmrzne ti mehanizem za zaklepanje. Tapeto dol, pa podmazat.
Bom lažje spal hvala.Kot že rečeno mi je lanko leto v zimi isto naredil.
Pred zimo pa vedno ključavnici namažem od zunej,da ne spomrznejo ampak očitno ni blo z sopotnikove strani zadost :D

l.p.
Treentar
Alfist
Alfist
Prispevkov: 319
Pridružen: So Mar 07, 2009 2:15 pm

Gas do Rima, al pa dol do Sicilije, če si take volje... more delat pol to vse!
Če ne pa doli drugo kupiš, majo fest poceni to robo... :wink:
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Nj še zdaj zdrži čez zimo upam pa ja da je samo zmrznlo.Sneg ga pa sipa na polno ja.

l.p.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

ponavadi WD40 odlično reši te probleme. vsakič pred zimo mal pošpricaš v ključavnico, še parkrat zakleneš/odkleneš in zadeva dela. tudi ko je bil avto zaščiten z 2cm ledu okoli in okoli ključavnica ni zmrznila :D
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Si bil v rusiji da si mel cel avto v ledu :D ne ne hitro rata cel leden če slučajno malo dež prši.

l.p.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

ja malce dežja in minus pa prideš do avta in, te skoraj kap zadane. odklenit je šlo preko daljinskega, vrata odpret pa ni bilo pogojev...pol pa 5 litrov mrzle vode nanj zlit po kapljicah da sem šipo in vrata uspel odtalit, kaj takega še nisem videl na avtu, pa čeprav je bil že skrit pod 30cm snega :lol:
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

uf sam si pa mel sreči da ti ni šipa počla,ko si zlival vodo pa čeprav si mel vodo mrzlo.

p.s. sem rešil zadevo z zaklepanjem.včeraj se ustavu pr kolegi in mi je dal un sprejček za ključavnice odmrznit in da naj ne bi več zamrznile.Sem ful našprical not v ključavnici in za par min je šlo odklepat kot na novem avtu :D tak da hvala bogu sem zadevo rešil.

l.p.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

počasi se da vsako šipo odtalit, saj pravim da sem po kapljicah + počasi gretje notranje strani, ko sem enkrat v avto prišel, ene 20min sem se z njim ukvarjal pred štartom :D

poznam pa nekoga, ki je z mlačno vodo zalil komplet vetrobransko steklo, posledice so najbrž vsem jasne :lol:
Odgovori
  • Informacija