Problem pri 146-ki

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Pozdrav vsem.

Tole temo odpiram ker nisem zasledil nikjer,ki bi bilo z mojim primerom povezano.
Začelo se mi je pa to dogajat po tem snegu,k so bli blatniki vedno polni snega,ampak sem sporti ven očistil ven da se nisem tko vozil.
Torej zadeva je sledeča,ko napolno ali napol zavijam v desno,npr. križišče ali pa dovoz na dvorišče pa tudi ko parkiram z polno obrnjenim volanom v desno mi nekaj avto ustavlja.Občutek je tak da bi se kjer desno kolo stikalo ob blatnik in bi posledično bremzalo.Skratka občutek je tak da ko bi zavijal v desno in bi sproti bremzal.Najbolj se pozna pri parkiranju z polno obrnjenim volanom v desno da ga neki bremza.
Sem rpobal z polno obrnjenim volanom v desno in sem dal ven iz brzine pa ko avto potiskam je slišat pri desnem kolesu tko kot če bi se bremza ˝čohala˝.
Če se peljem ravno v predstavi ali v ˝leru˝ in volan spustim se avto pelje normalno ravno in ga NE vleče desno.To se dogaja samo v desno stran ko zavijem volan.Zdej ju3 bom vzel feltno dol,pa pogledam če bo kaj za videt če kaj ni vredu.Pregledal sem že feltno če bi se slučajno kjer čohala ob kolotek ampak se ne čoha.
Je možno da je kaj narobe z desno bremzo ??
Sem tudi sprobal napolno in normalno bremzat,brez držanja volana in avto ne vleče v desno,gre kr lepo ravno.
Primer....prej sem se pripeljal na dovoz na dvorišče z napol obrnjenim volanom nekje 25km/h in sem ga dal v ˝ler˝ pa sem se brez problema pripeljal cca.10m v garažo,brez dodajanja gasa in med tem zravnam volan da gre avto ravno.
Če hočem to zdaj naredit po istem postopku se mi avto po 2-3m ustavi,direkt čutim da mi avto nekaj zbremza.
Še enkrat to počne samo v desno stran z že napol obrnjenim volanom,bolj ko obračam v desno bolj ga bremza wtf???

p.s. vem zelo na dolgo sem napisal,ampak upam da mi boste znali svetovati.2 tedna nazaj sem dal delat servis,ampak je potem bilo brez tega problema in tud podvozje sem dal pregledat pa so rekli da je use vredu nobenga lufta.
Hvala.

l.p.
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

če bi ti guma drsala po avtu, se to prav hitr in zelo glasno sliš v avto...

Obrni volan do konca pa jo dvigni in suči kolo...
Načeloma bremza nebi mela smet vpliva na to, kako je kolo zasukano :)

A vijake maš vse zatisnene na feltni? :D
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Saj to je men tud znano da bremza nebi smela imet veze ko jaz obračam volan.Ampak je tak občutek da ko zavijem v desno in bi mi nekdo od nevem kje stopil na bremzo #-o
bom ju3 malo pregledal tam okol kaj dogaja.Če bi guma brusila ob kako zadevo bi se to bolj slišalo.
Kot rečeno v desno stran obrnjen volan in ugasnjen avto pa mam ven iz brzine in ga potiskam se slišio z desne strani kot da se nekaj čoha sam je vprašanje kaj.Bom ju3 dvignil z ene strani,ker drugače ne morm pa vzamem kolo dol pa da vidimo.
V levo stran in ravno pa tega ni #-o čuda.

l.p.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Tako zadeva je taka,da sem avto dvignil in probal desno kolo vrteti naprej in nazaj in je šlo lepo gladko brez kakega bremzanja #-o sem pa sukal desno in levo ter ravno pa v nobeni smeri nič kolesa ne bremza.Na zglobih in tam v okolici bremz-diskov ni nikjer nič mastno.Preveril sem tudi nivo bremz olja in je na max. sem se malo potegnil pod avto in nikjer ni nikakršnih sledi,da bi se kjer kaj ˝čohalo ˝ med vožnjo kadar je volan zasukan v desno.
Mogoče se pa ta problem pojavi,ko je pač cela težina avtomobila na kolesih pa ga pol kaj bremza al kaj bi blo ??Zdej če bi bil lager hin bi sigurno tulilo in hrustalo a ne ?Nevem kje naj več iščem problem,saj zadeva niti ni nevem kak moteča ampak čudno je zasukaš v desno in te kr neki zbremza sicer se da peljat normalno,ampak se čuti da ga neki zbremza v desno zasukanim volanom.

l.p.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Si preveril tlak v gumah?
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Jap to sem prvo preveril že doma obe sprednji 2.2
Sem pozabil še napisat da se to ne dogaja skoz,danes sem se peljal nekje 30km pa včasih je malo zmbremzalo včasih pa sploh nič.čuda se dogaja.
Kot rečeno dvignjen avto sem mel pa je z lahkoto obračat desno kolo,ko je avto na tleh pa v desno stran bremza ampak ne skoz,ni nevem kak moteče ker se da normalno peljat ampak čuti se pa da ko zavijem v desno da me neki ustavlja,če držim gas se sploh ne opazi,če pa gas spustim se pa kr čuti d aga neki bremza.
Mogoče jo bo pa minilo čez čas :roll:

l.p.
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Če neveš kaj jo matra, se voziš dokler nekaj ne zaropota :D
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

hih ja zgleda tak.al pa da se do konca zbremza-zategne :D bom počakal še par dni pol pa bom tak pomalen preobul v letne gume pa pol vidim kva dogaja.
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Kaj pa luft v ležaju al pa odtegnjena polgred?
Samo bi se vidl ko je avto dvignjen da ima kolo luft...
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

sem imel podoben primer pri moji boxerci enkrat. ko zavijes ostro v eno stran je mozno da ti kje cevko zategne in batke prine ven in je ucinek bremzanja na tisti celjusti. poglej ce so vse zavorne cevi pripete na svoja mesta. dvigni avto in vrti kolo. nekdo naj pa vmes obraca volan v skrajno lego. in preveri kaj se dogaja....

cimprej resi zadevo.

lp
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jaz bo probal tako.
Šel bi na velik parking, ustavil, enega prižgal ( ta čas se bremze ohladijo ), naredil nekaj krogov v desno in nato ( seveda pred pogoj da je med zavijanjem bremzalo ) preveril če so diski topli, in nato spet še enega prižgal ( mogoče tudi spil ), ker bi vedel en detajl več.

LP
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

@colibry avto sem imel dvignjen in sem kolo imel zasukano čist v desno pa je šlo brez problema vrtet in sem imel kolo ravno pa je brez problema šlo vrtet in pa tudi v levo sem probal pa je šlo brez problema vrtet.
Fora je namreč k se to ne dogaja vsakič.
Ko sem imel avto dvignjen in sem tudi vzel kolo dol pa sem vse pregledal tam okol pa še vlegel sem se pod avto,če bi slučajno blo kaj kjer odšraufano ali imelo kaki luft in je vse na svojem mestu tudi lajtunge.
Bom še probal to z vožnjo v krogu v ostro desno pa da vidim če se o slučajno desni disk segreval levi pa ne,možno je tudi to.
Zgleda je fora namreč potem ko je vsa težina na kolesih,ker v luftu ga nič ne bremza :doubt:

l.p.
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Zna bit da ti cevko stiska, sej se ta premika tud gor in dol s kolesom vred... :)
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
anzl
Alfist
Alfist
Prispevkov: 419
Pridružen: To Nov 09, 2010 7:13 pm

kaj pa če je napaka na levem kolesu? sej se ta prav tako lahko kam drgne oz. da ga kaj bremza če imaš volan obrnjen do konca v desno. Preglej še okoli levega kolesa
Slika
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Sem pogledal pri levem tudi pa ni nič takega k bi blo sumljivo.Se pa točno začuti,da ko peljem v desno stran,kot če bi rahlo bremzal in bi bremzalo samo desno kolo.Kot rećeno v levo stran in naravnost ne bremza.to počne samo v desno stran in še to ko je volan zasukan v desno nekje 3/4,se pa to dogaja občasno.Bom še snel 1 x kolo dol :-& pa pregledam,saj če bi cevko kjer pri kolesu stiskalo,bi se moralo videt ko sem pregledal vse pa nikjer ni nobenih sledi in tudi vse cevke so pritrjene.

l.p.
Odgovori
  • Informacija