Alfa GTV težave s prestavljanjem brzin

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

maremark
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Jan 16, 2012 5:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 2360 Radlje ob Dravi

Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V, l. 1997 ne gre v četrto.
Izgleda, da so obrabljeni vzvodi: menjalna ročka - menjalnik. Kako je z menjavo le-teh? Zgoraj ali spodaj? Bom uspel to sam menjat ali raje poljem k mehaniku? Ima kdo kakšne izkušnje? Kje naj kupim dele - poceni??
Prosim vse poznavalce za pomoč...LP!
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

prvo pregledat vzvode sam ne verjamem da je znjimi kej narobe. Meni je enako naredilo in sem zamenjal menjalnik ker je notr podrl zobnik za 4 prestavo. Se mi je pa to zgodilo kar na lepem, brez kakrsnih koli znakov da bi kaj bilo narobe z menjalnikom. pac enkrat se je odlocu da 4 nebo :)
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Poskusi odklopit zajle in direktno na menjalniku preklopit v četrto.

Če ne gre, potem sledi menjava menjalnika, ti garantiram da ti nebo noben mehanik šel podirat menjalnika in ga nazaj sestavljat. Cena za menjalnik in menjavo pa je ogromna glede na vrednost avta.

Ali pa...
Ker sem sam skoraj diplomiral na menjalniku na 155, ki ni hotel it v četrto, vzel dol menjalnik, ga podrl in ugotovil da mi je en košček kovine (izvora nisem našel) se zataknil v vodilo, ki je blokiralo in mi ni dovoljevalo prestavit v četrto. Da sem vse skupaj to sestavil je trajalo en teden.

Dejstvo je da se temu lahko izogneš, če dvigneš avto pri levem kolesu in odšraufaš samo pokrov kopita menjalnika, imaš dostop ravno do tega dela, kjer se ponavadi zataknejo koščki ki plavajo v olju in blokirajo četrto prestavo, odstraniš, doliješ olje in zadeva, če ni kakšne hujše poškodbe deluje naprej. Predno delaš kakšne revolucionarne poteze poskusi pregledat ta del.

Verjemi ravnokar sem ti prišaral ene par sto evrčkov :mrgreen:
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Še malo slikovno podprt material: http://www.alfaworkshop.co.uk/alfa_4th_gear.shtml
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Evo - to je to, tale vodnik bi meni leta 2006 prišparal ogromno živcev.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

In s kje je potem prišel kovinski delček?

PS: ravno včeraj se mi je prišel tožit sosed, kako za en k**** so italijanski avtomobili, ker njegov Fiat Stilo 1.8 ne gre več v 4. prestavo :lol: Verjetno ista zadeva, ker menjalniki so isti.
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Ne vem, razkopal cel menjalnik in nisem našel mesta kjer bi okrušek nastal. Sestavil nazaj in ker je bil to moj prvi menjalnik (in verjetno zadnji) ki sem ga razdiral - mi je delal dva dneva potem pa so mi vilice preskočile, verjetno nekaj pobrkljal pri sestavljanju.

Če bi vedel za to foro, predno sem celega razdrl, bi menjalnik verjetno še danes delal.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

UMO - unidentified metal object :lol:
maremark
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Jan 16, 2012 5:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 2360 Radlje ob Dravi

Hvala obema za trud...

Sem mel avto prejšnji teden pri dveh mehanikih. Vsak je malo "pobrkljal" spodaj, jaz sem sedel v avtu in menjaval. Zadeva naenkrat zopet delovala (kake 2-3 dni). Mislil sem, da je nekaj na poti vzvodom in zaradi tega ne gre. Ampak oba mehanika pravita, da naj bi bili kao presiljeni vzvodi, čeprav božam svojo alfo... Ne bi pa rad tega navedenega postopka izvajal dokler nisem povsem prepričan ali so vzvodi ali ne?? V Ljubljani sem našel eno razbito, pravi da dele (menjalna ročica - menjalnik) ima in da hoče 30€ zanje. Če pa je kje kaki mojster, ki bi mi bil to pripravljen menjat (seveda za normalno ceno) pa naj se javi..

P.S.: včeraj, na poti iz službe do doma je 4. zopet čudežno delovala... NE VEM NO..
maremark
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Jan 16, 2012 5:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 2360 Radlje ob Dravi

zgleda, da bo treba menjalnik menjat. Našel enega v LJ za 250€ (110k km). Se vam zdi cena OK?
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

meni se zdi to malo drago....
Trentatre 1.3S
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

kr visoka cena, po tok se masine prodajajo, ce so 1.8 ali 2.0
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

u lajfu sm 4 menjalnike kupu, za polota sta bla 120€ in 150€, za alfo pa 20€ pa 40€

250 pa ne dam nikol :D
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
maremark
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Jan 16, 2012 5:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 2360 Radlje ob Dravi

Ma mogoče kdo kako varianto za kaki menjalnik kje? Smo vzeli vzvode dol, pa ročno poskušali brzine menjavat... Četrta je fuč...
0doris0
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: So Jun 21, 2008 2:57 pm

kaj pa če gre težko u rikverc, zadnje čase včasih tudi u prvo?
morm spustit sklopko, pol jo spet stisnem pa prime, včasih morm tud dvakrat to nrdit
Odgovori
  • Informacija