ALFA 145 problem

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Ribitch
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: To Okt 18, 2011 11:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MARIBOR

pozdravljeni!!! kupil sem alfo 1.4 boxer 1995 letnik ... večino časa je prižgana rdeča lučka za šobe (injektore) ,ker seveda motor laufa po 3 cilindrih sem šau posamezno odklapljat konektore šob, in ugotovil da je problem v 1 šobi,vglavnem ne deluje! me zanima če je edina rešitev zamenjava ali se da kaj porihtat? LP
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

kupi rabljeno, tega je koker koces, povprasaj na forumu

iskro imas, si probal drugo svecko na isti cilindr?
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ce je prekinjena soba, verjetno prizge lucko, ali ap ce ne vname zmesi in lambda zazna, in prizge lucko
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
stuka1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Feb 01, 2012 8:23 pm

bom preveril še iskro,hvala zaenkrat :)
stuka1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Feb 01, 2012 8:23 pm

evo sem preveril še danes 1x vse... in sicer iskra je dobra,tudi svečke so bile pred kratkim menjane bosch (one ko majo 3 kremple),kabli NE prebijajo.... sem še malo odklapljal šobe danes,in se mi nekak zdi,da ni vedno to to... sicer se najmanjša razlika opazi pri 2.cilindru,ampak ne vedno....res nevem v čem je fora, vglavnem 3/4 časa mi gori opozorilna lučka za injektor,in v tistem času avto ful trese,in ob dodaji gasa tudi malo poči,kot da kontra vseka al kako.... ščistil sem tudi loputo in štantgas motorček, ter ttisti LMM al kaj je že.... sem probaval pri delujočem motorju odklapljat malo te senzore, in ob odklopu LMM-ja, avto še bol čudno dela,tako da verjetno je še nekak ok..... res se ne spoznam preveč na box motorje, tak da bi mi vsak predlog prav prišel!!!! je pa drugače odličen motor, z realnimi 100.000km,ker poznam prvo lastnico,ki ga je imela zdaj 17let...,redni servisi,pravi pa da se ji to že kr en čas dogaja.... za vsako informacijo bom hvaležen! 8)
Ribitch
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: To Okt 18, 2011 11:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MARIBOR

P.S se opravičujem da sem pisal iz 2 profilov,zmešnjava.. :)
Ribitch
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: To Okt 18, 2011 11:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MARIBOR

alfa res najeda živce!! Dokler se ne segreje ne prijema gasa,in poka čez filter in ful ga duši... Ko se segreje dela normalno... Lambda je ok,sem šau na tehničnega,in plini štimajo v nulo.. SENZOR TEMPERATURE MOTORJA? je to to?
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Ribitch napisal/-a:alfa res najeda živce!! Dokler se ne segreje ne prijema gasa,in poka čez filter in ful ga duši... Ko se segreje dela normalno... Lambda je ok,sem šau na tehničnega,in plini štimajo v nulo.. SENZOR TEMPERATURE MOTORJA? je to to?
Ja najverjetneje je nekaj narobe s senzorjem temperature hladilne tekočine, če imaš možnost preveri s testerjem.
Emperor of The Dark Realm
Ribitch
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: To Okt 18, 2011 11:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MARIBOR

ni neki strošek ta senzor,in sem ga danes naročil,tako da ga bom ju3 zamenjal.. Pa še termostat je hin,in temperatura ne gre čez 60-70stopinj,tako da sem ga danes kupil in ju3 zamenjam vse.. Upam da bo alfica končno delala kot je treba,ker je avto s to hibo težko vozen..lp
Ribitch
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: To Okt 18, 2011 11:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MARIBOR

ALFICA špila kot nova!! senzor temperature motorja je bil zanič in zdaj deluje super, lučka za šobe se več ne prižiga!! LP :D :)
Latimeria
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe Jan 07, 2011 12:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

..na koncu pa, vidiš, malenkost. Dej prosim še napiši kje se ta senzor pri boxerjih nahaja, da bomo drugi vedli, če bodo kdaj podobni simptomi ;)
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

na tistem delu kjer je prisraufan kolektor na cilindre

ene imajo an desni ene na levi strani
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
qverderk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Maj 19, 2011 4:33 pm
Kraj: Goriška

stuka1 napisal/-a:evo sem preveril še danes 1x vse... in sicer iskra je dobra,tudi svečke so bile pred kratkim menjane bosch (one ko majo 3 kremple),kabli NE prebijajo.... sem še malo odklapljal šobe danes,in se mi nekak zdi,da ni vedno to to... sicer se najmanjša razlika opazi pri 2.cilindru,ampak ne vedno....res nevem v čem je fora, vglavnem 3/4 časa mi gori opozorilna lučka za injektor,in v tistem času avto ful trese,in ob dodaji gasa tudi malo poči,kot da kontra vseka al kako.... ščistil sem tudi loputo in štantgas motorček, ter ttisti LMM al kaj je že.... sem probaval pri delujočem motorju odklapljat malo te senzore, in ob odklopu LMM-ja, avto še bol čudno dela,tako da verjetno je še nekak ok..... res se ne spoznam preveč na box motorje, tak da bi mi vsak predlog prav prišel!!!! je pa drugače odličen motor, z realnimi 100.000km,ker poznam prvo lastnico,ki ga je imela zdaj 17let...,redni servisi,pravi pa da se ji to že kr en čas dogaja.... za vsako informacijo bom hvaležen! 8)



evo pa da še jst tle prašam meni se tut to dogaja na moji 1.4 l.'96 ma to mi meni naredi umes voznje se upali gori 1-2min in se ugasne loputa spucana štantgas tut LMM motorček sem dau drugi pa še zmeri mi to naredi kdaj pa kdaj, in kdaj mi pa kakšen krat na mestu to naredi ko npr. (parkiravam) ji dvigne minimum na 1300rpm tm okol in ko se lučka sklopi padejo obrati na delovno območje 850+-50 rpm ko da bi jo podtlak zezu nevem res kaj bi ji blo in pa lučka od air baga mi gori skozi ? Usaka info pomaga zato bi vam biu hvaležen :), če maste kake k men jih zmankuje :S :)
''Un boxer e'lunico motore qe gira tanti giri e non chiede niente solo l'amore''
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

probi lmm menat?
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

boxr 1.4 nima merilca, na tester, bo najprej razvidno
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Odgovori
  • Informacija