20V turbo

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

če je mir ni zanimivo :D
je pa tko kukr trofiš, sej si sam vidu :D
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Unek napisal/-a:dobro nameren nasvet: pust kokr je, če hočeš met mir... :wink:
In si za zabavo kupi še en avto z več konjenice.
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

hahahahahaha =) ja ideja ni slaba, ampak realnost zna bit pa kruta k kej crkne in pol ne veš kje dele dobit...bom se oglasu pri teb, ampak se še vedno nekak nagina na 20v turbaka, seveda da obnovim mašino prej da ne bi blo ribato kasneje ;)

dj cifro v pvt :D

lp,

D
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

1) Najti dober 20VT motor, bo že podvig.
2) Nabavit ves material da motor zriktaš v nulo bo že 3x preseglo vrednost 145ke.
3) Na koncu če/ko jo boš prodajal, neboš dobil 1/4 denarja nazaj, ker nebo legalna + boš moral pozabit na ves vložen denar, kateri bo šel v predelavo/obnovo...

Če pa že more bit turbo ANE, pa ti svetujem raje fiatov 2.0 16VT. Pač 30ps manj, ampak z malo predelav prideš na konjažo od 20VT. Pa še sama montaža je lažja.
Če te zanima 16VT motor, vem za enega. V bistvu tip prodaja kompletnega coupe-ja za male pare. Pa imaš še veliko rezervnih delov, katere boš lahko ponucal pri projektu...
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Čisto iskreno, koliko si pripravljen vložit v tole?
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

vem da zna bit drag projekt...ampak poglejmo relano...že zdj noben noče dat več kot 1100€ zanjo kaj šele potem...nekako potiehm tuhtam da je sploh ne bi menju, ker kot sm reku avto je zrihtan komplet, par malenkosti je,ki sicer mene ne motijo (še), malo scufkan voznikov zic, že obrabljen volan, avto zgleda da jih ma 280000, ne 110000 mn ;)

vem da se da motorje z kpl inštalacijo dobit dokaj pocen in menjalnikom seveda( use v delujočem stanju) pred 2 mesci k sm isku je blo to cca 500€.

kok pa hoče met za unga kpl coupeja?
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

600€ za cel avto.
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

pa je mašina saj kukr tok ok, da ne bo nakonc samo blok star, ostalo pa vse novo :P :P hehehe
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

pa še zadn most od gtv daj gor, spred pa od 156 podvozje :P

pa maš najdražje podvozje možno :D
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
Biaggio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 250
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 12:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Tolmin

moje mnenje: s finančnega vidika se neka taka predelava sigurno ne splača in je dnar "vržen proč". v bistvu, če gledaš s tega vidika, je vsak € k ga daš v avto starejši od 10 let vržen proč, ker pri prodaji itak nč ne šteje.

ampak če ti je pa to veselje in hobi pa temu ni čist tko, ane?

osebno te razumem in podpiram, sigurno pa ne bi skeširal 2000€ nekemu mehaniku, da mi to naredi, in se potem samo "postavljal" z avtom. to bil moj projekt in bi na njem delal sam z vsem kar to potegne zraven (pustila te bo punca, brada ti bo zrasla, zgubil boš šiht, itd... :lol: ). sam na koncu bi bil pa ponosen na svoj dosežek in ga itak ne bi prodajal nikol.

tko da, če misliš, da maš denar in voljo...izvoli! avto bo sigurno zanimiva zadevca... =D>
Having an Alfa is like having a two-year old; anoying most of the time but you would never give her away...never!
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

ah, didi če nisi mehanik se ti itak ne splača, ker noben ne dela tako kvalitetno drugim...kot če bi sebi. Kdorkoli ti bo to not deval bo not zmetu pa bo pol sam jebalo vse... ti morš vedet, da boš mogu kpl. notranjost ven vržt, da boš motorno elektroniko zamenjal...in verjemi mi, crkneš pri sestavljanju armature nazaj skup, in pol bo začel na štromu kaj je*at...in kje je pol šele motor, večje zavore, boljše podvozje ker pol ne morš kr neke apexe not ruknt :D

ne vem no... ceneje pa bolj kvalitetno pa ziher bo vse skup, če kupiš boljši avto...pa ne 2.0 TS... :D avtov s podobno konjažo željeni je na netu malo morje...pa boš nabavu registriru pa uživu...ne pa da te bo pol strah it na vsako daljšo pot s 145ko :D
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

Moje osebno mnenje je čisto podobno kot uporabnika Unek. Rajši si kupi močnejši avto kot pa delati neki projekt. Projekt se ti finančno splača le, če zadeve sam šraufaš. Potem rajši prodaj 145ko za malo manj denarja in dodaj nekaj ter kupi nekaj, kar ti bo sedlo-s konji in oblikovno. Škoda pa je metati denar v star avto v nek projekt, ker boš imel na koncu še vedno...star avto :doubt:

Sem te pa zadnjič enkrat videl v zupančičevi jami in v btcju. Zelo lepa alfica. Če je ne prodaš prej, sem čez kakšen mesec interesent :mrgreen:
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

kot sm reku...razmišlu sem, vem da se tem stvarem da ustežt...ja res pa je da sm usega ne znam, največji problem pa je plac...ker mamo tud u službi veliko dela ne morem zasest lifta za ceu mesec da use poštimam.

drugače pa ja avto bo ostal tak kot je, ker nekako kot ste rekli, bolj se splača kupt drug avto z malo večjo konjenažo =)

@dancekbanancek....no kr oglasi se ko boš hotu =) drugač pa hvala :D

lp
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Kupiš GTV-ja s 150 konji in to je čisto dovolj :mrgreen:
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

use ob svojem času ;) =) 150 hp =) no ja to bi blo že nekak dost ;)
Odgovori
  • Informacija