Mrzla dolgo vžiga - AR 145, 1.6 boxer

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Koral65
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 180
Pridružen: Pe Avg 24, 2012 4:29 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Tacen

Lp

Sedaj, ko so zjutraj temperature zelo nizke, mi alfa ne vžge takoj, ampak ob prvem poiskusu samo vergla cca. 5 sekund. Ko nato poiskusim v drugo vžge (vsaj do sedaj je).
Ko vergla, ne kaže nobenih znakov življenja. Samo verglanje, kot da ne bi imela ali bencina ali iskre. Ko zalavfa, deluje vse brez problema. Ne sumim akumulatorja, saj vergla čisto normalno. Svečke in vžigalni kabli so bili zamenjani 4k km nazaj (4 mesece), prav tako očiščena loputa za zrak in motorček prostega teka.
Ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo, ali je lahko kakšen senzor (kolikor jih sploh ima :) ) ali sumi na kaj drugega?

Hvala, lp
Jure
Uporabniški avatar
Koral65
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 180
Pridružen: Pe Avg 24, 2012 4:29 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Tacen

Danes se mi je pojavila lučka CODE. Ko dam kontakt, na začetku sveti lučka in po 1 sekundi ugasne. Nato pa se čez 2 sekundi nazaj prižge in sveti neprestano. Ko se nazaj prižge se zasliši nek klik pod armaturko (verjetno tista rumena enota, ki je povezana s prepoznavanjem kode itd...). Avto normalno vžge in deluje, čeprav lučka sveti. Kdaj med vožnjo za trenutek ugasne in se zopet prižge.

Bi kdo vedel v čem je problem? Ne bi rad, da mi nekje enkrat ne bo hotela vžgat :)

Sem pa našel na nekem forumu, da naj bi pomagalo, če odklopiš kleme plus in minus in jih malo stakneš skupaj (ključ pa naj bi bil v poziciji za vžig). Bom poizkusil tudi to.

Hvala, lp
Uporabniški avatar
Koral65
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 180
Pridružen: Pe Avg 24, 2012 4:29 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Tacen

Probal odklopiti akumulator in stakniti + in - skupaj in ne pomaga. Z master key - om tudi ne pomaga. Lučka kdaj na začetku ne sveti in začne kasneje. Prej mi je zasvetila recimo, ko sem prižgal luči :) Se da to kodo kako odstranit, da nima pomena?
Zadnjič spremenil Koral65, dne To Nov 18, 2014 1:48 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Velika verjetnost, da se poslavlja bralec kode ključa v ključavnici. Ne pomaga drugo kot menjava.
Uporabniški avatar
Koral65
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 180
Pridružen: Pe Avg 24, 2012 4:29 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Tacen

alfa_samec napisal/-a:Velika verjetnost, da se poslavlja bralec kode ključa v ključavnici. Ne pomaga drugo kot menjava.
Torej je potrebno zamenjati celo tisto rumeno enoto pod ključavnico ali se da samo en del (sprejemnik)? Je potem potrebno kaj prilagajati kodo ali ostane enaka?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Mislim, da samo sprejemnik, nisem pa 100%. Naj pove kdo, ki je že menjal.
Uporabniški avatar
Koral65
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 180
Pridružen: Pe Avg 24, 2012 4:29 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Tacen

alfa_samec napisal/-a:Mislim, da samo sprejemnik, nisem pa 100%. Naj pove kdo, ki je že menjal.
V primeru pa da mi sprejemnik dokončno crkne, pa še vedno lahko ročno vnesem kodo ključa (s pritiskanjem pedala ...) in bo avto vžgal?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Ne vem če. Če ne prepozna ključa, misli, da ga želiš ukrasti - saj temu je namenjem CODE sistem.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Če ročno vneseš kodo bi moralo vžgati, saj je tisto namenjeno, če slučajno se koda iz ključa izbriše (razen če ne gre vse skupaj prek sprejemnika). Ne vem pa če ima sploh možnost vnosa kode?
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
Koral65
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 180
Pridružen: Pe Avg 24, 2012 4:29 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Tacen

wolfyy napisal/-a:Če ročno vneseš kodo bi moralo vžgati, saj je tisto namenjeno, če slučajno se koda iz ključa izbriše (razen če ne gre vse skupaj prek sprejemnika). Ne vem pa če ima sploh možnost vnosa kode?
Avto vem da ima možen ročni vnos.
Uporabniški avatar
Koral65
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 180
Pridružen: Pe Avg 24, 2012 4:29 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Tacen

Ker alfa še vedno noče vsakič v prvo vžgat, med samim delovanjem pa ni nikakršnih znakov kakšne okvare, sumim senzor obratov, ki je pri vztrajniku. Ali je lahko on fuč in kako bi se prepričal, da je sigurno tukaj napaka? CODE lučka pa je gorela kakšne 2 dni, sedaj pa se že dober mesec ni prižgala.

Hvala, lp
Uporabniški avatar
Koral65
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 180
Pridružen: Pe Avg 24, 2012 4:29 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Tacen

Sedaj odkar so temperature zunaj dokaj toplejše mi mogoče 1x na mesec malo dlje vergla. Sem pa danes opazil, da ob zagonu motorja po daljšem času (vsaj 2 uri) zelo močno pokadi bel dim (prej tega nisem opazil), čudnega vonja, za kar je verjetno tudi glavni razlog občasnega nevžiganja.
Hladilne tekočine nič ne zamnjkuje (oziroma neopazno), tudi ni tistega značilnega vžiga, ko pušča tesnilo na glavi (sem menjal oba pred enim letom), olja pa tudi ne žre (dim ni modrikast). Avto deluje drugače normalno. Kaj bi lahko bilo? Svečke sem menjal cca. 20k km nazaj, so pa bile bele barve in ne tiste rjave, kot bi mogle biti, ampak to je že odkar imam avto cca. 3 leta.
Hvala, lp
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

probaj svečke menat oziroma jih s krtačo spucaj in elektrodo nastavi na pravo zračnost
Pa preveri za fovš zrak med loputo in cilindri
Katere sveče pa maš?
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
Koral65
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 180
Pridružen: Pe Avg 24, 2012 4:29 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Tacen

kosir1234 napisal/-a:probaj svečke menat oziroma jih s krtačo spucaj in elektrodo nastavi na pravo zračnost
Pa preveri za fovš zrak med loputo in cilindri
Katere sveče pa maš?
Svečke so NGK BP6E V-Line. Bom jih probal menjat (sej so 8€).
Odgovori
  • Informacija