Prednje luči pri 145-ki

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Foggy napisal/-a:Kako pa dobiš masko dol, zgoraj sta dva vijaka, spodaj pa dva zatiča, pa nočem polomt tistih zatičov....
to sem pa že malo pozabil, samo mislim da se čist normalno razdre ne rabiš nobenga pajserja al pa macole :D
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Kako si pa v luči fiksiral....

LP
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Foggy napisal/-a:Kako si pa v luči fiksiral....

LP
Ja pri meni sta bili polomjeni obe tisti beli palčki in sem pač naredil kopijo plastike iz jeklenega profila, vse zakrivil, vrezal navoje, pobarval in nazaj sestavil. Zadeva deluje kot original

Saj sem zadevo tudi slikal, bom zdele probal najt slike pa ti jih pošljem na mail.

Že najdu slike, napiš mail pa ti pošljem
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Dej prlepi slike še sm, da bo še za ostale, ko bojo meli podoben problem!! 8)

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
igor27
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr Okt 26, 2005 8:23 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Jaz mam pa problem, da mi leva luč sveti preveč v levo, pa je ne morem premaknit nazaj.Zanima me ali to sploh lahko nastavljam ali imam pokvarjen mehanizem za levo in desno???
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Alfista napisal/-a:Dej prlepi slike še sm, da bo še za ostale, ko bojo meli podoben problem!! 8)

Ciao Alfista :mrgreen:
Bom enkrat danes ko bom imel čas
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Foggy napisal/-a:Rabil bi plastični pokrovček , ki pride na zadnjem delu luči čez luknjo za menjavo dolge+ parkirne žarnice pri AR 145. Gre pa za desno luč. Tista plastika ki jo snameš da prideš do žarnice.

LP
Še zdej rabim ta pokrov za zaprtje zadnjega dela luči....
Uporabniški avatar
soso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 371
Pridružen: To Okt 14, 2003 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

igor27 napisal/-a:Jaz mam pa problem, da mi leva luč sveti preveč v levo, pa je ne morem premaknit nazaj.Zanima me ali to sploh lahko nastavljam ali imam pokvarjen mehanizem za levo in desno???
Ma vrjetno ti je mehanizem sel, al pa parabola dol padla!

Foggy mislim da imam. Sam kolk vidim si iz LJ jaz pa MB. LP
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Mi ga lahko pošlješ po povzetju....gre pa to za ta pokrovček, katerega odstraniš da prideš do žarnice-dolge in parkirne. Desna luč.

LP
Uporabniški avatar
soso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 371
Pridružen: To Okt 14, 2003 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Ja grem pol za ziher pogledat pa ti javim!

Uuuu sem se zmotil #-o !Sem sel gledat in nimam oz. imam za kratke luci pokrovcek! Zal. LP
Uporabniški avatar
krucymucy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2140
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 50.000km od Ribata

#-o prejle sem menjaval zarnico v desni luci in opazil da mam tudi jst zlomljeno nekaj, kaj nisem niti gledal, ker je blo mraz.

je pa tako da celotno parabolo lahko potisnem da sveti navzdol. sicer sama stoji vredu ... #-o
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

krucymucy napisal/-a:#-o prejle sem menjaval zarnico v desni luci in opazil da mam tudi jst zlomljeno nekaj, kaj nisem niti gledal, ker je blo mraz.

je pa tako da celotno parabolo lahko potisnem da sveti navzdol. sicer sama stoji vredu ... #-o
Če ti stojo vredu, samo pusti pri miru pa bo, če se boš kaj igral boš samo poslabšal.

LP
Uporabniški avatar
krucymucy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2140
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 50.000km od Ribata

mah ni vredu. se trese in zaradi tega veckrat pregori zarnica...
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Čakam slike. Je mogoče kdo odpiral luč na 156. Meni se namreč zdi, da sem v zadnje ko sem menjal žarnico nekaj skrivil (morada polomil), saj prednja luč precej nizko sveti. Sicer mehanizem za dvigovanje in spuščanje dela tako, da sem jo maksimalno dvignil in podložil spodnji vijak z dvema podložkama. V tem trenutku je ravno na pravi višini, me pa moti, da je maksimalno dvignjena.

Sicer me pa itak mika, da bi naredil GTA look sprednje lučke. Nekoga z temno sivo 156ko večkrat vidim v ljubljani (Tobačna Ljubljana) ko ma na navadni alfici GTA prednje lučke. Mogoče kdo s foruma?
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

krucymucy napisal/-a:mah ni vredu. se trese in zaradi tega veckrat pregori zarnica...
Zanimivo, jest mam tako pomoje že od kar sem jo kupil in se luč tudi malo ne premakne, edin ko menjaš žarnico si malo bolj previden in to je to, probi s čim fiksirat....

LP
Odgovori
  • Informacija