Športna SKLOPKA

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Počasi si bom mogu omislt novo sklopko za moj avto! Zdaj me pa zanimajo vaše izkušnje glede takoimenovanih ŠPORTNIH sklopk.
Kaj se pridobi, oz. v čem je športna sklopka boljša od originalne in v čem je slabša?
Seveda če bi dal športno so tudi dve različici, ena je brez vzmeti, druga(bol cestna varjanta) pa jih ima! Pordajalec mi je uno brez vzmeti odsvetoval!
Je pa še ena varjanta, ki mi jo je predlagal trgovec, in sicer da bi dal športno SAMO lamelo sklopke, potisno ploščo in ležaj pa original!!

Kaj menite? Izkušnje dobrodošle!

Ciao Alfista :D
Slika
racingboy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 869
Pridružen: Pe Avg 29, 2003 4:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Unec
Kontakt:

Sklopko brez vzmeti ne dajaj not ker ti bo razškatlalo celo alfico, je full tresljajev in sunkovitih speljevenj. Če se že odločaš za športno sklopko jo daj z vzmetmi. Lahko pa menjaš samo sklopko in ne potisne plošče in ležaja.
"Misliš, da obstaja neka meja. Ko se je dotakneš, se nekaj zgodi. Šele tedaj veš, kje je tvoja meja."
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

racingboy napisal/-a:Sklopko brez vzmeti ne dajaj not ker ti bo razškatlalo celo alfico, je full tresljajev in sunkovitih speljevenj. Če se že odločaš za športno sklopko jo daj z vzmetmi. Lahko pa menjaš samo sklopko in ne potisne plošče in ležaja.
Se pravi da dam športno sklopko(lamelo) ostalo pa navadno? Jaz bi dal vse novo, a ti si mislu da bi sedaj zamenjal samo lamelo in ležaj ter potisno ploščo pustu to k mam zdej?

Ciao Alfista :D

p.s.A se športna sklopka pozna kaj pri pospeških, ali ne?
Slika
racingboy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 869
Pridružen: Pe Avg 29, 2003 4:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Unec
Kontakt:

Fajn bi blo če bi potisno zamenjal, ležaj pa lahko pustiš isti če je dober. Pospeški pa niso tolk boljši da boš to čutil.
"Misliš, da obstaja neka meja. Ko se je dotakneš, se nekaj zgodi. Šele tedaj veš, kje je tvoja meja."
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

racingboy napisal/-a:Fajn bi blo če bi potisno zamenjal, ležaj pa lahko pustiš isti če je dober. Pospeški pa niso tolk boljši da boš to čutil.
Ma če bom menjal potisno ploščo bom tudi ležaj(25eur)!!
Kaj pa ko postružiš uztrajnik se kej pozna pri pospešku? Kaj je najbol občutit razen morebitnega nemirnega teka :lol: ?

Ciao Alfista :D
Slika
racingboy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 869
Pridružen: Pe Avg 29, 2003 4:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Unec
Kontakt:

Vsazga po mal pa bo neki :mrgreen:

Čene druzga bo kej počlo :D
"Misliš, da obstaja neka meja. Ko se je dotakneš, se nekaj zgodi. Šele tedaj veš, kje je tvoja meja."
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

racingboy napisal/-a:Vsazga po mal pa bo neki :mrgreen:

Čene druzga bo kej počlo :D
Upajmo da ne!!! #-o #-o #-o

Ciao Alfista :D
Slika
dashi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 59
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:20 pm

Ali kdo pozna kakšen je ta dvomasni vztrajnik, menda avto pelje zelo lepo in brez tresljajev in menda avto manj porab.
Uporabniški avatar
alfatuner
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 157
Pridružen: Sr Mar 03, 2004 9:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ne žel si ga k boš pr tadrugmu kompletu sklopke še uztrajnik zravn menu al pa mogoče že prej je pa svinsko drag....
TUNIN TILL PERFECTION!
Odgovori
  • Informacija