Poraba 146 1.8 TS

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

nielDa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jun 20, 2005 7:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Folk jst mam al najbol varcn avto al pa lih obratn :). Sm vozu zdej v bosno brez hitrih startov, hitrost po avtocesti (350km+100 lokalnih) okol 150 km/h, mi poun tank zdrzu 410 km ( tankal v lj na OMW 100 ). Ko sem se vracal nazaj tankau bosansko 95 ( verjetn 5 % vode notr ), nenehno prehiteval, hitri starti, avtocesto prevozu v razponu 200-220 km/h in naredu spet okol 410 km. V bistvu nikol nism niti prevozu vec kot 410 km z enim rezervoarjem.

Menjau pa sm LMM, sondo Lambdo, integrator sonde, varijator, svecke, kable, jermene, filter za zrak, filter za bencin in se kej druzga. Pelu na AC na racunalnik in use uredu. Drgac pa menjam prestave pod 3000 obratov.

Neki je narobe ocitn, edin se da probam zamenjat crpalko za benz al precistit sobe, injektorje. Al pa ce ma gdo cenejse mnenje za sprobat?
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ja ja, sva ze dva, kdaj gremo na kavo da kaksno recemo? :P Jz tud ponavad ene 450km nardim s tem da vozm se pocasnej - okol 140kmh po AC...menju sm pa pomoje glih ene tolk stvari k ti..sam ne zarad tega, ampak ker je pac crknilo, pa ja, tud ni nc bols :) Ce ugotovis kaj je narobe dobis 10 gajb pira.

LP
nielDa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jun 20, 2005 7:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

pravjo da je treba precistit sobe. Zamasene sobe pomenijo zmanjsan pretok benza v nizjih obratih, ko pa pride v visje obrate pa je vecji pritisk in zato ne steka, zato naj bi trokirau do 3000 obratov

aja pa tko se zmenva, oba sva iz lj, ce ta problem res ker od naju dveh resi, casti usak po pet gajb piv
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

nielDa napisal/-a:pravjo da je treba precistit sobe. Zamasene sobe pomenijo zmanjsan pretok benza v nizjih obratih, ko pa pride v visje obrate pa je vecji pritisk in zato ne steka, zato naj bi trokirau do 3000 obratov
Pa za sobe sm jz reku Cosmosu ze pred pol leta al pa en let nazaj. ZAKAJ sobe, kako sobe, zakaj bi jih pucu. Sm vse povedu. Pa da niso sobe pa gor pa dol, pa LMM pa tist pa to, pa p**** ze pol avta sm zamenu pa se vedno trokira. Ce bodo nakonc res sobe in bi ciscenje le-teh resilo vse tezave, gre tista djamija ob Celovski v zrak.

Zmenjeno glede piva :)

LP
nielDa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jun 20, 2005 7:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

looooooooooooooooool
To pa si useku. smehi
Uporabniški avatar
krucymucy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2140
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 50.000km od Ribata

bega me kar si napisal.

visji obrati, vecji pritisk ... a nima bencinska pumpa konstanten pritisk?

nimam pri roki nicesar zato bom na pamet ustrelil okoli 4 bare.
Moje ime je Niva, Lado Niva. Sem terenski človek!
nielDa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jun 20, 2005 7:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

sam se tud sam sprasvou, pa sm zakljucu da je verjetn curek vecji pod vecjim gasom
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-jaz sem imel 145 1,8,novo,naredil sem 68000km,brez problemov,edino sem v garanciji zamenjal 1. sinhron in po nasvetu serviserja na 60000km zamenjal zob. jermen
-živim 15 km iz MB,avto mi je povp. pil 9,5 pri dveh voznikih z tem da žena še bolj tišči po gasu
-tank ima 61l,lučka se mi je prižigala pri 520-580km,tudi ko sem šel na morje,ker pod 160 na AC ne gre :wink:
-enkrat sem šel do Čakovca in nazaj,in je poraba padla pod 7l
-meni je bila cool avto in še enkrat bi jo imel :wink:
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ne verjamem da bo čiščenje šob kaj zmanjšalo porabo in trokiranje. K sm to naredu pa ni blo nč bol! Zraven sm še spucu loputo pa motorček prostega teka, pa spet isto. Trokiranje 1 minuto, poraba okol 9,5 ne glede na stil vožnje.
Uporabniški avatar
Johny
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 78
Pridružen: Ne Okt 23, 2005 6:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.

Oj.

Mam tud jest to zadevo, ma že 146kKm brez kakršnih koli težav
(olje redno menjam med 10 in 12kKm - Mobil1 0-40W dotakam ga nič, ker ni potrebe, pri hladni mašini nikoli čez 3k rpm) Poraba je pa taka, ko ne šparam (mestna in komb. vožnja - da se vrti 6k5 rpm ko šaltam) okrog 10l (46l na 450km), če pa šparam (prestavljam pred 3k rpm) (redko) enaka relacija med 8 in 9l (46l na 520km)

Mislim da na vse skupaj veliko vpliva tudi olje (ko sem jo kupil je lastnik ravno naredil servis z oljem Valvoline ne vem točno kateri ampak poraba olja in goriva je bila znatno višja (olja sem dolil skoraj liter do 8000km)

LP
Pa nazdravje, bi se pa tud pridružil :mrgreen:
AlfaMonster
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 65
Pridružen: Ne Sep 18, 2005 10:38 am

Men je moja tud cukala k svina do 3000 obratov, vcasih sem mislil da bo kr crknilo.
In kako sem resil problem ?
Zamenjal sem filter za bencin, v tri tanke zaporedoma vlil Injector Cleaner (1.300 SIT) in avto mi ne trokira ze 2 mesca. Če še niste tega probal, probajte, itak je to pocen varjanta. Pa tud men so vsi našteval od LMM do sonde da je treba vse zamenjat, dobr da jih nism vse poslušu =D>
Uporabniški avatar
jezand
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 97
Pridružen: Če Apr 07, 2005 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

ne vem.........mislim da imava enak motor ?!??!! 1.8 TS 103 KW ???

meni žre okoli 12 L pozimi :evil:

ampak je 156.
samo ideja pač .......... :oops:

lp,
------------------------------------------------------
AlfaMonster
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 65
Pridružen: Ne Sep 18, 2005 10:38 am

Men moja žere pozimi pri normalni vožnji, brez kakšnih večjih pospeševanj 8.5/100km , je pa 88kW
Uporabniški avatar
alf
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: Pe Avg 27, 2004 9:50 am

Twinspark mlinčki očitno (ne)delajo vsi enako!
Sicer mam 156 ampak težave opisane zgoraj imam tudi sam. Menjal že vse našteto in nič ne pomaga. Niti čiščenje šob, ki so ga že pred nekaj časa izvajali pri Veit-u. Naslednja zamenjava bo cel avto.
156 sicer krasen avto, ki pa bi si zelo zaslužil delujoč motor. Očitno je tako, da twinspark dela OK 100k kmjev potem pa....
No še poraba med 8.2 in 12 litri/100km. Povprečno pa okoli 9l večinoma vožena po odprtih cestah.
Naslednja bo jtd, ker so se mi TSjke mičken zamerle.
PS: še en ocvirk TSjk. Mam 1,6 TS 16V 156ko, letnik '98 in rabim svečke. Če kdo mogoče ve, kje poceni do njih se priporočam.

Mejte se.
ALF
Uporabniški avatar
krucymucy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2140
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 50.000km od Ribata

v oglasih poglej ima nekdo nove za 30k ...

sicer pa ima http://www.olef-sp.si/index.html za 40k sit
Moje ime je Niva, Lado Niva. Sem terenski človek!
Odgovori
  • Informacija