Problem z rosenjem sip. (ar 155)

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
MG
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1263
Pridružen: So Feb 28, 2004 10:40 am

Ma ja.
Ful mam problem z rosenjem sip in bom znoreu. Skos se mi rosi. Ce dam do fula vroce pa na spredno sipo, se mi tista ne, se mi pa drugih vseh 5 zato rosi. pa sploh ne vem zakaj. Zdi se mi da prihaja prevec vlazen zrak noter, zuni je pa mrzlo, pa se rosa nabere. Sam zakaj pride tako vlazen zrak notr, oz. zakaj pr drugih avtih ne pride, in se ne rosijo?

A je mozno da je kak ventilator noter crknu, ker se mi tut dogaja, da se mi pou sprednje sipe ne rosi, druge pol se mi pa mal.

Drugac en ventilator dela, vsaj slisat je, ne vem pa a ma ta alfa 2 ventilatorja, al je mozno da un kej slabo del?

Kje se sploh nahaja ventilator v alfi?
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Lahko da ti voda v avto pride, pri 33kah in 155kah nebi bilo to nič novega. In če se kje voda nabira je to lahko posledica da se ti prekomerno rosijo šipe.
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

Mah, mene moti predvsem debilno nastavljeno pihanje - ali SAMO na prednjo šipo ali pa SAMO na stranske, tko da nikoli nimaš spucanega pogleda naravnost in levo/desno. Ker to itak chip vodi, bi se pomoje moralo dat preprogramirati.

Predvsem imej vedno čiste šipe z notranje strani - nobenih žavb in namazev, res očiščene in razmaščene morajo bit in bo veliko bolje. Menjaj tudi filter prezračevalnega zraka, ki gre v kabino. Klima je itak zakon, ampak kriza je, če je zunanja temperatura ravno tako nizka (ponavadi pod 3-5 °C), da regulacija ne pusti vklopa kompresorja, takrat ne moreš nič.
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Odgovor je čist preprost: Regler za dovod zraka preklopi tako, da ti bo pihal zrak od zunaj! (maš notranji zrak in zunaji zrak, saj veš kaj mislim...)
Problem se bo rešil v trenutku!
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

GEISTERFAHRER napisal/-a:Odgovor je čist preprost: Regler za dovod zraka preklopi tako, da ti bo pihal zrak od zunaj! (maš notranji zrak in zunaji zrak, saj veš kaj mislim...)
Problem se bo rešil v trenutku!

Sem imel tudi jaz ta problem in je bil rešen tako.....tako, da le probaj to
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

problem je v slabo narejeni ventilaciji. Preglej cevko za odvod vode od kondenza, če jo imaš. Drugače pa je na voljo zelo enostavna rešitev, ne si tako na toplo nastavljat zraka. Malo bolj se obleci pa bo. Če imaš pa klimo mogoče se pa s klimo vozi, vsaj jaz tako delam.
MG
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1263
Pridružen: So Feb 28, 2004 10:40 am

Dovod zraka je nastiman od zunaj.
Tisto za odvod kondenza bom pogledu, hvala.
Drugac mam pa tut ta problem, da ne greje tako kot bi mogu. vedno morem met nastimano 3 stopinje vec, da dobim pravo temp (ce je zuni mrzlo). In obratno tut, 3 stopinje manj (ce je zuni vroce).
Zdi se mi da ventilator ne dela tk ko bi mogu, da ne piha zadost, al kej takega.
p****, glede tega sm pa cist mrzu.
Uporabniški avatar
xandrej
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: Pe Okt 24, 2003 9:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Poglej če imaš temp. vode normalno al kaj?
Slika
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

MG napisal/-a:Dovod zraka je nastiman od zunaj.
Tisto za odvod kondenza bom pogledu, hvala.
Drugac mam pa tut ta problem, da ne greje tako kot bi mogu. vedno morem met nastimano 3 stopinje vec, da dobim pravo temp (ce je zuni mrzlo). In obratno tut, 3 stopinje manj (ce je zuni vroce).
Zdi se mi da ventilator ne dela tk ko bi mogu, da ne piha zadost, al kej takega.
p****, glede tega sm pa cist mrzu.
Pri meni recimo se je iz lopute odlepila izolacija in padla na ventilator in ni nič pihalo.
Kar se rošenja tiče pa vzemi ven (ali zamenjaj) filter za vstopni zrak pa bo v redu. Ponavadi se čez zimo ko je mraz navlaži in bolj kot daješ gretje in nažigaš ventilator, bolj se rosijo šipe. Meni se je stalno rosilo pa mi je kolega predlagal, da vzamem čez zimo filter ven in sedaj dela super.
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

MG napisal/-a:Dovod zraka je nastiman od zunaj.
Tisto za odvod kondenza bom pogledu, hvala.
Drugac mam pa tut ta problem, da ne greje tako kot bi mogu. vedno morem met nastimano 3 stopinje vec, da dobim pravo temp (ce je zuni mrzlo). In obratno tut, 3 stopinje manj (ce je zuni vroce).
Zdi se mi da ventilator ne dela tk ko bi mogu, da ne piha zadost, al kej takega.
p****, glede tega sm pa cist mrzu.
Jest mam isti problem s klimo, piha mrzlo, če je zunaj vroče, ampak ne dovolj močno, ko bi blo kje kej zamašen.
A mi lohk še nekdo razloži kako pridejo mejhni drevesni listi do šob kjer zrak vn piha???
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Sportiva
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 935
Pridružen: So Nov 15, 2003 6:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: slov. bistrica

mozno je tudi da ti v ventilacijo tece(po kaplicah) voda, poglej ce je filter vlazen in ce se kje vidi kaj vlage. druga moznost je pa se da ti spusca grelec torej preveri ce ti izginja hladilna tekocina. ;)
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

Ajam, še neki, pri 155 precej rado tudi crkne - se zlomi en prenos na motorčku, ki preklaplja med zunanjim in notranjim zrakom. Ta loputa, če se to zgodi, potem prosto niha, tako da je vedno nekje vmes - tričert zunanjega, četrt notranjega zraka.

Opankar: eeem, a sploh imaš filtr za zrak, ki pride v kabino, je pod brisalcem na sovoznikovi strani (nekateri predvsem starejši model 155k ga pa res nimajo).
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Pojma nimam če je filter, verjetno ga ni če listje čez šobe vn vlečem. A pa bi jest to lohk dau naknadno notr. Mam pa tut občutek da klima ne šopa dovolj močno. K da bi blo kej zamašen??? No sej gre v sredo na servis pa bomo vidl kaj bo pol... :?
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Odgovori
  • Informacija