Alfa Romeo Sprint 1.3 in revitalizacija

Tehnična teme o modelih 33, 75 in starejših

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Precej hitreje, kot sem mislil, sem dobil nov projekt.
Šel sem na ogled Sprintke in stanje vozila mi ni dalo, da bi mi jo kdo drug speljal.

Malo opisa vozila.

Kupil sem jo od drugega lastnika, ki jo je, roko na srce imel, kot vozilo za vsak dan. No zgodba je bila do leta 2006 malce drugačna. Do takrat je je vozil prvi lastnik, kar je pomenilo, da je bil to avto za na dopust in nobl izlete.
Nekaj zanimivosti:
- ima potrjeno servisno knjigo do l. 2005 (od takrat naprej so listki)
- tapeta dna vozila je še vedno v zaščitnem polivinilu
- je originalen do zadnjega vijaka (no včeraj sem moral pred prevozom domov, zamenjati eno cev za bencin in ta ni Alfa)
- v prvi barvi je celo vozilo, razen voznikovega blatnika

Kaj bo za postoriti:
- avto je bil do pred par let garažiran, ker pa tako ni bilo zadnja štiri leta, se je pojavila površinska rja na obrobah
- lak je popolnoma "abšlesan"
- urediti je potrebno zavore (tresejo), amortizerje,...
- podreti notranjost, so resno očistiti in preveriti, če ni slučajno kje kaj rje (sem 99% da je ne sme biti nič)
- resnejši servis motorja in eventuelna menjava menjalnika, če je sinhron 2. prestave dokončno odpovedal
- iščem lita platišča 14" original (bile so tri variante)
- obnova prednjih luči (razen če pri Pečjaku ne leži še kakšen komplet)
- vsesplošna nega vozila

Torej, zaenkrat kaže, da ne bo kleparije (mogoče bo le aktualno delo s svincem).

Zanima me, če veste, kje bi ležala kakšna Sprintka/33 za dele (če mi z menjavami olja ne bo uspelo ukrotiti menjalnika).

Toliko zaenkrat. Revitalizacija bo potekala manj javno, kot recimo obnova Integralke (bolj, kot ne, ker se mi ne da okoli dela skakati s fotoaparatom).

Slike osnove pa pridejo kmalu. Zaenkrat sem še vedno pogojno gibljiv in je bil včerajšnji nakup kar precej hudo naprezanje.

Na koncu naj bi zgledala tako, kot prva iz desne.
Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

=D>

Sem se zdaj komaj spomnil, da ima Lajter v Dobrovniku eno GTV6 rdečo v bež usnju naprodaj #-o Po toči zvoniti je prepozno, ane?
Uporabniški avatar
kleva
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: Pe Jul 10, 2009 8:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

jaz mam en menjalnik od 145 se mi zdi da gre gor...sam menjaš tisti mehanizemček za ročko:)...če se pa motim naj me gdo popravi!
Uporabniški avatar
powermax1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 230
Pridružen: Po Apr 05, 2010 12:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sečovlje

hmmm projekt dobro kaze =D> ....kaj pa vsega rabis??? bom probal jaz uprasat mojega soseda, ki ima kr nekaj delov od sprinterke doma....
Cuore Sportivo
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

powermax1 napisal/-a:hmmm projekt dobro kaze =D> ....kaj pa vsega rabis??? bom probal jaz uprasat mojega soseda, ki ima kr nekaj delov od sprinterke doma....
Hja, platišča dobim danes nova 14", potem bom potreboval nove diske in ploščice, ter najbrž zadnje pakne.
Potem so tu prednje luči (vse 4).
Servis material (olje, filtri, svečke,..)
Vse našteto bo šlo na avto novo.

Hja, trentno je največja uganka menjalnik. Za več bom pa zvedel, ko se bo začel podirat.
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Če ti rata dobit ronal A1 ceneje kot alfo potem svaka čast :)
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Alfaspider napisal/-a:Če ti rata dobit ronal A1 ceneje kot alfo potem svaka čast :)
Zaenkrat bodo tale platišča kar OK.
http://www.bolha.com/alu-platisca-14/al ... 1272264894
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

vsaj eno slikco daj... :oops:
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Haha feltne svašta, isto kot avto - stalo nekje v vitrini. Nazadnje sem tako notranjost videl ko je ata kupil novo sudko :)
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

krasna! folija na podnu zmaga! :)
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Tole bi blo pa zame :)
Huda je in verjamem da jo boš lepo porihtal.

Če te bo pa kej mehanskega matralo pa mogoče lohk tud jaz pomagam.

Škrtanja menjalnika pa najbrž ne boš odpravil z oljem, dobi čimnovejši menjalnik ali pa reskiraj evre pa ga obnovi.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
toma123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 250
Pridružen: Po Dec 19, 2005 8:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Obala

Glede na to da jih je bilo narejenih le 5225 od tega letnik 89 le 8 je tale sprint 1.3 res vredna da se jo pusti v originalnem stanju, ker sprint 1.3 težko dobiš medtem ko sprint 1.5 QV jih je ogromno v Sloveniji mislim da celo ene 15 medtem ko 1.3 sta samo 2. Sicer ne zgleda slabo ohranjena skrbita me le sprednja blatnika kot sem videl iz slik sta kr precej zdelana od rje.

Slika
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Slika

Slika

Kar se blatnika tiče (na voznikovi strani, se je sovoznikov čisto malo rjav), bomo probali s svincem (seveda ob odstranjeni rji). Če bo pa kazalo preslabo, pa 100% dobi nov blatnik.

Je pa dejstvo, da le bil ta blatnik že barvan in mi ni težko it v menjavo. Druge dele bom pa poizkušal obdelati s cim manj barvanja in potem z ustreznim brušenjem in poliranjem (na to temo, bi naj imel še uslugo v dobrem).
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

He, he, pa boš mel avto za RL. :mrgreen:
Slika
Odgovori
  • Informacija