BOXER

Tehnična teme o modelih 33, 75 in starejših

Moderator: Tehnika moderatorji

Ali mislite da so si res alfe z boxer motorji pokvarile ime

Glasovanje se je zaključilo dne Če Sep 18, 2003 1:56 pm

NE
2
100%
MOGOČE
0
Brez glasov
DA
0
Brez glasov
 
Skupaj glasov: 2
Uporabniški avatar
smolko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 594
Pridružen: Po Jul 07, 2003 2:20 pm
Kraj: Radovljica
Kontakt:

Ali mislite da so si res alfe z boxer motorji pokvarile ime z Alfo SUD
Uporabniški avatar
Byrkus
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 224
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 2:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

Nikakor ne. V naslednih 25 letih je pri Alfah boxer ostal stalnica, in prej bi rekel, da so si 'pokvarili' ime z vgradnjo vrstnih Fiatovih motorjev (kljub morebitnim večjim prednostim). Pravi Alfin motor ima ali DOHC glavo, ali pa je boxer, po mojem mnenju.
Sem citroënar... pa se med alfisti vseeno dobro počutim... :D Slika
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Alfa si je "ranila" ime z modelom ALFASUD. ZAradi krize na jugu italije so odprli tovarno ALFASUDK na jugu italije. Zaradi neugodne klime na jugu pa so te alfe rade rjavele in crkavale ( sol v ozraćju, pesek...) Podobno je bilo z alfo 33 do letnika 91 ko karoserija ni bila pocinkana. ( rjavenje okoli rezervoarja, blatniki). V Slovenijo in Hrvaško je prišla pošiljka "faraonk" takoimenovane alfe ki so leto ali dve stale v neposrednji bližini morja... isti pojav kot pri alfasudkah.. če sem se kaj zmotil al pa če se ne strinjate mi povejte... LP
alfa66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 96
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 3:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

smolko napisal/-a:Ali mislite da so si res alfe z boxer motorji pokvarile ime z Alfo SUD
Ne niso si.
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Mogoče pa le ni bilo vse rožnato! Po mojem je boxer motor ostal z razvojem precej zadaj in to ga je pokopalo, da pa ne govorimo o menjalniku :( ki ga je spremljal! Smo imeli 145 1.6 boxer in vozil sem tudi veliko 33-k tako da lahko mirne duše povem da je napredek ogromen!
Je pa res da glas ki ga da od sebe boxer zabriše marsikatero slabo stran le tega!

Ciao Alfista :D
Slika
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Pri 33-kah, je bil menjalnik tak kot pri jugačih. Nenatančen, počasen in s takim luftom na prestavni ročici, da bi ga lahko prodajal.

Samo mašince so se pa dobro vrtele. :D :D
Uporabniški avatar
smolko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 594
Pridružen: Po Jul 07, 2003 2:20 pm
Kraj: Radovljica
Kontakt:

Saj ne rečem, menjalniki so bili res slabši sploh sinhron za 2. prestavo, mašina pa ,... nikoli ni bilo problema :D , nekaj problemov samo z zavorami, pa še to bi bilo O.K. samo diski pri menjalniku notri, si res rabu čas in veliko živcev da si zamenjal ploščice :? , zvok pa odtehta vse, to je pa res :-({|=
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Dve leti sen se prevažal z 33ko 1.5IE pa nism mel z motorjem nobenih problemov, opravil sem samo zamenjavo jermenov in redni servisi, motor je mel čez 200.000km pa je pil 0,7l na 10000km brez zajebancije, še sam sem bil presenečen, kar je dejal tudi prejšni lastnik, ki je še reku da mu je tastara 33ka pila 0,7l na 1000km. Predel je kot muca...
Zvok je bil pa re No.1 , zdej pri 145 je pa še bolj strupen :mrgreen:


LP
Zadnjič spremenil Foggy, dne Ne Okt 05, 2003 2:08 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

WTF?????? A je bil to kak special tuning al kaj?
0,7l??? prej 10,7l/100km.
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

lp.

Imam alfo 146 1.6 boxer, prej smo imeli 2 alfi 33 prva je bila l.88 1.3S
potem pa novi model 33 1.5 letel k snet kladu mela je 270000 pa prve 2 let je slo naizi pol k je pa brat dobil to u roke pol je blo pa samo še pr rdečem polju skos res da je pil kukr si dal ( 2 frgazerja) pa tud problemi so bli sej ne rečm pr taki vožni ni čudn premze in diske na 3 mesce gume pa na 2 mesca pač hudo težka noga ampak to je bil avto k se zagre tud tale k mam zdej 146 1.6 boxer zvok je fenomenalen samo gre pa švoh ( teža avta) mal mi je žal da nism vzel 1.8 16v ts to šele sedaj vidim ampak avto je točn tak k sm ga hotu barva,felge,spojler itd.. sehj ne rečm tud motor je zakon mam 115000 pa nobenga problemčka motor prede k mucka, samo pričakoval sm pospeške k 33ka ampak dobr važn da sm jst zadovoljen.Bral sm da bi nekdo rabil knjigco od 1.6 boxer imam če rabiš mi pošl na mail.


lp.

anže
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

opankar napisal/-a:WTF?????? A je bil to kak special tuning al kaj?
0,7l??? prej 10,7l/100km.
Sem popravu napako sem mal narobe nule pisu men je žrla 0,7l na 10000km prejšn lastnik je mel pa pred to še eno frgazarco in una mu je žrla 0,7l na 1000km

LP
Uporabniški avatar
zombi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1933
Pridružen: Ne Okt 12, 2003 7:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
Kraj: Logatec
Kontakt:

Sam sem s svojo 145 1.6 boxer čist zadovoljen in vsa filozofija, ki je potrebna je, da avto obdrziš v pravih obratih pa si lahko zelo hiter...
Sploh v klanec se pokaže moč boxer motorja, ker zaradi lepega navora moč drži..., kar pa ne bi mogli reč za motorje 16V, ki pa res lepse pospesujejo.

Boxer ali Vrstni...
Baje so boxer k****, pa je kdo to dokazal? V zadnjem času so vsi novi motorji pod doleočenim kotom, torej nekje med vrstnim in boxer...
potemtakem ne moremo trdit, da so bili boxer motorji povsem zgrešeni.
Nenazadnje to se vedno potrjujeta Porshse in Subaru.
In nenazadnje z nobenim vrstnim motorjem no moreš pri iski karoseriji dobit tako nizkega težišča kot z boxer motorjem, to pa vsi vemo kako se odraža naprej...

Žal mi je za Alfo, ki so čudoviti il resnično lepi avtomobili, del identitete pa si po mojem mnenju pridobili z vgradnjo (zardi nižjih stroškov) fiatovih motorjev in postajale v nobel obleke preoblečeni fiati.
Če je to potrebno, da preživi firma jih razumem, za identiteto firme pa vsekakor ni najboljše.
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

lepo povedano
Uporabniški avatar
aichi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Sr Avg 13, 2003 6:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd, Ljubljana
Kontakt:

Mal gledam zadeve. Sudke so rjavele že na reklami, to je res, ni pa krivo le morje, ipak je Pomigliano kar daleč od vode, ampak v precejšnji meri nekvalitetna ruska pločevina s preveliko vsebnostjo ogljika (iz prve roke od človeka, Slovenca, ki je nekoč delal tam, 20 let nazaj).
Pod točko 2, v menjalniku od bokserce ni problematičen sinhron pri 2 in 3. prestavi, pač pa vilica, ki posledično dejansko zdrsa sinhron.
Odgovori
  • Informacija