Nakup rabljene: Alfa Romeo 147

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
forenzik
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 05, 2009 1:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

Pozdravljeni, za punco kupujem alfo 147 letnik 01-04, pa me zanima kaj priporočate dizel/bencinarja? pa v čem je fora da so nekatere 1.6ts 120 km, kateri motor od bencinarja je najbolj varčen... pa na katere hibe je treba bit pozoren pri nakupu? hvala vsem za odgovore!!!
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

V to temo se bodo zbirale vse debate o nakupu AR 147.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-pri bencinarjih je tako-vsi pijejo okrog 9 litrov,+/- 1 liter
-obstaja 1,6 105 in 120KM,2,0 150KM
-105 nima varijatorja, ostala dva imata,to pač rad crkne,popravilo pa stane kar nekaj sto evrov (pri zagonu se sliši par sekund kot dizel,kar pomeni,da treba menjat)
-vse 147 imajo občutljivo podvozje,pelji čez ležeče policaje,če se skoraj nič ne sliši je bomba,drugače bo treba kaj obnovit (gumice,roke,vilice,nekaj od tega)
-dizel je po moje boljša izbira,pije od 5-8 litrov,lepše se pelje (navor),motori so zelo kvalitetni,najdeš jih tudi v oplu,saabu,cadilac,fiat seveda...
-pri rabljenem dizlu ni pomebno koliko km delaš na leto,saj so cene dizel/bencin dokaj podobne,bolj je odvisno od prodajalca in pogajanj :wink:
-seveda je dizel dražji za vzdrževat,ampak samo pod pogojem,da treba menjat turbo,intercooler,visokotlačno črpalko,injektorje...,to je pa možno pri veeeelikem številu km :doubt:
-no,naj še drugi kaj dodajo :)
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

imaš pa tudi cenejšo varianto za popravilo variatorja in sicer kit, ki stane nekje 4 €, a potrebuješ veščega mehanika, ki to sestavi nazaj skup...ni delo za amaterje.
zunno
Alfist
Alfist
Prispevkov: 456
Pridružen: Ne Apr 06, 2008 9:50 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Pa za dizle velja omeniti da jih ZELO radi uvažajo z prevrtenimi kilometri, kar so mi potrdili tudi na servisu Podboršek v Kranju ko sem spraševal o tem.
I love the smell of petrol in the morning.
zunno
Alfist
Alfist
Prispevkov: 456
Pridružen: Ne Apr 06, 2008 9:50 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

alfa_samec: koliko časa pa naj bi ta rešitev zdržala? kolikim se je ta rešitev obnesla? in kateri mehanik bi to bil pripravljen narediti? Sušnik iz Besnice mogoče?
I love the smell of petrol in the morning.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

zunno napisal/-a:alfa_samec: koliko časa pa naj bi ta rešitev zdržala? kolikim se je ta rešitev obnesla? in kateri mehanik bi to bil pripravljen narediti? Sušnik iz Besnice mogoče?
-meni je že prvič hitro odpovedalo (cca 30 000km,koliko se spomnim),potem so mi na uradnem servisu menjali samo fedro,pri 50 000km sem avto prodal,pa mu menda ni še dolgo zdržal :doubt:
zunno
Alfist
Alfist
Prispevkov: 456
Pridružen: Ne Apr 06, 2008 9:50 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

meni je Sušnik zamenjal cel variator pri 120.000 km. zdaj se bližam 130.000 pa še ni problemov. upam da bo zdržal dokler bom avto imel.
I love the smell of petrol in the morning.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

zunno napisal/-a:meni je Sušnik zamenjal cel variator pri 120.000 km. zdaj se bližam 130.000 pa še ni problemov. upam da bo zdržal dokler bom avto imel.
jaz sem samo napisal, kaj je lahko ena izmed rešitev, če nočeš dat za zadevo preko 200€
zunno
Alfist
Alfist
Prispevkov: 456
Pridružen: Ne Apr 06, 2008 9:50 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Ni panike. Tudi jaz bi raje videl da bi ceneje prišel skozi, samo takrat za to alternativo nisem vedel :(
I love the smell of petrol in the morning.
Uporabniški avatar
forenzik
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 05, 2009 1:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

jao...do zdj sm šu dve dizlce pogledat...bog se usmil kako ljudje popravijo take avte...sj nimam nč proti če je avto razbit pa pol lepo popravljen...mah...drgač je pa kr zajeban eno lepo najdt...no...gremo dalje u akcijo.... :)
Uporabniški avatar
forenzik
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 05, 2009 1:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

alfafil napisal/-a:
zunno napisal/-a:alfa_samec: koliko časa pa naj bi ta rešitev zdržala? kolikim se je ta rešitev obnesla? in kateri mehanik bi to bil pripravljen narediti? Sušnik iz Besnice mogoče?
-meni je že prvič hitro odpovedalo (cca 30 000km,koliko se spomnim),potem so mi na uradnem servisu menjali samo fedro,pri 50 000km sem avto prodal,pa mu menda ni še dolgo zdržal :doubt:
zanima me kje si kupil stranske žmigavčke...k jih bom zihr kupu če bo mela oranžne... LP...
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

forenzik napisal/-a:
alfafil napisal/-a:
zunno napisal/-a:alfa_samec: koliko časa pa naj bi ta rešitev zdržala? kolikim se je ta rešitev obnesla? in kateri mehanik bi to bil pripravljen narediti? Sušnik iz Besnice mogoče?
-meni je že prvič hitro odpovedalo (cca 30 000km,koliko se spomnim),potem so mi na uradnem servisu menjali samo fedro,pri 50 000km sem avto prodal,pa mu menda ni še dolgo zdržal :doubt:
zanima me kje si kupil stranske žmigavčke...k jih bom zihr kupu če bo mela oranžne... LP...
-o joj,malce pozabu,men se zdi,da v A3M 5 let nazaj :doubt:
Uporabniški avatar
forenzik
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 55
Pridružen: To Maj 05, 2009 1:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

evo, nabavl mašinco 147 1.9 jtd 116ks črna metalik 2002 (no u bistvu neka perla rdeča je notri) bež notranjost...pa kar je zame pomembno d ni bla nkol poškodovana...cena 6.000€
ma pa oranžne žmigavce...tko d to bom mogu pa še zamenat

hvala vsem za nasvete.... =D>
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

smernike dobiš pri meni !
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Odgovori
  • Informacija