DIY: Menjava žarnic števcev in armature - AR 145 / 146

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Danes sem zamenjal žarnice (12V 1,2W) v armaturi za osvetlitev centralne konzole. Postopek za 145/146 je sledeč (TS verzija).

Slika

Najprej odstranimo levi in desni pokrov ob centralni konzoli. Pokrova nista privijačena, tako da se ju samo previdno izvleče. Tako pridemo do vijaka na vsaki strani, katera je potrebno odviti.

Slika

Slika

Slika

Nato odpremo pokrov papelnika, odstranimo pepelnik in odvijemo štiri vijake označene na sliki.

Slika

Na vrhu konzole pri režah naš čakata še dva torx vijaka.

Slika

Na koncu odstranimo še vrtljive gumbe s konzole. Preprosto jih potegnemo, lahko si tudi pomagamo s krpo in kleščami, vendar je potrebno paziti, da se kaj ne odrgne. Po sredinskim gumbom za nastavitev jakosti ventilacije se nahaja še zadnji vijak, katerega je potrebno odviti.

Slika

Nato odstranimo konzolo in zamenjamo žarnici.

Slika

In pa še žarnica za osvelitev pepelnika, katera se nahaja na zgornji strani pepelnika.

Slika

Končni izdelek...

Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

naj nekdo malo uredi in premakne med vodnike
uros86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Jul 26, 2006 2:36 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Super opis!!! =D>
5in3
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 615
Pridružen: Pe Nov 16, 2007 9:30 am

Zelo dober opis, ampak zadnjo sliko, kako zgleda, bi pa mogu dat svojo, ker tale je od 1,8TS. :wink:
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

5in3 napisal/-a:Zelo dober opis, ampak zadnjo sliko, kako zgleda, bi pa mogu dat svojo, ker tale je od 1,8TS. :wink:
Vse fotografije so od 145 QV :wink:
Uporabniški avatar
ToMi`
Alfist
Alfist
Prispevkov: 426
Pridružen: Ne Apr 25, 2004 12:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ruše

super, se bom mogo spustit v ta projekt, mam namreč celo sredinsko konzolo v temi :cry:

kake zarnice so not original? da vem kje jih iskat :D
you cannot be a true petrolhead until you've owned an alfa. J. C.
5in3
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 615
Pridružen: Pe Nov 16, 2007 9:30 am

Foggy napisal/-a:
5in3 napisal/-a:Zelo dober opis, ampak zadnjo sliko, kako zgleda, bi pa mogu dat svojo, ker tale je od 1,8TS. :wink:
Vse fotografije so od 145 QV :wink:
Potem pa pardon, zmotila me je osvetlitev števca, sem mislil, da sveti od QV z rdečimi črticami, glede na to da jih ima po celem števcu.

brez zamere! :)

lp
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Kako pa zamenjaš žarnice za osvetlitev števcev? crknila mi je žarnica , ki osvetljuje obratomer do cca 2500rpm in števec od 160km/h dalje
5in3
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 615
Pridružen: Pe Nov 16, 2007 9:30 am

Malo probaj potrkat po šipci na števcu in lahko da bo spet gorela žarnica... Tako je bilo pri meni :mrgreen:
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

probal, pa ne pomaga :mrgreen: zdaj še čakam da se še malo otopli da česa ne polomim, tko da bi rad do časa zvedel kako se pride do teh žarnic za števci...ne bi rad polomil vseh števcev :mrgreen:
housexy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Jan 24, 2010 11:31 pm
Kraj: ljubljana

do žarnic na števcu prideš čist na izzy.lepo odviješ oba imbusa na okrasni plastiki števca,jo najprej začneš dol jemat spodaj,ker je na dveh vodilih ki se ukajlata,pol lepo snameš dol in odvijačiš še 4 imbus vijake.potegneš števec vn,ga z leve in desne odklopiš daš vn in lepo v miru menjaš.je 5 žarnic 12V1,2W brez grla,al pa 3W,če jih nadeš.pol pa daš nazaj in to je to.nč bawbawa,hehe.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Tisti ki ste menjavali žarnice v sredinski konzoli: a sveti po menjavi vse odlično ali je desna stran bolj temna, kot na Foggyjevi zadnji sliki? Meni zdaj isto sveti, pa nisem 100% če je desna žarnica fuč ali ne :?
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Meni tudi sveti na isti način, ampak mislim da je bila tudi desna stran pred kakšnim letom dni dobro osvetljena, nisem pa 100%, gledal pa tudi še nisem.
Odgovori
  • Informacija